Kissinger ABD-Çin gerilimine ne dedi?

Eski ABD Dışişleri Bakanı Kissinger Davos'ta ABD-Çin ilişkilerini değerlendirdi.

featured

Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, ABD-Çin gerginliğini değerlendirdi.

İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu’nda (WEF) konuşan 98 yaşındaki Kissinger, Washington ve Pekin’in özelikle Tayvan’ı gergin diplomatik ilişkilerin merkezine koymaktan kaçınması gerektiğini söyledi.

Kissinger, “ABD, hile ile veya kademeli bir süreçle iki Çinli bir çözüm geliştirmemeli. Çin şimdiye kadar sergilenen sabrını sergilemeye devam edecektir.” ifadesini kullandı.

Kissinger, “(ABD, Çin ile) Doğrudan bir çatışmadan kaçınmalı. Tayvan, Çin ile ABD arasındaki müzakerelerin merkezinde olmamalı.” dedi.

ABD ve Çin’e üzerinde uzlaşabilecekleri başlıklara eğilmeleri çağrısında bulunan Kissinger, “ABD ve Çin’in düşmanca ilişkilerini azaltması dünya barışı için önemlidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kissinger, eski ABD başkanları Gerard Ford ve Richard Nixon dönemlerinde 1969-1975 yılları arasında Güvenlik Danışmanı, 1973-1977 yılları arasında Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı.

ABD Başkanı Joe Biden, Çin’in işgale kalkışması durumunda ABD’nin Tayvan’ı savunmaya hazır olacağını söylemişti.

Kissinger ABD-Çin gerilimine ne dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 8 ay önce

    98 yıllık alçak siyonist vampir!!Dünya barışı dediği şey,siyonist evanjelist kapitalistin lanet çıkarı ve parası.Çıkarı yoksa ne barışı!!!Dilerim 198 yaşına kadar yaşar,melanet gözlerinin önünde siyonist evanjelist emperyalist pisliğinizin nasıl yıkıldığını ve mahkemeler önünde insanlık düşmanı olarak nasıl yargılanacağını görürsün.İhtiyar Vampir!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!