Konsolosluk kapatmaların perde arkası… ‘Yeni bir psikolojik harp’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, üç ülkenin İstanbul konsolosluklarını “güvenlik” gerekçesiyle kapatmasıyla ilgili “60 milyon turist hedefi koyduğumuz günde, Türkiye'de yeni bir psikolojik harp başlatmanın eşiğinde olmuşlardır” dedi.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanlığı 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

İsveç ve Danimarka’da yaşanan Kuran-ı Kerim yakma provokasyonlarının ardından Türkiye’de yabancılara karşı misilleme saldırısı olabileceğini iddia eden ABD, İstanbul’daki vatandaşları için uyarı yayınlamıştı. ABD Büyükelçiliğinin güvenlik uyarısının ardından, İngiltere, Almanya ve Hollanda İstanbul’daki başkonsolosluklarını kapatmıştı.

Süleyman Soylu, bu adımla ilgili “Amerika ve Batı bizim bu coğrafyada bağımsız ve özgür olmamızı istememektedir. 60 milyon turist hedefimizi koyduğumuz günde Türkiye’de yeni bir psikolojik harp başlattılar” dedi.

Güvenlik uyarısına gerekçe gösterilen IŞİD istihbaratıyla ilgili de Soylu, “15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı. Bir istihbarat elemanı Türkiye’de birkaç kişiye elemanlık teklif etmiş, Türkiye de bunu izlemiştir. Bu istihbarat elemanı, bir ülkeye istihbaratını pazarlamıştır. O istihbarat elemanının kim olduğunu Türkiye Cumhuriyeti biliyor. Türkiye’ye operasyon yapmaya çalışan büyükelçiler, malum büyükelçinin girişimiyle Türkiye’ye operasyon çekmektedirler” dedi.

Soylu, “İstiklal Caddesi saldırısının arkasında, sizin koyun koyuna yattıklarınız olduğunu bilmiyor muyuz?” ifadelerini kullandı.

BAZI BÜYÜKELÇİLER…

Bazı büyükelçilerin “Türkiye içerisindeki hukuka ayar vermek”, “Türkiye’yi istikrarsız bir hale getirebilmek” amacıyla deklarasyon yayınladıklarını söyleyen Soylu, “Bu söylediklerimin hiçbirisi şu salondaki arkadaşlarımın yapmış olduğu mücadeleden ayrı değildir, hepsi aynıdır, hepsi bir mütemmimdir, hepsi de bir cüzdür. İstiklal Caddesi saldırısı, Hatay’daki polisevine yapılan saldırı 2022 yılında büyükelçilerin altına imza attığı bildiriden farklı değildir, aynısıdır ve tıpkısıdır. Büyük bir plan… 1923’te gerçekleştiremedikleri, kurtuluş mücadelesinde gerçekleştiremedikleri, hala içlerinde kalmış büyük bir planın bir parçasıdır.” ifadesini kullandı.

Amerika ve Batı’nın, Türkiye’nin bu coğrafyada özgür, hür ve bağımsız olmasını istemediğini belirten Soylu, Türkiye’nin Müslüman coğrafyaya, Türk coğrafyasına, Orta Doğu’ya, Orta Asya’ya, Balkanlar’a huzur ve istikrar sağlamasının istenmediğini kaydetti.

‘BİZ KAPATIYORUZ SİZ DE KAPATIN’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, üç ülkenin güvenlik gerekçesiyle Türkiye’deki başkonsolosluğunu kapatma kararını şöyle değerlendirdi:

“İsveç’te, Danimarka’da ve Hollanda’da kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik meşum menfur saldırılar oldu. Bazılarını kendi emniyet güçleriyle muhafaza ettiler, saldırılarının devamını temin edebilmek için, bunu demokrasi ve özgürlük olarak nitelendirdiler. Bütün bunları yaparken de hem kendileri yaptılar hem kendileri tahrik ettiler hem kendileri izin verdiler. Onun akabinde de aynen altını çizerek söylüyorum, büyükelçilerin Türkiye’ye karşı yaptığı deklarasyonda, hangi büyükelçi, bu deklarasyonun altına imzalanmasını salık vermişse, Türkiye’de yaklaşık üç dört gündür bir DEAŞ hadisesi üzerinden büyükelçiliklerin ve aynı zamanda bazı ibadet alanlarının tehlike altında olduğunu ortaya koyarak, bir kuruma ilettiği bir istihbari notla, diğer büyükelçiliklere de ‘Biz kapatıyoruz siz de kapatın.’ telkininde bulunarak 60 milyon turist hedefimizi koyduğumuz bir günde, 51,5 milyon turistin geldiğini, 46 milyar dolar turizm geliri elde ettiğimizi açıkladığımız bir günde Türkiye’de yeni bir psikolojik harp başlatmanın eşiğinde olmuşlardır. Bu çok açık ve nettir.

İSTİHBARAT NOTUNUN HİKAYESİ

İşin hikayesi şudur: Farklı bir ülkenin bir istihbarat elemanı Türkiye’de DEAŞ mensubu olabileceği düşünülen birkaç kişiye elemanlık teklif etmiş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti o anı da net bir şekilde izlemiş, elemanlık teklif ettikleriyle birlikte birkaç gezinti gerçekleşmiş, ardından Türkiye’yi bu istihbarat elemanı terk etmiş. Bu istihbarat elemanı sonuç alamayınca ilk reaksiyonu ve bilgiyi veren ülkeye bu bilgileri pazarlamış, ondan sonra da Türkiye’de bir DEAŞ saldırısı olabilecek anlayışıyla beraber Türkiye’ye bir psikolojik harp yürütülmektedir. 15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı. O istihbarat elemanının kim olduğunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti net bir şekilde biliyor. Yani istedikleri kişiyi hapisten çıkaramayınca metnin altına imza atan büyükelçiler, Türkiye’ye bir hukuk operasyonu yapmaya çalışan büyükelçiler, şimdi malum büyükelçinin operasyonuyla Türkiye’ye bir güvenlik açığı, bir terör operasyonu gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Çok net ve açıktır her şey.”

