Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış planı’ iddiasına AKP Sözcüsü Çelik’ten yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını iddia etti. Kılıçdaroğlu, TÜGVA ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söyledi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik de, Kılıçdaroğlu'nun yayımladığı video sonrası, CHP liderinin AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit ettiğini iddia ederek "AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır" dedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'da Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısındaki konuşmasında, “Suça bulaşmış bürokrat, beni iyi dinle. Toplu bir kaçış planı yürürlülükte. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla, yurt dışına devasa paralar aktarıyor” demişti. Kılıçdaroğlu, “Şunu çok iyi bilmen gerekiyor suça bulaşmış bürokrat. Bu birkaç yüz kişilik kurtarma operasyonunda sen asla yoksun. O uçağın kapısı sana açılmayacak. Bu akşam ben 22.00’de bir skandalı açıklayacağım. Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Akşam saatlerinde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, para akışları ve belgelerinin ellerinde olduğunu söyledi, 1 milyar liranın Ensar ve TÜRGEV tarafından ABD’ye transfer edildiğini iddia etti.

Kılıçdaroğlu, “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Neden Amerika? Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a gider diye beklersiniz ya, biliyorlar o ülkelerde hukuk yok. İlk uçakla geriye gönderirler bunları” dedi.

TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ismini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?” dedi.

ÖMER ÇELİK CANLI YAYINDA YANIT VERDİ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, A Haber canlı yayınında Kemal Kılıçdaroğlu’nun yayımladığı videoya yanıt verdi. “AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır” diyen Çelik, şu ifadeleri kullandı:

Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ’nün kampanyası. Dış politikada ne zaman adım atsak, Kılıçdaroğlu devrede. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına itibar edilmemesi gerekiyor.

Kılıçdaroğlu hani belge açıklayacaktı? Koskoca partilileri böylesine bir iftira kampanyasının parçası haline getirmeye çalışıyorlar. Bunlar zaten kanunlar çerçevesinde olan şeyler. Yurt dışında, öğrencilerle ilgili faaliyetler var. O ülkelerin açık kaynaklarından, muhtemel FETÖ’cüler almıştır. Bunlara gizli belge diye vermiştir. Bu da arkasına önüne bakmadan daha önce olduğu gibi bu duruma düşmüştür.

ÇELİK: AİLEYE SALDIRIYA KARŞI BİZİM VERECEĞİMİZ TEPKİYİ TAHMİN EDEMEZ

Bugün bir tek kaçma planı açıklamıştır. Kılıçdaroğlu, bir kez daha sandığın iradesinden kaçan bir zihniter olduğunu, bir kere daha gerçeklerden, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve aile kavramına gösterilmesi gereken gerçeklerden kaçmıştır. Bütün bunlara cevap veririz, hukuki hakkımızı koruruz. Herkesin ailesi özeldir. Aile üzerinden siyaset yapmaya devam ettikçe hiç ummadığı kadar sert cevap verilir. Eğer siyaseti bu şekil sertleştiriyorsa, aileye saldırıya karşı bizim vereceğimiz tepkiyi tahmin edemez. Burada açık kurumlar üzerinden ölümü göze alan Cumhurbaşkanı’na iftira atarak kaçmak demek, ahlaksızlıktır. Bundan sonra da bize ‘niye bu dili kullanıyorsunuz, kutuplaştırıyorsunuz’ demesinler. Biz bunun cevabını vermezsek işimizi yapmamış, milletimize karşı görevimizi yerine getirmemiş oluruz.

Hukuki arkadaşlarımız bunları inceliyorlar. Diyor ki “Vakıf kurduruyorlar, neden ABD. ABD’ye kaçmak istiyorlar” diyor. FETÖ’cüler sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinden inanılmaz derecede rahatsız oluyorlar. Buradaki kod budur. “Niçin bunları kurduruyorsunuz” diyor. Buradaki soru şudur: Vatandaşlarımıza sahip çıkan yapılardan FETÖ’nün rahatsız olduğunu biliyoruz. Bu kurumlardan Kılıçdaroğlu, kim ve kimler adına rahatsız olmaktadır? Biz demokratik adap içerisinde, hukuk dairesinde bu mücadeleyi vereceğiz. Hiç kimse seçilmiş Cumhurbaşkanını tehdit edemez. Öğrencilere sahip çıkan vakıfları terör örgütü gibi kimse gösteremez.”

FAHRETTİN ALTUN: YAPTIKLARI TEK ŞEY YALAN TERÖRÜ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan hakkındaki iddialarına A Haber canlı yayınında sert tepki gösterdi.

Altun şöyle konuştu;

“Ne yaparlarsa yapsınlar bürokratlar pirim vermeyecek. 15 Temmuz’da kimin saklanacak delik aradıklarını gördük. Bu tehdit diliyle biz çok karşılaştık bu yeni değildir. Bu çaresizlik ve acziyetin göstergesidir. Yaptıkları tek şey yalan terörüdür. İsmi anılan vakıflar açık ve şeffaftır. Vakıflarımız Türk öğrencilerini destekleme gayretindedir. Başkan Erdoğan yalan terörüne karşı çok mücadelelereler vermiştir. Bu hukuki mücadele verilmesi gereken bir husustur. Erdoğan hukuki bir mücadele ortaya koyacaktır.”

.

Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış planı’ iddiasına AKP Sözcüsü Çelik’ten yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 10 ay önce

  hukuk dedigi sey muhtemelen kemale cbye hakaretten dava acmak, ve konuya yayin yasagi getirmekten ibaret. Isin daha yamuk yani, o kadar gecirdiler ki, cogu insanin twitter da yaptigi yorum “ha ha 60 milyon dolar ne ki la” da kalmis. Alismis kudurmustan beterdir diye bosuna dememisler. Ama sunu da bilsinler, ayarini bozdugunuz kantar bir gun sizi de tartacaktir.

 2. amerikaya aktarılan paralar lobicilik için aktarılmış olabilir mi? paranın nereye harcandığı açıklansa daha isabetli olurdu bence.

 3. 10 ay önce

  Hala 128 milyar doların
  Akıbeti belli olmadı.
  128 milyar doları Ahı
  Yetimin fakirin emeklinin Çalışanın
  Kısaca Ayaklar altına alınan
  Türk Milletinin
  Ahı Kalmayacak.

 4. 10 ay önce

  Asıl FETÖ Adalet Bakanlığında cirit atıyor,tüm kurumlar ele geçirilmiş,FETÖ kampanyasıymış..pehh..sizinki kampanya bile değil adrese teslim..

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!