Koronavirüs aşısı olanlarla ilgili dikkat çeken sonuç

featured

ABD merkezli haber ajansı Associated Press, ülkede corona virüsünden ölenleri analiz etti ve dikkat çekici sonuçlara ulaştı.

Dünya çapında 3.9 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan corona virüsüne karşı geliştirilen aşılar birçok ülkede kullanılmaya başlarken, aşının önemini gözler önüne seren çarpıcı bir sonuç ABD’den geldi.

Sözcü’nün aktardığına göre ABD merkezli haber ajansı Associated Press, ülkede corona virüsüne bağlı sebeplerle yaşamını yitirenleri analiz etti ve aşı olmanın önemini bir kez daha ortaya koydu.

Haber ajansının Mayıs ayını kapsayan incelemesinde 853.000’den fazla insanın Kovid-19 sebebiyle hastaneye kaldırıldığı ve bunlardan sadece 1.200’ünün aşı olduğu belirlendi. Bu sonuçlara göre ABD’de Mayıs ayında Kovid-19 sebebiyle hastaneye kaldırılanların sadece yüzde 0.1’i iki doz aşısını olanlardı.

Öte yandan Mayıs ayı içerisinde 18.000 kişinin öldüğünü ve bunun da 150’sinin iki doz aşı olduğunu aktaran Associated Press, “Mayıs ayında Kovid-19 sebebiyle yaşamını yitirenler arasında iki doz aşı olanların oranı sadece yüzde 0.8” ifadesine yer verdi. Haberde ölenlerin yüzde 99’undan fazlasının aşı olmadığına vurgu yapıldı.

Koronavirüs aşısı olanlarla ilgili dikkat çeken sonuç

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 1 sene önce

  Aşı olun corona olmayın diyorsunuz. Ama yapılan bu aşı ruhsatsız. 2 yıl sonra aşıya bağlı başka bir hastalığa yakalanmayacağınızın garantisi yok. Salgın başında covid olanlara olmayanlara sıtma ilacı verdiler. İlacın kalp ritmini bozarak öldürdüğü gösterildi. Kusura bakmayın dediler. İlacı vermeyi kestiler. 2 yıl sonra aşıya bağlı başka bir hastalık çıkarsa ne olacak. Olacağı yazıyorum. Kusura bakmayın. Aşı olmayı siz onaylayarak yaptırdınız. Geçmiş olsun. Sağlıkçı olarak önerim ek hastalığınız yoksa aşı olmayın. Mesafe maske yeterli. Aşı ne zaman ruhsatlandı. O zaman aşı olun. Saygılarımla.

  Cevapla
 2. millete akıl verirken çok dikkatli ol şu ana kadar kaç kişi ölmüş rakamlra bak onu 2yle 3le çarp sonucu bul o sonucu hazmet öyle konuş.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  ruhsatı batsın yetmez ama evetçiler düşün milletin yakasından sağlıkcı isen bilimsel verilere bakacaksın saygın ve kusurun senin olsun.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!