‘HANGİ DOSTLUĞUNUZ VAR BİZE KARŞI?’

Dost ve müttefik olarak bilinen bazı ülkelerin, “İstikrarlı bir Türkiye olmasın da ne olursa olsun” anlayışı taşıdığını kaydeden Soylu, ABD’yi eleştirdi.

Bakan Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye ile F-16 ve F-35 pazarlığı yapan, ‘Biz istiyoruz da senato geçirir mi geçirmez mi?’… Siz kimi kandırıyorsunuz? Siz kiminle dalga geçiyorsunuz? Siz hangi oyunu yapmaya çalışıyorsunuz? Siz senatodan geçmiş olan ve bizim Afrin operasyonumuzda vermek durumunda olduğunuz ve taahhüt ettiğiniz mühimmat dahil, birçok taahhütlerinizin hangi birine sadık kaldınız da yarın senatodan geçireceğinizi, vereceğinizi veya taahhütlerinize sadık kalacağınızı nereden bilelim? Hangi güveniniz var bize karşı? İstiklal Caddesi’nin saldırısının arkasında sizin koyun koyuna yattıklarınızın olduğunu bilmiyor muyuz? İstiklal Caddesi’nin saldırısının arkasında, koşa koşa ‘Acaba bunu bizim silahlarımızla mı yaptı?’ diye emniyet teşkilatımızın, emniyet istihbarat birimlerimizin etrafında fır fır döndüğünüzü bilmiyor muyuz? Hangi dostluğunuz var bize karşı? Bütün uluslararası mahfillerde Türkiye’nin itibarını ve istikrarını, Türkiye’nin ekonomik gücünü düşürmek için hangi operasyonları çektiğinizi bilmiyor muyuz? Hepsini biliyoruz.”

Bunların hiçbirisinin terörden ayrı olmadığını söyleyen Soylu, “Bunlardan bir tanesini biz yapsak, şu DEAŞ’la karşı karşıya kaldığımız son meselede olduğunun bir tanesini biz yapsak, Türkiye’yi dünyaya terör devleti diye ilan ederler.” dedi.

BİZİ YILAN GİBİ ISIRMAYA ÇALIŞANLAR…

“Yıllarca bize dost ve müttefik safında kalıp güya öyleymiş gibi gözüküp çuvalın içine girip bizi bir yılan gibi ısırmaya çalışanların kim olduklarının hepsini biliyoruz.” ifadesini kullanan Soylu, şunları kaydetti:

“Eğer başarısız olsaydık bugün müstemleke muamelesi göstereceklerdi. Bugün siz başarılı olduğunuz için, bugün Türkiye başarılı olduğu için, bugün Türkiye ayakta kaldığı için, bugün en güçlü argümanları, enstrümanları olan terörü diz çökerttiğiniz için, içeride ve dışarıda Türk Silahlı Kuvvetlerinden Jandarma Genel Komutanlığına kadar, Emniyet Genel Müdürlüğünden Milli İstihbarat Başkanlığına kadar Sahil Güvenlik Komutanlığımıza kadar bütün güvenlik birimlerimizin eş güdümü içerisinde, el birliği içerisinde çalıştıkları için bugün farklı numaraların içerisine girmektedirler.

Bu kıştan çok ümitleri vardı. Bütün planlarını bu kış üzerine yapmışlardı. O aklı evveller, o Türkiye’nin iç yönetimine, iç güvenliğine müdahale etmek isteyen malum büyükelçinin etrafında çöreklenmiş diğerleri… Madem o kadar çok biliyordunuz avucunuzun içindeki PKK’nın ve PYD’nin İstiklal Caddesi saldırısını, niçin Türkiye’ye haber vermediniz? Madem her yeri o kadar çok izliyorsunuz, madem Telegramları madem WhatsApp haberleşmelerini, madem birçok dijital alandaki adımı izliyorsunuz, madem Türkiye’ye dostsunuz niye organize ettiğiniz, arkasında olduğunuz İstiklal Caddesi patlamasını Türkiye’yle paylaşmadınız? Çünkü 15 Temmuz’un arkasında da siz varsınız. Çok net ve açık. Bir uluslararası operasyonla karşı karşıyayız ve uzun yıllardan beri bu uluslararası operasyon devam ediyor.”

Konsolosluk kapatmaların perde arkası… ‘Yeni bir psikolojik harp’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Kesinlikle bu ve yalnız bu.
    Her tür yöntem ile, her araç ile, her tür kalleşlikle Türkiye üzerindeki baskıyı ağırlaştırmak.

  2. bozuk saat.

  3. İki ihtimal var: Ya iyi kapli özgürlükçü liberal Türk aşığı batı çok sevdiği Türk vatandaşlarını ve memurlarını korumak adına top sictır gizli ve ince istihbarat bilgilerini bizimle paylaştı ya da kendini Cumhuriyet Atatürk düşmanlığına adamış, tarikat işbirlikçisi, Türkiye’yi Ortaçağ karanlığına gömerek yönetmek isteyen bir kişi hayatında bir kez çark etti de istihbarii manipülasyonla psikolojik harp ile Türkiye’yi alaşağı etmeye çalışan kişileri ifşa etti. Hangisi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!