KKTC’de piyango bileti skandalı… Teröristlerin fotoğraflarını bastılar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 8 Ağustos'ta yapılacak özel çekiliş için basılan piyango biletlerinde büyük bir skandala imza atıldı. Basılan biletlerde "Erenköy Mücahitleri" diye yanlışlıkla EOKA'lı teröristlerin fotoğrafının kullanılması büyük tepki topladı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan açıklama geldi.

featured

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde (KKTC) Başbakanlığa bağlı Piyangolar İdaresi, 8 Ağustos’taki Erenköy Direnişi’nin 58. yıldönümü nedeniyle yapılacak özel çekiliş için piyango bileti bastı. Ancak özel çekiliş için hazırlanan biletin üzerinde “Erenköy mücahitleri” yerine EOKA’cı teröristlerin fotoğrafı yer aldı.

ERSİN TATAR’DAN SERT TEPKİ

Yanlışlığın ortaya çıkması üzerine Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan sert tepki geldi.

Tatar, “Çanakkale destanına eş olan şanlı Erenköy Direnişi’ni anmak amacıyla Devlet Piyangoları İdaresi’nin bastırdığı piyango biletlerinde, Rum-Yunan askerleri ile EOKA’cıların çektirdiği fotoğrafları “Erenköy Mücahitleri” diye kullanmak büyük bir gaflettir ve bu asla kabul edilemez. Hiç kimse her nasıl olursa olsun Erenköy mücahitlerimizi, şanlı Erenköy direnişini, ulusal mücadelemizi ve aziz şehitlerimizi küçük düşüremez. Bu kimsenin haddine değildir” dedi.

‘SORUMLULAR GÖREVDEN ALINACAK’

Başbakan Ünal Üstel de olayla ilgili soruşturma başlatıldığını, sorumluların görevden alınacağını belirtti.

Devlet Piyangoları Birimi Sorumlusu Osman Uzun’dan da açıklama geldi. Uzun, birim sorumlusu olarak görevden affını isteyeceğini duyurdu.

Açıklamada, “Sehven yapılan bir hata sonucu kullanılan görselden dolayı halkımızdan ve Şanlı Erenköy Direnişi kahramanlarımızdan özür dileriz” denildi.

BİLETLER TOPLATILIYOR

NTV’nin aktardığı bilgiye göre; hatalı basılan biletler toplatılıyor. 8 Ağustos’ta yapılması planlanan çekiliş de 18 Ağustos’a ertelendi. İkramiye 500 binden 1 milyona çıkartıldı.

KKTC’de piyango bileti skandalı… Teröristlerin fotoğraflarını bastılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    İçimizdeki eokacı ve gizli rumseverlerden kurtulamadık bir türlü…

  2. 2 ay önce

    Salaklıgin zirve yaptığı olay. Hiç olmazsa, “-Evet biz bunu kasıtlı yaptık”, deyin de, bu kadar mal olduğunuz ortaya çıkmasın. Rezil şahıslar.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!