Konya diye bir vilayet var mı?

Konya diye bir vilayet var mı?

Acayipliği de aştık, bambaşka aşkın bir boyuttayız, damat bakan istifa etti mi etmedi mi, anlayana kadar üç gün geçti, çok geçmedi?

İyi Parti'de tam bir FETÖ dümenleri başladı, Ümit Özdağ özerkliğin-federasyonun önünü açmak için değiştirilmez maddeleri değiştiren gizli bir anayasa taslağı hazırladılar dedi.

Akşener, haşa külliyen yalan dedi. İyi Parti sözcüleri ana avrat inkar etti.

Oysa, İbrahim Kaboğlu'nun açıklamaları sosyal medyada çarşaf çarşaf duruyor.

Kaboğlu, iki ayrı TV'ye bahsi geçen partilerle anayasa taslağı çalıştıklarını açık açık söylüyor.

Neyini inkar ediyorsun, açıklamalar ayan beyan ortada.

Buna rağmen İyi Parti yok böyle bir şey olmadı, diye ısrar ediyor.

Hay maşallah, mübarekler sonunda dürüstlükten patlayıverdi, bu kadar aleni-ortada-bilinen-itiraf edilmiş bir hakikatı göz göre göre nasıl inkar edebiliriz?

Hatırlayın Fetö döneminde de uyduruk sahte belgeler yıllardır gerçekmiş gibi iddia edildi.

Şu meşhur 'irticayla mücadele eylem planı'?

Islak imza var mı sahte mi gerçek mi diye tam iki yıl yazılıp çizildi, ister inanın inanmayın uyduruk mu değil mi üzerine binlerce (evet binlerce) program yapıldı, onbinlerce (evet, onbinlerce) köşe yazısı yazıldı. Millet iki uzun yıl çıldırdı ve Türkiye'nin tek konuştuğu konu sabah akşam bu oldu, sahte mi değil mi?

Yine birileri milleti kek enayi keriz yerine koyuyor, İbrahim Kaboğlu'nun alenen açıkladığı anayasa çalışmasını İyi Partililer yüzde yüz kesin bir dille yalanlıyor, olmadı, diyor.

Bir hafta önce de Kazakistan'da FETÖ'cü işadamları derneğine başkanlık yaptığı ortada-aleni Buğra Kavuncu için yine bir program yapılmıştı. Derneğin varlığı-başkanlığı yüzde yüz bir gerçek olmasına rağmen ekranda konuşan yorumcular al takke ver küllah ileri-geri vites, var da yok da, acaba, olurmuymuş, mevzu tartışılmış, hatta bu bariz kanıta asılsız iddialar dahi denilmiş, seksen milyonun gözleri önünde hokus pokus Buğra Kavuncu aklanmaya çalışılmıştı.

Ve Anayasa Taslağı hazırlığı iddiası üzerine de yine Habertürk'te dört saat süren program yapıldı, manyaklığa bakınki yorumculardan biri kalkıp da, yahu şu ibrahim Kaboğlu'nun açıklamalarını versek, konu açıklığa kavuşsa, bu kadar tartışmaya da gerek kalmasa demiyor, diyemiyor. Ekranlar partilerin gündüz yedikleri .okları akşamları yıkadıkları çamaşırhaneye dönüştü.

Bu kadar aleni gerçekler karşısında dahi ekranda manipüle tezvirat inkar iftira diye laf dolaştırılıyor.

Yani ekranlar tam bir tımarhane kovuşuna dönmüş.

-Sayın seyirciler, bir kez daha Açık ve Net programındayız, önce konuklarımızı tanıtayım, İnsanlık Düşmanı AKP yalakası sayın Ümmetinoğlu, hoşgeldiniz, diğer konuğumuz, İyi Partili, Gladyonun Allah'ı sayın Milletinmilli oğlu, HOŞGELDİNİZ, diğer konuğumuz MHP'den Voltair.okyemiş sayın Kınalıkuzu.. Diğer konuğumuz, sayın Bugeceossuranodeğil, hoşgeldiniz! Diğer konuğumuz CHP'den sayın Yalanınısakalını..yim, siz de hoşgeldiniz.

Spiker(devamla)-Sayın izleyiciler bugün konuklarımızla sayın Ümit Özdağ, Konya adında bir ilimiz olduğunu iddia etti?

Milletinmillioğlu: -Yalanını ..iyim, yok kardeşim, anam avradım olsun yok, şerefsizim yok, alayınız piskopata bağlamışsınız, İyi Parti'ye iftira!

