Koronavirüs geçiren kişilerde yeni belirtiler ortaya çıktı

featured

Delta varyantı yayılım gösterdiği Hindistan’da, koronavirüsü atlatan kişilerde yeni belirtiler ortaya çıkmaya başladığı açıklandı.

Salgın ile mücadele sürecinin ardından kara mantar vakalarının arttığı Hindistan’da, koronavirüs hastalarında yeni bir komplikasyonunun görüldüğü açıklandı.

‘AĞIR KANAMA VE GÖGÜS HASTALIĞI’

NTV’de yer alan habere göre, yapılan açıklamada, hastaların ilk Kovid teşhisinden ortalama 20 ila 30 gün sonra karın ağrısı ve dışkıda kanama gibi semptomlarla hastaneye başvurduğu bildirilirken, virüsü atlatan kişilerden birinin, “ağır kanama ve şiddetli Kovid sonrası oluşan göğüs hastalığı” nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Dr. Anil Arora, hastaların ilk Kovid teşhisinden ortalama 20 ila 30 gün sonra karın ağrısı ve dışkıda kanama gibi semptomlarla hastaneye başvurduklarını söyledi.

‘KULLANILAN İLAÇLAR BAĞIŞIKLIĞI DÜŞÜRÜYOR’

Arora, Sitomegalovirüsün vücutta asemptomatik bir biçimde var olduğunu söylerken, bir kişinin bağışıklığı tehlikeye girdiğinde semptomların ortaya çıktığını söyledi. Dr. Arora, “Kovid-19 ve tedavisinde kullanılan ilaçlar bağışıklığı etkileyerek kişiyi diğer enfeksiyonlara karşı daha duyarlı hale getiriyor” diye konuştu.

Koronavirüs geçiren kişilerde yeni belirtiler ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!