Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış planı’ iddiasına AKP’den ilk açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki sözlerine yanıt verdi, "Kılıçdaroğlu’nun beyanları iftira kampanyasıdır" dedi.

featured

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin grup toplantısında “Akşam 22’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün belgeler elimizde” ifadelerini kullanan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, sosyal medya hesabından yanıt verdi.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır. Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir” ifadelerini kullanan Çelik, şunları da kaydetti:

“Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür. Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır. Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir. CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız. Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez. Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz”

Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış planı’ iddiasına AKP’den ilk açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Dur bı ya siz her konuya atlamazdiniz böyle.

  2. 10 ay önce

    Man adası konusu vardı onu da sessiz kalarak, yok sayarak bertaraf ettiler. Bunun da sonu böyle olacak. Belge açıklamak iyi güzel de savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun, olay kayıtlara geçsin. Yoksa bu iddialar sizin seçim kampanyanızın bir parçası mı, yoksa yıllar sonra yaptığınız mitingin ardından bu belgeler ile birlikte seçmene, “bakın bir tek ben erdoğanla başa çıkabilirim” mesajı mı veriyorsunuz. 20 yıldır aynı terane. Ben size şunu söyleyeyim, siz CHDP’ye dönüşmeseydiniz iş görebilirdiniz ama artık öyle değil. Gidin biraz Zafer Partisi ve Ümit Özdağ’dan muhalefet nasıl yapılır öğrenin.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!