Kılıçdaroğlu’nun hedefindeki yazarlar kimler? Alınanlar, kızanlar, savunanlar…

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun “Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu gayet iyi biliyoruz” sözlerinin hedefindeki yazarların kim olduğu medyada yeni bir tartışma yarattı.

featured

Dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir grup köşe yazarını ve kamuoyu araştırmacısını hedef aldı.

“Kelle koltukta mücadele” ettiği halde kendisine nasıl muhalefet yapılacağını öğretmeye kalktıklarını iddia etti. Hatta bu isimlerin gizli yandaş olduğunu öne sürdü. Ancak isim vermedi.

Peki Kılıçdaroğlu’nu kızdıranlar kimlerdi?

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, arkadaşlarının, Kılıçdaroğlu’nun hedefindeki ismin kendisi olduğu görüşünde olduğunu aktardı. Üst üste gelen mesajların ardından Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın dostları aradığını belirten Altaylı’nın yazısının satır başları şöyle:

“(…) Dün 4 ay önce yazdığım bir yazının bir bölümünü tekrar hatırlattım.

Ve bu yazının sonuna da son günlerde milletvekilliği de yapmış iki kişinin altılı masayı dağıtma çabasına değindim.

Öğle saatlerinde eşimle birlikte yemeğe gittim.

Telefonuma sürekli mesaj yağmaya başladı.

“Kılıçdaroğlu sana çok ağır girişti” diye.

Şaşırdım.

Açtım baktım.

Vallahi de, billahi de hiç üzerime alınmadım.

Ama belli ki, birileri bu sözlerin bana yönelik olduğunu düşünüyor ya da bana yönelterek hedef saptırmak istiyordu.

CHP’de Kemal Bey’e yakın dostları aradım.

“Kemal Bey’in söylediklerinin seninle alakası yok. Mezhepçilik üzerinden Kemal Bey’in aday olmaması gerektiğini söyleyen bazılarını ve bir zamanlar AKP’nin en has adamı iken son zamanlarda sureti haktan yana görünüp, bilinçli manipülasyon yapan bir araştırmacıyı hedef aldı. Bir internet sitesi özellikle konuyu sana yönlendirmiş ama ne seninle ne de sizin yayın grubu ile ilgili değil sözleri. Daha bir hafta önce sizin ekrandaydı Kemal Bey.” dedi.

Benim açımdan da konu kapandı.

“Hayır bana demişsiniz” diyecek halim yok.

Ayrıca çok da önemli değil, Kemal Bey bunları bana da söylemiş olabilirdi.

İktidardan zaten çok böyle sözler işittim yıllardır.

Alışkınım.

Bugüne kadar herhangi bir kabalığını görmediğim, her zaman nazik Kemal Bey’e yanıt bile vermezdim. “Sinirlenmiş” der geçerdim.

Ama yine de üzülürdüm.

Medyaya, gazetecilere karşı bu kaba üslubun muhalefetin de tarzı haline gelmiş olmasına üzülürdüm.

Bırakın gazeteciler istediğini yazsın söylesin.

Ekonomiyi toparlamak zaman alabilir.

Ama üslup değişikliği bir anda yapılabilir.

Haksız mıyım!”

İMAMOĞLU VEYA YAVAŞ İLE BİR ANLAŞMALARI MI VAR?

HaberTürk’ün başka bir köşesinde daha aynı konu gündemdi. Kübra Par, CHP liderinin hedefindeki isimlerin “Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkanlar” olduğunu iddia etti.

Par, şu ifadeleri kullandı:

“(…) Kemal Bey’i çileden çıkaranlar kimler?

Cevabı basit. 2023’te Kılıçdaroğlu’nun ortak aday olarak gösterilmesinin muhalefet açısından seçimi tehlikeye sokacağını dile getirenler.

Peki söz konusu isimlerin Kılıçdaroğlu’na özel bir garezi mi var?

