Kılıçdaroğlu’nun sağ kolu: Altılı masaya önereceğimiz tek aday o

CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, altılı masanın CHP olarak altılı masaya önerecekleri tek ismin Kılıçdaroğlu olacağını söyledi. Toprak, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7-8 puan önünde göründüğünü iddia etti.

featured

Halk TV yazarı İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Erdoğan Toprak, “Biz anket yapmıyoruz ama yapılmış anketlere baktığınızda Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın çok çok önünde. 7-8 puan önünde gözüküyor. Erdoğan’ın oyu 32-37 bandında. Kararsızlar dağılmadan” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erdoğan karşısında daha şanslı olduğu söylemleri hakkında da konuşan Toprak, “Onların kendi fikirleridir. İki yıl önce TBMM’de ‘Aday olup olmayacağımı nereden biliyorsunuz?’ demesinden sonra Kemal Beyde hızlı bir yükseliş başladı. Saha çalışmalarında, hızlı yükselişi görüyoruz. Bir sene önce ile bugün arasında müthiş fark göreceksiniz adaylığının kabulü konusunda. İkincisi, adaylıktan sonraki süreçte altılı masayı yönetmek zorundasınız. Çünkü altılı masadan kanun çıkaracaksınız, ortak bütçe yapacaksınız, politika belirleyeceksiniz. Adaylık noktasında çok sorun görmüyorum. Sonraki sürecin çok daha zor olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘KEMAL BEY’İN ADAYLIĞI KONUSUNDA BİR KABUL VAR’

Adayın Kılıçdaroğlu olarak netleştiğinde anketlerdeki tablonun değişeceğini söyleyen Toprak, “Masanın kanaati Kemal Bey yönünde olduğunda farklı bir sonuç göreceksiniz. Sahada, Kemal Bey’in adaylığı konusunda bir kabul var. Bunu çok açık ara görüyoruz” dedi.

‘YA KAYBEDERSE’ KORKUSU İÇİN AKP’Yİ İŞARET ETTİ

Toprak, muhalefette “Ya kaybederse” korkusunun da olduğu görüşüne, “Bu korku belli kesimler tarafından yayılıyorsa maksatlıdır. Kemal Bey’e AK Parti’den bu tip bir saldırı var. Yıpratma kampanyası var. Kemal Bey ülkenin kaynaklarıyla, SADAT’la ve vakıflarla ilgili ciddi politikalar gösterdiğinde hükümet ya da hükümetin beslediği medya bu korkuları yaymaya başlıyor” diye yanıt verdi.

Toprak şöyle devam etti:

“Bazı endişeleri saygıyla karşılıyorum. Ama baktığım şey rakamlar. Rakamlar Kemal Beyle (seçimin) açık ara alınacağını gösteriyor. Üç beş oyla değil, açık ara. Şu an “Erdoğan seçilmeli” diyen, yüzde 32. Diğer tarafta yüzde 68 oy var. Kararsızların tamamı bize verecek demiyorum. Yüzde 68’in bir kısmı kararsız. Yüzde 53-54’ü “Diğer adaya oy veririm” diyor. “Kemal Beye oy veririm” oranı çok yüksek.”

NA ZAMAN?

Toprak, “Kılıçdaroğlu adaylığını ne zaman ilan edecek?” sorusuna da şöyle yanıt verdi:

“Altılı masayı dağılmadan hedefe götürecek, kanunları ve bütçesini çıkaracak, o gücü seçim olmadan parlamentoya devredecek kişi, Kılıçdaroğlu’dur. ‘Ama ne zaman açıklarsanız?’ Şimdi seçim kararı yok. Diğer aday kim? Belli değil. Diğer aday belli değilken, seçim kararı yokken, ‘Adayınız kim?’ diye sormanın haksız olduğunu düşünüyorum. Seçim kararı aldıkları gün altılı masa adayını açıklar.

Altılı masada kriterler belirlendi. İsim belirlenmedi. Önemli olan isim değil, kriterlere kimin uyduğu.”

Kılıçdaroğlu’nun sağ kolu: Altılı masaya önereceğimiz tek aday o

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 8 ay önce

  Beyefendi Kılıçdaroğlu Yalakası,oy verirsem elim kırılsın,gerçek Araştırma yapsınlar,birçok CHP li Kılıçdaroğlu’na oy vermez.Yeni bir Ekmelettin gibi…

 2. 8 ay önce

  Büyük bir tezgah var acaba bu tezgahın başı Erdoğan toprak mı Kemal bey bırak cumhur başkanlığını kazanmasını parti oyunu yüzde 22 de yüzde 30 çıkarsın tarihe geçsin CHP de Sezgin tanrı kulu Engin Altay Tuncay Özkan dış işleri sözcüsü çevik öz olduğu müdetçe oyunun artması mümkün değil

 3. 8 ay önce

  VOA spikeri senin kadar sırnaşmıyor kendi yatırımına (Asset).Voys of Amerika utanıyor sen utanmıyorsun.Utanmaz adam!Niye yalan konuşuyorsun?

 4. 8 ay önce

  Altılı masanız ( masa altinda birde pkk partisi var) batsın.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!