Konut müjdesine bir tepki daha: Bu düzenleme küçük bir azınlığın faydasına

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hükümetin konut kredilerine dair açıkladığı paket ile ilgili açıklamalarda bulundu.

featured
service

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konut kredilerine dair açıkladığı paket ile ilgili bir detayı kamuoyuyla paylaştı.

Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konut kredileriyle ilgili açıkladığı paketin müteahhit firmaların elindeki konutların satılması amacıyla çıkartıldığını söyledi.

Karamollaoğlu, AKP’nin konut kredisi paketinin vatandaşın ev sahibi olması amacıyla değil büyük firmaların konut satması amacıyla çıkartıldığını kaydetti.

Twitter’dan konuya dair sıralı paylaşımda bulunan Karamolllaoğlu, şu ifadeleri kullandı:,

“Hükümetin açıkladığı paket; orta sınıfın ve düşük gelir gruplarının konut sahibi olması için değil, büyük konut üreticilerinin ellerinde kalan konut stokunu bitirmek için yapılmış ve yine AK Parti iktidarının kaymağını yiyen dar bir gruba yönelik çıkartılmış bir düzenlemedir.

Bu düzenleme küçük bir azınlığın faydasına planlanırken; orta sınıfın konut sahibi olmasını ise daha da imkansızlaştıracaktır. Konut fiyatlarındaki şişmeyi düşürmek bir yana, daha şimdiden fiyatların hızlı bir şekilde yükselmesine sebep olunmuştur.

Eğer konutla ilgili makul ve insanımızı önceleyen bir düzenleme yapılacaksa; bütün maliyetleri standardize edecek, arsa maliyetinden üretim ve yapı maliyetlerinin düşürülmesine kadar birçok hususu regüle eden bir perspektif ile konuyu masaya yatırmak zorunluluğu söz konusudur.
Ancak söz konusu paket; sadece ama sadece Ak Parti’nin “yeni ve yeniden” bir oyunudur. Bu oyun ve hokkabazlık eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak; fakat ne yazık ki topluma da maliyeti çok büyük olacaktır.

İktidarın yanlış politikalarının sebep olduğu maliyeti daha fazla üstlenmek zorunda değiliz. Rantı, betonu ve bir avuç insanın menfaatini önceleyen bu iktidarı, artık ev sahibi olmayı hayal bile edemeyen, kirasını dahi ödeyemeyen milyonlarca insanımızla birlikte değiştireceğiz!”

Konut müjdesine bir tepki daha: Bu düzenleme küçük bir azınlığın faydasına

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 gün önce

    hicbir lafiniza inanilmaz. Siz feto ile, hdp ile ayni masaya oturdunuz. Akp ne kadar guvenilir degilse, siz de o kadar guvenilir degilsiniz. Turkye deki tek yerli ve milli parti su anda sadece Zafer partisi. Umarim boyle devam eder, sonradan bozulmaz. Ha su var, bozulursa da ilk soyleyecek olan vatanseverler olur. Kimseden bir menfaatimiz yok cok sukur. Sahsen benim bagliligim cumhuriyetimize, Turkiye Cumhuriyetimize.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!