Şahsi çıkarları veya gizli bir ajandaları olduğu için mi Kemal Bey’in adaylığının riskli olabileceğini dile getiriyorlar?

Kapı arkasında İmamoğlu veya Yavaş ile bir anlaşmaları mı var?

Hayır tam aksine… Bu sıraladığımız gazetecilerin hepsi yeri geldiğinde iki belediye başkanını da iktidarı da açıktan eleştiren isimler.

Muhalefeti gerçekçi olmaya davet etmek dışında bir amaçları yok.

Gelecek iktidardan nemalanmak gibi bir hesapları da yok.

Gazeteci sorumluluğu gereği sokakta gördükleri eğilimi anlatıyorlar.

Açıkçası ben de onlar gibi düşünüyorum.”

ALÇI’DAN KILIÇDAROĞLU’NA HARARETLİ DESTEK

HaberTürk’ün bir diğer yazarı Nagehan Alçı’nın, tartışmayla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hararetle savunan yazısı dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun adaylık stratejisini eleştiren isimlere yönelik sert yorumları dikkat çekti.

Alçı’nın yazısının satır başları şöyle:

“(…) 2019 Ocak ayı itibariyle Ekrem İmamoğlu’nun adaylığını mantıklı bulan ve savunan tek bir CHP’li köşe yazarı yoktu. Kemal Bey’in sık sık “sahte muhalifler” diye adlandırdığı muhalif geçinen ama mevcut rejime faydalı yazarların da tamamı İmamoğlu ismine karşıydı. Hatta şimdi Kılıçdaroğlu’na siyasi akıl vermeye kalkanlardan biri İmamoğlu’nun adaylığı için “İkinci Ekmeleddin vakası” demişti.

Hem Ankara’yı, hem İstanbul’u, hem Adana’yı, hem Antalya’yı optimum doğru adaylarla iktidarın elinden alarak CHP’ye kazandıran Kemal Kılıçdaroğlu değil mi? Bu başarı bir siyaset ustalığı gerektirmiyor mu? Demek ki o süreçte Kemal Bey’in bir bildiği varmış.

Ama aynı zevat 23 Haziran 2019 zaferinden sonra yine “Kemal Kılıçdaroğlu bu işi bilmez, aday olmasın, çekilsin, bıraksın” gibi aynı ezberlere devam ediyorlar.

Hayatlarında tüm seçim tahminlerinde ve tespitlerinde yanılmış bu kişiler hala Kılıçdaroğlu’na “akıl vermeye” kalkıyorlar.

Şimdi de 2023 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair 2019 Ocak ayındakine benzer bir süreç tekrarlanıyor. Aynı kişiler aynı söylemlerle, eskimiş argümanlarla Kılıçdaroğlu’na yükleniyorlar.

Ya bu sefer de Kemal Bey’in bir bildiği varsa?

31 Mart-23 Haziran 2019 sürecinde sizler yanıldınız. Kemal Kılıçdaroğlu haklı çıktı. Acaba yine Kılıçdaroğlu’nun devlet adamı tecrübesiyle “bir bildiği” olamaz mı?”

Kılıçdaroğlu’nun hedefindeki yazarlar kimler? Alınanlar, kızanlar, savunanlar…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bu kriz ortamında 12yıldır aralıksız yenilen KK, Mansuru doğru aday yaparak Türk seçmenini kazandı şimdi Mansura yanlış aday diyor. N. Alçı da buna”KK’nın devlet adamı tecrübesiyle bir bildiği olamaz mı?” diyor, İlahi komedya.!

    Cevapla
  2. 3 ay önce

    Bu kriz ortamında 12yıldır aralıksız yenilen KK, Mansuru doğru aday yaparak Türk seçmenini kazandı şimdi Mansura yanlış aday diyor. Kübra da buna”KK’nın devlet adamı tecrübesiyle bir bildiği olamaz mı?” diyor, İlahi komedya.!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!