Konya, İzmir ve Erzurum’da peş peşe depremler

Konya'da 5, İzmir'de 3,9 ve Erzurum'da 4,1 büyüklüklerinde depremler meydana geldi.

featured

Türkiye, Ağustos ayının ilk gününde peş peşe depremler yaşadı. Konya’da yaşanan deprem halkta paniğe neden olurken, İzmir ve Erzurum’da bilinen bir telaş hali yaşanmadı.

KONYA

Konya’da saat 18.06’da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Konya’nın Selçuklu ilçesi olan, meydana gelen 5 büyüklüğündeki sarsıntının 7,24 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

Depremin ardından, Konya Valiliği’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimiz Selçuklu İlçesinde saat 18.06 sıralarında 5.0 şiddetinde deprem meydana gelmiş olup, herhangi bir olumsuz ihbar ulaşmamıştır. Saha taraması devam etmektedir. Depremi hisseden hemşehrilerimize geçmiş olsun.”

AFAD İl Müdürü Yıldız Tosun ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar olumsuz bir ihbar ulaşmadı. Saha taraması çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamada da AKOM ekiplerine ulaşan olumsuz bir durumun olmadığı kaydedildi.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremde acil birimlerine ulaşan bir olumsuzluk olmadığını bildirdi.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Konya Selçuklu ilçemizde gerçekleşen 5 büyüklüğünde depremde acil birimlerimize ulaşan bir olumsuzluk yaşanmadı. Memleketim, kadim şehir Konya’mıza geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

İZMİR

İzmir’de ise Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hissedilen bölgelerde vatandaşlar kısa süreli endişe yaşarken, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Derem Dairesi verilerine göre saat 18.36’da merkez üssü İzmir’in Buca ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerin 7.69 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde, vatandaşlar kısa süreli endişe yaşadı. İlk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

ERZURUM

Erzurum ili Narman ilçesinde saat 21.37’de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Konya, İzmir ve Erzurum’da peş peşe depremler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!