Komedi filmi gibi… Rus turistler ‘Madrid’ yerine ‘Mardin’e indi

Rusya'dan İspanya'nın Madrid şehrine gitmek isteyen Rus turistler, yabancı acente firması "Madrid" ve "Mardin" isimlerini karıştırınca, Mardin'e indi.

featured

Rusya’da bir turizm acentesi İstanbul aktarmalı İspanya’nın başkenti Madrid’e göndereceği müşterilerine yanlışlıkla Mardin bileti aldı.

THY uçağıyla İstanbul Havaalanı’na ulaşan turistler bir süre bekledikten sonra aktarma yapacakları uçağa bindi. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından Mardin semalarına ulaşan uçak inişe geçtiğinde turistler şaşkına döndü. Uçak indiğinde turistler önce hosteslerle, ardından da terminal binasında havalimanı yetkilileriyle tartıştı. Yapılan araştırmada acentenin biletleri İstanbul-Madrid yerine yanlışlıkla İstanbul-Mardin olarak aldığı ortaya çıktı.

Sonraki gün için THY İstanbul aktarmalı Madrid uçağına yer ayıran turistler geceyi Mardin’de geçirdi ve ertesi gün Madrid’e yola çıktı.

‘BU YIL İKİ KEZ YAŞANDI’

Habertürk’ten Veysi İpek’in haberine göre, Mardin kent merkezinde turistlerin konakladığı otelin yönetim kurulu başkanı Bekir Falay, “Madrid’e gitmek isteyen bir grup turiste Moskova’daki acente yanlışlıkla Mardin bileti kesmiş. Aslında bu yıl 2 kez yaşandı. Son gelen 3 kişiydi. Beklemedikleri sürprizle karşılaştılar. Onları otelimizde güzel ağırladık, çok güzel bir gün geçirdiler. Rus acente ile tartıştıklarını duydum. Ama acente yanlışı düzeltmeyeceğini söyleyince İstanbul aktarmalı Madrid biletlerini kendileri aldı. Biz de onları misafir etmekten mutluluk duyduk. Kahvaltıdan sonra uçak saatine uzunca bir zaman vardı. Mardin’i dolaştırmayı teklif ettik” dedi.

Mardin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Aslan Paşaoğlu da turistlerin bu yanlışlığa şaşırmalarına karşın Mardin’i ‘çok beğendiklerini’ söyledi.

Komedi filmi gibi… Rus turistler ‘Madrid’ yerine ‘Mardin’e indi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!