KİPTAŞ müdüründen TOKİ projesi yorumu: Evler 8,5 milyon liraya gelecek

İBB toplu konut şirketi KİPTAŞ’ın genel müdürü Ali Kurt, TOKİ'nin sosyal konut projesi için “Unutmayın bu projede fiyatlar ucuz değil ödeme planı avantajlı” dedi. Kurt, “20 yılda memur maaşı oranında zamla ödenecek taksitleri hesaplarsak yaklaşık 8,5 milyon liraya gelecek bu evler” ifadesini kullandı.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) toplu konut şirketi KİPTAŞ’ın genel müdürü Ali Kurt, sosyal konut projesi için “Bu ödeme şartlarını bize de sunsunlar. İstanbul’daki riskli 150 bin yapıyı yenileyelim, yurttaşlarımızın canı güvende olsun” dedi.

Cumhuriyet’ten Ali Can Polat’a konuşan Kurt, İstanbul’un ‘doğal eşiklerine dayanmış bir kent olduğunu ve yeni yerleşim alanlarının açılmasının altyapıyı tehlikeye sokacağını’ söyleyerek şunları dedi:

“Biz bu nedenle yeni alan açmaktan çok var olan yapıları dönüştürmekten yanayız. Mevcut ekonomik koşullarda cazip bir ödeme planı sunuluyor. Bu ödeme şartlarını bize de sunsunlar bir an önce İstanbul’daki riskli 150 bin yapıyı yenileyelim yurttaşlarımızın canı güvende olsun.”

‘FİYATLARI DÜŞÜRMEZ’

Projenin piyasadaki fiyatları düşürüp düşürmeyeceği sorusunu yanıtlayan Kurt, şunları söyledi: “İnşaat maliyetleri düşmeden fiyatlar düşmez. Bu proje eğer başarılı olursa evi olmayan bir kısım yurttaşın ev sahibi olmasını sağlar ama var olan maliyeti düşürmez. Unutmayın bu projede fiyatlar ucuz değil ödeme planı avantajlı. Yoksa yapılan konutlar bizim yaptıklarımızdan ucuz değil ki. Metrekaresi 8 bin liraya mal olacak. KDV eklenince 3+1 konutun fiyatı 1,7 milyon TL olur. 20 yılda memur maaşı oranında zamla ödenecek taksitleri hesaplarsak yaklaşık 8,5 milyon liraya gelecek bu evler.”

Sosyal konut projesinde tartışma yaratan ayrıntı… ‘Sürpriz artışlar olabilir’

KİPTAŞ müdüründen TOKİ projesi yorumu: Evler 8,5 milyon liraya gelecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!