Yalanınısakalını..iyim: -Sinirlenme kardeşim, olsun, diyelim Konya diye bir il var, bence de olsun, oldu da ne oldu, senin partinin böyle bir görüşü olamaz mı? Anlamadığım Konya'yı niye karıştırıyorsun, Konya'nın suçu ne?

Spiker: -Sayın Yalanınısakalını..iyim, size de geleceğim, sırayla gidelim...

Voltair.okyemiş: -Yahu şimdi sen Konya'yı inkar mı ediyorsun, kardeşim kafayı mı sıyırdın, be mübarek sen Mevlana'yı hiç duymadın mi, bizimle kafa mı buluyorsun? Ne demek yok, gel göstereyim sana.

Spiker: Hayır hıyır sayın Voltair.okyemiş, oralara girmeyin, ekranda neyi göstereceksin, bunlar RTÜK'lük sözler, sayın Voltair.okyemiş siz kendi gözlerinizle Konya'yı gördünüz mü? Ya da şöyle sorayım, hiç Konya'ya gittiniz mi?

Voltair.okyemiş: -Gitmek nasip olmadı ama Nevşehir'e gittim. Biz bu milletin çocuğuyuz, ilkokuldan beri Konya'yı biliriz. Geçen maçını seyrettim Konyaspor'um, Kardeşim siz milletle ..şak mı geçiyorsunuz, ne demek Konya yok!

Spiker: -Heyecanlanmayın sayın Voltair.okyemiş, şimdi muhabirimizi gönderdik, Konya Yolu'nda... Hazır mı, bağlantı? Evet, hazır galiba. iyi akşamlar sayın Yalancınınşahidi Nur hanım, gördünüz mü Konya'yı, Konya orada mı? Ümit Özdağ'ın iddiaları doğru mu, Konya diye bir ilimiz var mı yok mu, sorun nedir bir de sizin ağzınızdan dinleyelim.

Yalancınınşahidi: -Gördüm, hatta bir de ovası var, burdayım, tam Konya sınırında, nüfus tabelası önündeyiz, ama bakın bazı harfler silinmiş, .O..YA yazıyor, gördüğüm OYA... Ümit Özdağ'ın açıklamalarından sonra biri silmiş olabilir!

Milletinmillioğlu: -Uydurma be kardeşim, kim silsin, milletin işi yok da nüfus tabelasını mı silecek, şimdi kendisi takmıştır, orası OYA, kim demiş Konyaymış, yetmiş yaşına geldim, bizi yedi ceddimizde konya tonya yoktur bilmeyiz kardeşim, bunlar İyi Parti'ye karşı operasyondur. Partimizin böyle kararı yoktur. Genel başkanımızdan daha iyi mi bileceksiniz, kadının beyanı esastır.

Spiker: -Sayın AKP yalakası Ümmetinyalıdayangelipoturan Kızı, bir kadın olarak siz ne diyorsunuz? Daha doğrusu şöyle sorayım, yağmur sonrası açık berrak havalarda sizin yalı'dan Konya görülüyor diyorlar bu doğru mu.

Ümmetin.okağızlıkızı: Ne yalısı, kaçtır söyledim, kredileri ödendi, Konya eski Türkiye'de kaldı, askeri vesayetin uçakları nereden kalkıyordu? Özdağ, Suriyeliler'i kovan faşist siyasetçi değil mi, kınıyorum kendisini, iftira atmasın.

Spiker: Sayın Ümmetinüveykızı Yılman, bu görüşe siz katılıyor musunuz?

Ümmetin.suruğu- Görmeden peşin peşin bir şey diyemem, bakın elimde bir Türkiye haritası var, burada Konya monya diye bir yer yok...

Voltair.okyemiş: : Sayın ümmetin.suruğu hanım! O harita Hitit Döneminden kalma... :Ya kardeşim oy almaya gelince tulum çıkartırız yaşasın Konya, işinize gelmeyince Konya diye bir yer rahmetli oldu yok, kardeşim siz hasta mısınız?

Ümmetinanketçisi: (lafa girer) -Madem Konya diye bir yer var diyorsun Voltair.okyemiş, sayın Bahçeli hiç Konya'ya gitti mi?

Ümmetin.okçuvalı: -Doğruya doğru, Bahçeli'nin Konya'ya gittiğini hiç duymadım.

Spiker: -Arkadaşlar, tartışma yanlış yöne gidiyor, uyarmak zorundayım, Ümit Özdağ'ın iddiası Konya diye bir vilayet var. Kendisi gitmiş görmüş. İyi Partili arkadaşları ise Konya diye bir yer yok, Özdağ .ötünden uyduruyor, diyor.

