Konu: Aydın Doğan’ın medyadan çekilmesi… FETÖ dosyası nasıl kapatıldı?

Gazeteci Recep Canpolat, Veryansın Tv programında Aydın Doğan’ın 17-25 Aralık operasyonlarından sonra FETÖ’nün talimatları doğrultusunda Bank Asya’ya 10 milyon dolar yatırdığını iddia etti. Bunun üzerine söz konusu dönemde Doğan’la ilgili teröre destekten soruşturma açıldığını söyleyen Canpolat, Doğan'ın mallarının tamamına el konulacakken soruşturmanın Doğan Holding bünyesinde yer alan medya kurumlarının satılması karşılığında kapatıldığını belirtti.

featured

VERYANSIN TV

Gazeteci Recep CanpolatVeryansın Tv YouTube kanalında Aydın Doğan’ın Doğan Yayın Holding bünyesindeki birçok medya organını Demirören Holding’e satması hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay ve Veryansın Tv programcısı Serkan Öz’ün de katıldığı programda konuşan Canpolat, Aydın Doğan’ın 17-25 Aralık operasyonlarından sonra FETÖ’nün talimatları doğrultusunda Bank Asya’ya 10 milyon dolar yatırdığını söyledi.

Bunun üzerine söz konusu dönemde Doğan hakkında teröre destekten soruşturma açıldığını iddia eden Canpolat, Doğan’ın mallarının tamamına el konulacakken soruşturmanın Doğan Medya’yı satması karşılığında kapatıldığını ifade etti.

‘DEVLET KURUMLARI PARAYI ÇEKİNCE…’

“Fetullah Gülen 17 25 aralık operasyonlarından sonra THY’nin Bank Asya’da bulunan paralarının çekilmesini sağlıyor. 2013-2014 civarında ise yeni bir fetva vererek cemaatindeki ve tabanındaki insanlara ‘Bank Asya’ya sahip çıkın, para yatırın’ diye ifadede bulunuyor. Bunun üzerine o zamanki ‘cemaat’ daha sonra ‘FETÖ yapılanması’ diye MGK belgesine de giren bu yapı yoğun bir şekilde başka bankalardan krediler çekerek, evlerini satarak Bank Asya’ya yoğun bir şekilde para yatırıyor. O dönemdeki Genel Müdürü Ahmet Beyaz… Bankanın ve bir anda 300 milyon dolara yakın bir para THY ve diğer devletin bağlı kurumları tarafından yoğun bir şekilde çekiliyor. Bunun üzerine işadamlarından kurulu bir yapı içerisinde Ahmet Beyaz’la beraber yine yurtdışında firari olan bir isim önce Cevahir Holding’in sahibinin yanına gidiyorlar.

AHMET BEYAZ-AYDIN DOĞAN GÖRÜŞMESİ

İkinci gittikleri isim ise Aydın Doğan. Aydın Doğan’la görüşme yapılırken diyor ki; ‘Bank Asya büyük sıkıntıda, bu sıkıntı içerisinde siz bankaya destek olun, bir hesap açalım, Tayyip Erdoğan yoğun bir şekilde bankamıza saldırdı, siyasi iktidar devletin yatırdığı mevduatları çekiyor ve banka büyük bir krize giriyor’.

‘AYDIN DOĞAN BANK ASYA’YA 10 MİLYON DOLAR YATIRDI’

Bu konuşma esnasında Aydın Doğan’ı ikna ediyorlar ve Aydın Doğan Bank Asya’nın Ümraniye’deki merkez binasının bulunduğu yerde bir hesap açıyor. Aydın Doğan, bizzat kendisi Bank Asya’ya 10 milyon dolar para yatırıyor.

BDDK Bank Asya’ya el koyduktan sonra 2016’nın ilk aylarında Aydın Doğan’ın merkez şubede 10 milyon dolar parası olduğu ortaya çıkıyor. Ve bakıyorlar ki Fetullah Gülen’in verdiği fetva üzerine 17-25 Aralık’tan sonra Gülen’in ifadesinden sonra yatırılıyor para. Bunun üzerine Aydın Doğanla ilgili TMSF ve BDDK uzmanlarının hazırladığı rapor sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne konuluyor. Bu noktada Aydın Doğan’la ilgili bir soruşturma hazırlanıyor. 15 Temmuz darbesiyle birlikte Aydın Doğan bir kafesin içerisine girmiş oluyor.

AYDIN DOĞAN HAKKINDA 2 AYRI SORUŞTURMA

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde hazırlanan Bank Asya ve Çağlayan Adliyesi’nde hazırlanan yine Aydın Doğan’la ilgili 2 dosya ayrı ayrı devam ediyor bu süreçte. Fetullah Gülen’in sözünden sonra bu bankaya para yatırdığından dolayı Aydın Doğan hakkında terörün finansmanı… İddianame de şu; Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olmamakla beraber terörün finansmanı noktasında soruşturma hazırlanıyor. 15 Temmuz’dan önce Aydın Doğan direniyordu fakat 15 Temmuz’dan sonra Aydın Doğan da bir noktada pes ediyor.

‘AYDIN DOĞAN’IN MALLARINA EL KONULACAKTI…’

Terörün finansmanın sağlanmasından dolayı da aydın Doğan’ın malına el koymaya karar veriliyor. Adli makamların vereceği karar doğrultusunda tabii… Aydın doğan o arada panikliyor, araya birçok insan sokuyor, ancak o dönemde randevu bile alamıyor.

En son şu kısa 4-5 kişiyle görüştükleri bir toplantı yapılıyor, (toplantıda) siyasi iktidardan birileri (var)… Cumhurbaşkanı’na da o birileri gidiyor ki; ‘almayalım ama bunu satalım.’ Tabi bunu alabilmesi için 1.2 milyon dolar paranın kimin vereceği…. Erdoğan Demirören diyor ki; ‘ben alırım fakat bunun finansmanının sağlanması lazım.’

Ziraat Bankası 700 milyon dolar Demirören grubuna bir kredi hazırlıyor. Paket kredi hazırlanıyor. Toplam satış bedelinde(916 milyon dolar) geriye kalan 216 milyon dolar da belli bir işadamlarından toplanarak ve Demirören de kendi öz sermayesinden koyarak, Aydın Doğan’a ait Doğan Medya içinde bulunan bütün yayın organlarının- yurtdışındaki yayınlarıyla birlikte- hepsinin satılmasına karar veriliyor. 916 milyon dolara…”

Programın tamamını izlemek için:

Konu: Aydın Doğan’ın medyadan çekilmesi… FETÖ dosyası nasıl kapatıldı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    Adamin dosyasinin sumen alti edilmesine hic girmiyorum. Standard Feto borsasi islemleri. Cinali cok iyi bilir bunlari. Yalniz, bir is adami 216 milyon dolar ekliyor. Ulan bir degil, uc degil bes degil. Elon Musk’a gitsen bir 200 milyon dolar at desen sarsilir. Ne bicim insanlarsiniz. Pudra parasi midir, kumar parasi midir, ne bicim insanlarsiniz.

  2. 3 ay önce

    ulkenın bu duruma gelmesının bas sorumlularından. sorumlu her zaman sıyasetın ıcınde degıldır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!