Kılıçdaroğlu’nun ‘Yolumdan çekilin’ dediği isimler belli oldu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partililere yönelik “Ya şimdi bana katılın, ya da yolumdan çekilin” sözleri çok tartışılmıştı. CHP kulislerinde konuşulanlara göre CHP liderinin bu çıkışının muhatabı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş...

featured
service

VERYANSIN TV/ÖZEL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen hafta partisinin grup toplantısında “Ya şimdi bana katılın, ya da yolumdan çekilin” demiş, birkaç gün sonra bu ifadelerini tekrarlamıştı. Kılıçdaroğlu bu sözlerin muhataplarının kim olduğu yönündeki soruya “Bütün arkadaşlarıma söyledim. Yol arkadaşı olmak istiyorsanız buyurun gelin. Hayır, mevcut düzenden memnunuz diyorsanız yolunuz açık olsun. Ayrılın bizden” diye yanıt vermişti.

CHP kulislerinde geçen haftadan bu yana CHP liderinin bu ifadeleri konuşuluyor.

Veryansın Tv’nin CHP kulislerinden edindiği bilgilere göre, Kılıçdaroğlu’nun “yolumdan çekilin” dediği kişiler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

CHP kulislerinde konuşulanlara göre, İmamoğlu ve Yavaş’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nun elektriğinin kesildiği gün Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapmaması dikkatlerden kaçmamış. Ayrıca İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına yeteri kadar destek vermemesi de CHP liderini sinirlendirmiş.

KILIÇDAROĞLU: AYRILIN BİZDEN

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçen hafta partisinin grup toplantısında şunları söylemişti:
“Yol arkadaşlarıma sesleniyorum, bu engerek ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın olacaktır. Ne pahasına olursa olsun yürüyeceğiz. Ya şimdi bana katılın, ya da yolumdan çekilin. Beş paraya vatandaşlık satanlarla kavga edeceğiz, milyonların elektriğini kesenlerle kavga edeceğiz. Çocukları etten, sütten mahrum bırakanlarla kavga edeceğiz. Bu kiralarla, bu enflasyonla, sokaklarımızı mafyaya teslim edenlerle, ülkenin onurunu konsolosluk bahçelerine gömenlerle kavga edeceğiz.”

Kılıçdaroğlu önceki gün ise Meclis’te gazetecilerin, “Bana katılın ya da yolumdan çekilin, sözlerini kim için söylediniz” sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Bütün arkadaşlarıma söyledim. Yol arkadaşı olmak istiyorsanız buyurun gelin. Hayır, mevcut düzenden memnunuz diyorsanız. Yolunuz açık olsun. Ayrılın bizden.”

Kılıçdaroğlu’nun ‘Yolumdan çekilin’ dediği isimler belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

13 Yorum

 1. 1 hafta önce

  Eğer bu doğruysa KK’nın sonu da İmamoğlu gibi olur. Halk ile inatlaşmak kadar saçma bir politika olamaz. Ya da inat değil bilinçli bir şekilde riske atıyordur belki de seçimi. 20 yıldır yaptıklarını düşününce ikinci seçenek daha mantıklı.

 2. 1 hafta önce

  İmamoğlu kendini imha ettiğine göre K.K ise RTE’ye başkanlığı ikram olacağına göre Mansur Yavaş artık adaylığında uzlaşan Türk halkının beklentisine ilgisine karşılık vermeli adaylığını açıklamalı.. Halk bu çıkmaz sokakdan biran önce kurtulmak istiyor gecikmelere tahammülü yok ilgi geldiği gibi gidebilir..

  • 1 hafta önce

   katılıyorum kardeşim. özel kalemi tel ile arayarak bizzat giderek yüksel bey ile görüşme yapmak istiyoruz.1 kere tel görüştüm. baskıyı artırmamız gerek . bu millete borcu varrrrr

  • 1 hafta önce

   Aynen, zaten bu “rahatsizlik” aciklamasi ben de ciddi bir bagisiklik sistemi tepkisi yaratti. En kisa zamanda Mansur Yavas rengini belli etmeli. En azindan “rahatsizlik” meselesini aciga kavusturmali.

  • 1 hafta önce

   Mansur Yavaş halkın gösterdiği bu teveccühe karşılık vermezse kendisi de kaybeder

   Cevapla
 3. 1 hafta önce

  Yemin ederim bu herif resmen AKP ye çalışıyor..olacak iş değil..???

 4. 1 hafta önce

  aslında senin gitmen gerekiyor yerinede mahsur yavaş cumhurbaşkanı adayımızın gelmesi gerekiyor sen ve diğer patililer olduğu sürece oy vermem

 5. 1 hafta önce

  Bu nasıl bir siyaset anlayışı? toplumu kucaklamaktan bahsedenler, rakibinin yanında olanlara tahammül edemiyor. Rakip seçmenle görüntü veren adaylarını yerden yere vuruyor. yahu herkes böyle davranırsa kucaklayacak kim kalacak? Hiçkimse karşı tarafın hassasiyetlerini dikkate alıp bu mihvalde bir değişim gösterelim demiyor. O zaman ne farkı kaldı “Kul ya eyyühel kafirun (sizin dininiz benim dinim bana)”

 6. 1 hafta önce

  valla Kemal efendi, yolu kapatan sensin, cekilmesi gereken de sensin. Bak eger bu feto ve altili ganyan yollarina girmeseydiniz yine cok bir sorun yoktu. Nato falan gizli gercek olarak devam edebilirdi belki. Sizin ortaya koydugunuz secim programi, son 20 yili ve butun yapilan onun bunun cocukluklarini ortbas etmek, fetoyu tekrar getirmek, Turkiye’yi eyaletlere bolmek ve koltuk da kendi adiniza sefa surmek, besli cete ile beraber. Yemezler.

 7. 1 hafta önce

  Acaba halk seni istiyormu? Partinin oyları yükselmiyor, sebebini merak etmiyor.

 8. 1 hafta önce

  bu sçim çok kişinin son seçimi olacak yavaş adaylığını açıkladığı anda kk tarihin tozlu raflarındaki yerini alır.

 9. 1 hafta önce

  Kılıçdaroğlu AKP’nin gizli sigortasıdır. Yoksa RTE bu zamana kadar o koltukta oturamazdı.

 10. 1 hafta önce

  Akp ve mhp nekadar ayrıştırsada,düşman kabul edip hizmetleri engellesede,belediyeler halkın belediyeleridir.düşmanlık edenler karşılığını halktan bulur

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!