Miletinmillioğlu: -Konya diye bir varsa buyursun hodri meydan Konya'dan biri bağlansın.

Spiker: Doğru diyorsunuz, Konya varsa biri kalkıp bağlanır, bağlanan biri var mı arkadaşlar? Kulağıma arkadaşlar fısıldıyor, bağlanacak varmış, sayın milletinmillioğlu, kimi bağlayalım?

Milletinmillioğlu: -Gıyasettin Keyhüsrev... I.Kılıç Aslan, Mevlana Celaleddin Rumi...

Voltaire.okyemiş: :- Ölmüş gitmiş rahmetli olmuş adamlar, yahu siz kafayı mı sıyırdınız? Konya valisi yok mu, valiyi bağlayın, tek sorumlu mülki amir validir. bunu bile bilmeden neyi tartışıyorsunuz?

Spiker: -Vali bey uyumuş olabilir gecenin bu saati rahatsız etmeyelim.

Voltaire.okyemiş: -Bak sen de ağzınla yalana düştün, demek Konya varmış ki valisi uyumuş diyorsun, ya böyle işte kendi ağzınla düştün, İyi Parti'yi koruyacağım diye koca Konya'yı uçurdunuz, biz de yedik..

Ümmetinosuruğu: -Uydu fotoğrafları yok mu, uydu fotoğraflarına bakalım.

CHP'den Yalanınısakalını...iyim: -Arkadaşlar ben Meral Akşener'i tanırım, çok doğru mert bir kadın, niye yalan söylesin, bir kadına güvenemeyeceksek niye siyaset yapıyoruz, Akşener'in bugüne kadar bir yanlışını gördünüz mü, olsaydı, samimi söylüyorum ilk eleştiren ben olurdum, bir de, olsun kardeşim, Konya da olsun, sonunda ölüm mü var, biz ittifak diye yola çıkmışız, ittifak'ı yedirmeyiz, Ümit Özdağ'a da Konya yalanı yakışır..

Spiker: -Arkadaşlar, bir son dakika haberi geldi kulağıma, Ümit Özdağ Konya diye bir şehir var dediği için partiden ihraç edilmiş..

Ümmetinosuruğu: -Ben demiştim, yok kardeşim, olsaydı ihraç edilmezdi.

Milletinmillioğlu: -Bir daha Konya-Tonya İyi Parti'ye operasyon çekenler cezasını bulacak, bu piskopatlar gladyoyu da Fetö'yü de öğrenecek, bizim Ak dediğimize Kara diyenler işte böyle, İyi Parti'den defolup giderler!

Spiker. -Bir reklam arası, hemen dönüyoruz!

(reklam arası)

Spiker: Sayın izleyiciler, programın ikinci bölümünde başka bir konu tartışacağız, konumuz bu sefer başka bir konu ama konuklarımız yüzyıldır yine aynı isimler, konu başlığımız bu sefer, Alfabenin ilk harfi A mı B mi, önce A diyenlere söz vereceğim, sayın AKP yalakası ümmetinosuruğu, alfabenin ilk harfi B diyenler var, ne diyorsunuz?

Ümmetino.uruğu: -Tayyip Erdoğan'ı devirmek için A diyorlar, oysa A harfi eski Türkiye'de kaldı, o darbeler askeri vesayet dönemleri geçti, şimdi, bu ekranlarda biri çıksın da A desin, hadi göreyim, A diyen bir delikanlıyı, diyemezler, geçti o günler..

Voltaire .ok yemiş: -Bir de desin kardeşim, A dese ne olur, B dese ne olur, başka işin mi yok? Bakın Sayın Bahçeli'nin bütün açıklamalarına tek bir A dediğini duydunuz mu, Aaaaa, diye şaşkınlık belirten Aaaa diye lafı uzatan bir A'sı var mı? Biz A demeden bugünlere geldik, inşallah A demedik demeyiz, Allah bizi yanıltıp A dedirtmesin..

Spiker: -Bir saniye voltaire.okyemiş, reji kulağıma fısıldıyor, Konya valisi telefonda, bir açıklama yapacakmış. Sayın izleyiciler, tabii biz herkese söz hakkı veriyoruz, Konya valisinin adı geçti, kendini savunsun, açıklama hakkını kullansın, biz demokratik etik kurallarına her zaman uyduk, buyrun vali bey, ama önce soruyu özetleyeyim, Konya diye bir şehir var mı yok mu, lütfen kısa söyleyin.. Kısa söylemezseniz şerefsizim reklama gider seni ........ gibi, ortada bırakırım..