Kıraç’ın marşını hazmedemediler… Kim nasıl saldırdı?

featured

Ali Tufan Kıraç’ın gönüllü olarak A Milli Futbol Takımımıza destek amacıyla yayınladığı şarkı, bazı kesimlerin tepkisini çekti. Eleştiriler marşın kalitesinden ziyade sözlerine yönelikti. Eleştirilerin büyük bölümünün sanatsal değil siyasi olması dikkat çekti.

Vatansever sanatçı Kıraç, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2020) mücadele eden A Milli Futbol takımı “Haydi” isimli bir şarkı hazırladı.

Kıraç’ın şarkısını sevenler olduğu kadar sevmeyenler de oldu. Buraya kadar herşey normal. Ancak her olayda “vur kır parçala” diyen güruh, Kıraç’ın şarkısını “militarist” bularak adeta milliyetçiliğe savaş açtı.

Bunların başında liberaller gelirken kendini “Atatürkçü” olarak tanımlayan bazı yayın organları da benzer üslupla Kıraç’ı hedef aldı.

Eski AKP’li milletvekili Feyzi İşbaşaran sosyal medya hesabından Kıraç’ın da yer aldığı üç fotoğraf paylaştı.

Fotoğrafların ilkinde Kıraç’ın Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak A Milli Takım için hazırladığı ‘Haydi’ isimli şarkısından bir görüntü yer aldı.

“Aşağılık ırkçı faşistleri kınıyorum, İtalya’yı tebrik ediyorum” diye yazan Feyzi İşbaşaran’a Kıraç yine Twitter’dan cevap verdi: “Sen kendi derdine yan! Azıcık düşün öyle yaz bari!”

Twitch yayıncısı Jahrein de eleştirmek yerine hakaret etmeyi seçenlerden

Genç Siviller’in kurucusu Hayko Bağdat da marşı beğenmeyenlerden.

Sosyal medya ünlüsü bir kişi

Çağlar Cilara’nın bu marşı beğenmemesi ise teselli oldu

Daha önce terör örgütü DHKPC propagandası yapan sonrasında HDP’nin aday yaptığı ancak seçilemeyen Veli Saçılık da marşa burun bükenlerden…

Odatv internet sitesi ise youtube’da hazırladığı bir videoda Kıraç’a sallamayı tercih ederek yukardaki güruhun arasına girmeyi başardı

Kıraç’ın marşını hazmedemediler… Kim nasıl saldırdı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

14 Yorum

 1. 1 sene önce

  Ne bereketli coğrafya. Neredeyse her renkten ve meslekten şahıslar hep bir ağızdan ve kimisi dişlerinin arasından salyalar saçarak Kıraç’a faşist diye saldırıyorlar. Rengârenk, şahane bir halka oluşturmuşsunuz. Odadaki aynada gördünüz mü kendinizi? Yoksa aynadaki odada mıydınız?

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Şahsen beni yanıltmadı, bilindik/tanıdık koro iş başında. Aslına bakarsanız bu güzel şarkıya istemezük diyenlerin asıl hedefi-amacı TERÖR ÖRGÜTÜ PKK da Tsk da silah bıraksın-masaya oturulsun gibi bir garabettir. Shakira “You’re a good soldier!” dediği zaman ağızlarının suyu akan-yanlayan adamlar kalkmış Kıraç’ı eleştiriyor. PES!

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Şu haberiniz olmasa böyle bir marş olduğunu da duymayacaktım. Açtım, dinledim. Hiç ama hiç beğenmedim. Alt tarafı top oynayan adamları askere benzetmek de nedir? Savaşa mı gidiyorlar? Vatanı mı savunuyorlar? Bu ne saçmalık!? Siz de Kıraç’ı savunmak için lafı başka yana çekmeye uğraşmayın. Yok liberaller saldırdı yok HDP destekçileri eleştirdi vs…Olmamış işte kardeşim. Olmamııış.

  Cevapla
 4. Kirac vatanperver bir insan Turk Milliyetcisi tabii ki sevilmeyecek hacli kalintilari tarafindan

  Cevapla
 5. Seviye farkına bakarmısınız…Kıraç, böğürenlere karşı inanılmaz efendilikte…bu yazıdaki arızalı tipleri geçinde, son günlerde mafyavari olaylarda adı geçen bir eski mv i, iyiki İtalya kazandı gibi laflar etmiş, bu adam Türk devletinin sağladığı haklardan hala faydalanıyormu, eğer öyleyse, bir maçda kaybeder diğerinde kazanırız sıkıntı yok, ancak işte bu tipler bu ülke için bir spor müsabakası yenilgisinden daha fena..

  Cevapla
 6. kendilerini nasıl da belli etmişler

  Cevapla
 7. milli takım marşı ne olacaktı bu rahatsızsan git amerikaya

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Sanatçı güruhundan vatanını milletini seven ve savunan ender sanatçılardan biri Kıraç, bundan dolayı onun yanındayız .Kıraça laf sokan kansızların ağzında geveledikleri tek lafları “Faşistsin” demek. Cevap Kıraç için çok basit “ben faşist değilim ama siz vatan hainisiniz” diyecek.Adamlar gerçekten vatan haini çünkü, bu kadar basit

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Kıraç’ı bütün Türkiye seviyor.üçbeş tane kıçıkırık sevmiyormuş,sevmezse sevmesin.bu tiplerin asıl derdi Türkiye ve Türk Milleti.Kıraç bahane.terör sevici Türk düşmanı bunlar.Milletini sevmek,Milletiyle gurur duymak bu sefil yaratıklar için en büyük suç.bunları dikkate alıp,burada konu etmek bile gereksiz.

  Cevapla
 10. Bunlar müsilaj temizlenmesi lazım

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Kıraç haklı; beğenmedim, de, geç. Ama sahiden de futboldan ziyade askeri savaşa uğurlama marşı gibi olmuş.Bu da bir gerçek.

  Cevapla
 12. 1 sene önce

  Kıraçın marşı Veryansın TV marşı olssa daha iyiydi. Çünkü Veryansın TV ruhu yaşıyor. Bence marş mükemmel. Ama futbola pek uymayan bir marş. Mesela Fenerbahçe marşı gibi bir marş yapabilirdi. Güzel de olurdu. Kıraç’ı seviyoruz. Kıraç candır. Yerli ve millidir. Bu yüzden çekemiyorlar. Ağır eleştiri yapanların eleştirilerinin kaynağı da siyasi. Liboşlar, HDP kayığında olanlar elbette eleştirecek. Onları ciddiye dahi almamak lazım.

  Cevapla
 13. 1 sene önce

  yaptığı marş futbol takımı ile bağdaşmıyor. ne kadar kullanılan dil farklı da olsa eleştiriler doğru. insanların aklı ile dalga geçmemek lazım herkes işinde doğru olsun.

  Cevapla
 14. 1 sene önce

  Akp millet vekilinden ne bekliyorsunki ihale falan yokmu gireceğin yada yönetim kurulu üyeliği yüksek maaşla.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!