Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ teklifine AKP’den ilk tepkiler

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın Meclis'e getireceklerini açıkladığı başörtüsü için yasal düzenlemeye ilişkin açıklama yaptı.

featured

“Helalleşme” açılımı başlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ”Başörtüsü konusunda bizim de yanlışlarımız oldu. Şimdi bir sonraki aşamaya geçme zamanı. Bir kanuni çerçeve oluşturduk. Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkarıyoruz. Yarın grup toplantısının ardından teklifimizi Meclis’e vereceğiz” açıklamasına AKP’den de tepkiler gelmeye başladı.

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ”Anayasa ve yasalarımızda başörtüsü yasağı yoktur. Vesayetçi anlayışın laiklik bahanesiyle uyguladığı yasak vardı. Bu konudaki yasayı AYM’ye götürüp iptal ettiren CHP’ydi. Yasak Erdoğan liderliğinde AK Parti’yle aşıldı. Aslolan yasa değil vesayetçilerle iş tutmamaktır” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin ise ”Türkiye’de kanunsuz hukuksuz yaratıcısı icracısı iknacısı olduğunuz “Başörtüsü” yasakları size rağmen nihayet bulmuştur. Onca yıl milyonlarca kadının hayatını mahvettikten sonra ya hakiki özür dileyin ya da sükut edin” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ teklifine AKP’den ilk tepkiler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 8 ay önce

  sayın Özlem Zengin hanım sizin dininize göre kadının çarşıya çıkması, Okuma yazma öğrenmesi haram değil mi !! 1400 yıllık islam tarihi ortada.

 2. 8 ay önce

  Hâlâ CHP CHP diyen sözde koca koca yazarlara çizerlere bakın. Hâlâ bu Kılıçdaroğlu’ndan medet umuyorlar! Peşine takıldıkları sözde siyasetçilere de bakın: Davutoğlu, Babacan, Karamollaoğlu falan fulun! Şeyh Saitleri, Nursileri şunları bunları saymıyorum bile! Yani siz bunlarla mı Cumhuriyeti fabrika ayarlarına döndüreceksiniz? Öyle bir dertleri yok zaten de öyle olacakmış gibi Atatürk’ü gerçekten seven halkı manipüle eden, kandıran kıravatlı, yakışıklı, güzel ve çağdaş görünümlü adıyla meşhur gardırop Atatürkçüleri var. Belki daha etkileyicisi, çoğunu benim de sevdiğim 80, 90 yaşlarına gelmiş Cumhuriyetle özdeşleşmiş yazarlar, şairler de var böyle. Üzgünüm, onlar adına…

 3. 8 ay önce

  Dünkü habere yazdığım yorumu buraya yeniden yazmak istemiyorum, ancak, Kılıçdaroğlu’nun ATATÜRK aydınlanması ve bağımsız, aklı kullanmaya çalışan Cumhuriyet birikimi, mirası ile gerçekten köklü bir sorunu olduğunun artık anlaşılması gerekiyor! CHP seçmenini bu noktada, AKP seçmeninde dahi daha geride görüyorum. Demek ki siyaset, bir bütün olarak cehalet üzerinden yürütülüyor, halbuki yanıbaşımız olan İran’da halen devam eden olaylara dönüp bir bakmayı bile akıl edemiyorlar. Kadınlar isyan ediyorlar, başörtüleri yakıyorlar, islami bir yönetim biçimi istemiyorlar…
  Yazıklar olsun CHP seçmenine!!!

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!