7 valiz uyuşturucu çıkmıştı… Koç Üniversitesi doğruladı

Koç Üniversitesi, rektörlüğe ait bir araçta uyuşturucu bulunmasına yönelik iddiaları doğruladı. Üniversite tarafından yapılan açıklamada, aracı izinsiz şehir dışına çıkaran ve suça karışan şoförün işine son verildiği bildirildi.

featured

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa-Gaziantep Karayolu’nda Koç Üniversitesi’ne ait olduğu belirtilen aracı durdurdu. Şüpheli araçta yedi valiz içinde 98 paket halinde 53 kilo skunk ile 29 paket halinde 21 kilo 350 gram toz esrar ele geçirildi.

Uyuşturucuya el koyan polis, sürücü ile şüpheli araca öncülük yapan aracın sürücüsünü gözaltına aldı.

‘İŞİNE SON VERİLDİ, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU’

Olay üzerine Koç Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, son günlerde üniversitenin adının geçtiği bazı haberlere ilişkin basın ve kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğduğu belirtildi.

Açıklamada, “Üniversitemizde şoför olarak çalışmakta olan söz konusu kişinin üniversitenin aracını izinsiz olarak tek başına şehir dışına çıkartmasına ve suça karışmasına istinaden Koç Üniversitesindeki işine derhal son verilmiştir. Adli süreç halen devam etmekte olup üniversitemiz de kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Koç Üniversitesi olarak emniyet güçlerimiz ve adli makamlarla daimi işbirliği içinde olduğumuzu ve süreci yakından takip ettiğimizi duyururuz.” ifadeleri kullanıldı.

7 valiz uyuşturucu çıkmıştı… Koç Üniversitesi doğruladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!