Kılıçdaroğlu ’13 Şubat’ demişti… İYİ Parti: Adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, basın toplantısında konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı '13 Şubat' açıklaması sorulan Zorlu, "Adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil." dedi.

featured

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Zorlu, bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat’ta açıklanacağına yönelik ifadelerini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

“Son açıklanan altılı masa toplantısındaki bildiride konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirileceği bilgisi mevcut ama adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil. Prosedür olarak şunun altını çizmem lazım, 13 Şubat öncesinde liderler arasında bir görüşme trafiği olacak. Bizim en başından beri altını çizerek söylediğimiz bir husus var, nihai adaylık tartışmasının isimler üzerinden masada olduğu bir aşamada biz mutlaka yetkili kurumlarımızı toplayacağız.”

‘PARTİ AYRIMI GÖZETMEDEN’

Öte yandan Zorlu; seçim tarihinin gençlerin oy kullanmasını engellemeye yönelik bir hamle olduğunu söyleyerek, seçimlerde öğrencilerin ikametlerinin bulunduğu illere giderek oy kullanmalarına ve daha sonra öğrenim gördükleri yere dönmelerine imkan tanıyacaklarını, bu konuda maddi destek vereceklerini bildirdi. Önerilerinin destek görmemesi halinde ikametgah sorunu ile kendilerine başvuruda bulunan herkese imkan sağlayacaklarını dile getiren Zorlu, “Hiçbir parti ayrımı gözetmeden bu başvuruyu yapan tüm arkadaşlarımızın bulundukları illere giderek oy kullanmalarını ve daha sonra öğrenim gördükleri yere dönmelerine imkan tanıyacağız, bu konuda maddi desteği biz karşılayacağız.” dedi.

Kılıçdaroğlu ’13 Şubat’ demişti… İYİ Parti: Adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!