Kılıçdaroğlu’nun Emniyet’e ‘operasyon’ çağrısına Soylu’dan yanıt

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hiranur Vakfı'ndaki çocuk istismarına sessiz kalındığı gerekçesiyle Adalet Bakanlığı'na yürüdü ve Emniyet'e operasyon çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu'na, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yanıt geldi.

featured

İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızı H.K.G.’yi henüz 6 yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirmesi’ ve çocuğun yıllarca cinsel istismara maruz bırakılması, Türkiye’de infial yarattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün, Adalet Bakanlığı’na yürüyerek, “İki yıldır bu meseleyi biliyoruz diyorlar. İki yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da ne yaptınız? Sistematik bir tecavüz var ve iki yıldır bunu biliyorsunuz. Gıkınız bile çıkmıyor. Bereket versin gazeteciler var bu ülkede” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığı’na yürüdü: Biliyordunuz da ne yaptınız?

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla da “Bu devlet ayağa kalksın! Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor” dedi.

SOYLU’DAN YANIT GELDİ

Kılıçdaroğlu’nun çağrısının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da bir paylaşım geldi.

CHP liderine yönelik “Bukelamun Kılıçdaroğlu” şeklinde ifade kullanan Soylu’nun paylaşımı şöyle:

“Bukalemun Kılıçdaroğlu; Türk Polisi’ne her fırsatta hakaret et/ettir, Türk Polisi’ne devletin tüm güvenlik güçlerine uyuşturucu iftirası at/attır, şehit katilleriyle, FETÖ ve HDPKK ile aynı safta dur, Ardından “Yiğit Polis göreve” de…
Merak etme Kılıçdaroğlu, Türk Polisi, katilleri de, devlet-millet düşmanlarını da, teröristler ile el ele tutuşanları da, ikiyüzlüleri de iyi bilir…”

Kılıçdaroğlu’nun Emniyet’e ‘operasyon’ çağrısına Soylu’dan yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!