Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Bölücek: Enver ağabeyi hiçbir zaman suçlamak istemem

featured

Halk Tv’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Rasim Bölücek ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Sevinç, Bölücek’in eski MİT’çi FETÖ tutuklusu Enver Altaylı için ‘Enver ağabeyi hiçbir zaman suçlamak istemem’ dediğini aktardı.

Gazeteci Şaban Sevinç, CIA bağlantısı iddianameyle ortaya dökülen FETÖ tutuklusu Enver Altaylı ile 1159 kez görüştüğü ortaya çıkan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Rasim Bölücek ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Bölücek’in Enver Altaylı’ya “ağabey” diye hitap ettiğini belirten Sevinç, Bizim Tv’de şunları söyledi:

“Birincisi, Rasim Bölücek ‘Enver abi’ diyor. ‘Enver abi ile tanışıklığımız 1980 öncesine gider’ dedi. ‘Altaylı, MHP’nin gazetesi Hergün gazetesinde yazardı. Bizim evde okunurdu. Sonrasında tanışıklığımız başladı’ diyor. Kendisi de zaten MHP kökenli.

İkincisi ‘Altaylı’nın FETÖ’den tutuklanmasına şaşırdım’ dedi. ‘Hiçbir zaman suçlamak istemem Enver ağabeyi. Umarım haksız çıkar hakkındaki suçlamalar ve aklanır’ dedi. Üçüncü, ‘Altaylı ile madem 1159 kere görüşmüşüm devlet biliyor. Ayrıntıları sermişler. Doğal olarak ne konuştuğumuzu da biliyorlar. Konuşmalarımızda bir kelime bile bulurlarsa hazırım’ dedi.

Dördüncü olarak, Kılıçdaroğlu ‘Rasim bey bunlar nedir? dedi mi’ diye sordum. “Hayır çağırmadı. Ben de gidip bilgi vermedim” dedi. Kendisinin FETÖ ile ilişkisinin olmadığını, Enver Altaylı’nın da FETÖ’den tutuklanmasına şaşırdığını söyledi.

Rasim bey 2012’ye kadar Devlet Bahçeli’nin hizmetinde Başbakanlıkta görevlendirildiğini, iktidarı AKP alınca da Sağlık Bakanlığı’na sürüldüğünü söylüyor. 2007’de tekrar MHP’ye döndüğünü ve seçim kampanyasını yürüttüğünü söylüyor. ‘2010’da da RTÜK’teki MHP’li üye Esad Çıplak’a danışman olarak gittim’ diyor. Peki Kemal Kılıçdaroğlu’na nasıl danışman oldu? Bölücek, ‘Şükrü Karaca vardı Kılıçdaroğlu’nun danışmanı. Bana Kılıçdaroğlu ile çalışmak ister misin dedi. Hiç düşünmeden tabii dedim’ dedi. Ondan sonra RTÜK’ten istifa edip, 2010’da Kılıçdaroğlu’na danışman olarak görev yapmaya başlamış.

Kılıçdaroğlu’nun söylediği ‘Kontrollü darbe’ lafının da kendisine ait olmadığını söylüyor. Öte yandan ‘MHP’de yetiştim ama solculaşmış bir kişiyim’ dedi.”

 

Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Bölücek: Enver ağabeyi hiçbir zaman suçlamak istemem

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Yalnız Enver Altaylı standart fetö tiplemelerinden çok farklı .Badem bıyıklı tayfaya pek benzemiyor .Demek ki fetönün başka yüzleri de varmış .

  2. Bu adam hiç mi kitap okumamış mesela Uğur Mumcu’nun E.A hakkında CIA ajanı olduğunu yazdığı yazıları falan… K.K denilen şey de başka adam bulamamış mı bu şeyi 14 . kata yerleştirmiş falan filan… Hiç inandırıcı savunma yapamıyorlar… ABD rahatsız olmasın diye işi geçiştiriyorlar.. Projenin asıl sahibini akıllarından çıkarmadan laf yuvarlıyorlar…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!