Koray Aydın: Bu işlerin arkasında belli bir organizasyon var

featured

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, disipline sevk edilen Ümit Özdağ’ın, “Kongreden önce il başkanlıklarına, benim çeşitli kişilerden rüşvet aldığıma dair yazılar gönderildi” iddiasının doğru olduğunu söyledi. Aydın, “Biz parti olarak engelledik, kendisi bunu yayınladı. Bu işlerin arkasında belli ki bir organizasyon var. Bu işi şuurlu bir şekilde yapan birileri var. Biz bu iddiaların doğru olabileceğine inanmadık” dedi. 

Koray Aydın, KRT TV’de Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün programına konuk oldu. Yeni siyasi partilerin kurulmasıyla ilgili fikrini paylaşan Aydın, şunları söyledi:

“Parti kurmaların durup dururken olduğunu zannetmiyorum. Bunları itekleyen, teşvik eden, yönlendiren bir el olduğunu düşünüyorum. Millet İttifakı’nı yıpratma üzerine kurulu bir altyapı hazırlığı olduğunu sezinliyorum. Elimde belge olmadığı için bu kesin böyledir demek siyaseten etik olmaz. Ama bir el tarafından bol miktarda parti kurma çalışmasının yürütüldüğü anlaşılıyor. Sayın Sarıgül’ün nereden aklına geldi parti kurmak? Muharrem İnce kurar mı kurmaz mı bilmiyorum.”

‘FIRTINA ÇIKARMAYA GEREK YOK’

İYİ Parti Kurultayı’nda kongre sırasında bazı listelerin ortaya çıktığı iddiaları ve 12 milletvekilinin toplantıya katılmamasıyla ilgili de konuşan Aydın, şu ifadeleri kullandı: “Ben kongrede liste çıkarmadığımı söyledim. Parti içerisinde çarşaf listeyle kongre yapmak konusunda çok uzman bir parti değiliz. Bunu parti içinde görev alan arkadaşların çok içselleştirdiğini, konuya tam hakim olamadıklarını görüyoruz. Çarşaf liste demek, şunlara oy istiyorum, şunlara istemiyorum demektir. Bunun bu kadar büyütülerek, kronik bir hale dönüştürülmesinin siyaseten doğru olmadığı kanaatindeyim. Bunlar üzerinden fırtına çıkarmaya gerek yoktur.”

‘RÜŞVET İDDİASININ BİR YERDE ÇIKMASINI ENGELLEDİM’

Ümit Özdağ’ın ‘kongreden önce il başkanlıklarına, benim çeşitli kişilerden rüşvet aldığıma dair yazılar gönderildi’ iddiası hakkında ‘Doğru söylüyor. Gönderildi. Kişilerin isimleri var, ‘Ümit Özdağ bu kişilerden rüşvet aldı’ diye liste yayınlamışlar” ifadelerini kullanan Aydın, şöyle devam etti:

“İl başkanı beni aradığında ‘Bu sende kalsın, kimseye söyleme, bunu yönetime ve medyaya duyurma’ dedim. Bunun bir yerde çıkmasını engelledim. Bu işin içinde bir iş var dedim. Sonra durup dururken milletvekilleri arasındaki bir WhatsApp grubunda Ümit Özdağ bunu açıkladı. Kimin yaptırdığını ima ediyorsa biz parti olarak engelledik, kendisi bunu yayınladı. Bu işlerin arkasında belli ki bir organizasyon var. Bu işi şuurlu bir şekilde yapan birileri var. Biz bu iddiaların doğru olabileceğine inanmadık.

 

Koray Aydın: Bu işlerin arkasında belli bir organizasyon var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    mhpyi bölmeseydiniz ve biraz sabır etseydiniz ya sen ya meral akşener ya koray aydın yada sinan oğan bahçelinin yerindeydi. ama duramadınız yada dürttüler gaza getirdiler sizi. biz herşeyi daha iyi biliyoruz daha iyi yaparız diyerek ülküleri bir kenara bıraktınız. sırf tayyip gitsin diye hdp ile iş yaptınız. yani sıvadınız be. yazıklar olsun. dün ümit özdağı izledik dinledik. bahçelinin gitmesini sizden çok gitmesini isteyen biri olarak bahçelinin duruşuna gerçekten hayran kaldım. adam dimdik durmuş size karşı.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!