‘Kovid aşıları sonrası ölü doğumlar arttı’ iddiası

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kovid-19 aşısının ardından doğmamış veya yeni doğan çocuklarını kaybeden kadınların sayısında büyük artış yaşandığı iddia edildi.

featured
service

“Bıg Pharma News” isimli internet haber sitesinin iddiasına göre ilk COVID aşısına acil kullanım izni verildikten 16 ay sonra, ölü doğum sayısı 4.000’i aştı.

Haberdeki iddialar şöyle:

“Karşılaştırma yapacak olursak, 1990’dan bu yana grip aşısı olan sadece 565 kadın çocuğunu kaybetti. Son 30 yıldaki grip aşılarını son 16 aydaki COVID-19 aşılarıyla karşılaştırarak, takip eden ayda ortalama 1,5 fetal ölüm elde edebilirsiniz. COVID-19 aşılarını takiben ayda ise ortalama 251 fetal ölüm.

Bu, grip aşılarına kıyasla COVID-19 aşılarını takiben fetal ölümlerde yüzde 16,633’lük (166 kat) bir artış.

Bu sayı zaten endişe verici olsa da, aslında çok daha kötü çünkü 30 yıllık bir süre boyunca hamilelik sırasında daha fazla grip aşısı uygulanmıştı.

8 Nisan’daki Aşı Olumsuz Olayları Raporlama Sistemi (VAERS) güncellemesi sırasında, ABD’de annenin COVID-19 aşısı aldıktan sonra toplam fetal ölüm sayısı 4.023’e ulaştı.

Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, Aralık 2020’de COVID-19 aşılarının acil kullanım izninden önce FDA onaylı diğer tüm aşıların yan etkilerini takiben son 30 yıl içinde VAERS’ta doğmamış bebeklerde toplam 2.238 kayıtlı ölüm meydana gelmişti.

VAERS’tan alınan verilere göre, Pfizer COVID-19 aşısı, hamile kadınlara enjekte edildikten sonra Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki tüm diğer aşılardan daha fazla fetal ölüme neden oldu.

Aşılara acil kullanım izni verilmeden önceki 30 yıl boyunca, 2006 yılında FDA tarafından onaylanan Merck’in Gardasil aşısı, 14 yılda 563 ile en çok kaydedilen fetal ölüme sahipti.

Yine de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ve Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), hamile kadınlar için COVID-19 aşılarını önermeye devam ediyor. FDA’nın, insanlara her yıl aşıları enjekte etmeye devam etmek için grip aşılarından sonra COVID-19 aşılarını modellemeyi planladığı söyleniyor.

‘PFIZER AŞILARI DÜŞÜKLERE VE DIŞ GEBELİKLERE YOL AÇTI’

Pfizer tarafından yapılan bir çalışmada, Pfizer’in COVID aşılarını alan 32 anne adayının 23’ü “spontan düşükler”le sonuçlandı. Ayrıca, fetal ölümle sonuçlanan ektopik gebeliklerde 50 kattan fazla artış olduğu tespit edildi.

Doğurganlık çağındaki kadınların aşıyı reddetmesi gerektiğini söyleyen aşı uzmanı Pamela Acker ve eski Pfizer yöneticisi Michael Yeadon da dahil olmak üzere uzmanlar, hamile anneleri mRNA aşılarını yaptırmamaları konusunda uzun süredir uyarıyorlar.

Yeadon, yetersiz test edilmiş ilaç ve tıbbi ürünlerin hamile kadınlar üzerinde test edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Doğmamış çocuklara yönelik mRNA aşılarının tehlikelerini gösteren kanıtlara rağmen, CDC, 18 ila 49 yaşları arasında hamilelik de dahil olmak üzere belirli tıbbi rahatsızlıkları olan kişilerin aşılanmaları gerektiğini savunuyor – bir takviye dozu da dahil.

Farklı gözetim sistemlerinden elde edilen veriler, aşılarla ilişkili gebelikler veya yenidoğan sonuçlarıyla ilgili güvenlik sinyallerini göstermedi. Bununla birlikte, uzmanlar, özellikle hamileliklerinin erken döneminde aşılanmış kadınlarda fetal ölümlerin aşılarla ilişkili olduğuna inanıyor.

America’s Frontline Doctors’ın kurucusu Dr. Simone Gold, aşı kullanımıyla ilgili bilinen potansiyel hamilelik riskleri olduğunu söyledi ve hamilelik ortasında düşük riskinin yüksek olduğuna dikkat çekti.

“Genç bir kadınsanız, bu deneysel aşıyı almak çılgınlık. Bu kadar basit, herhangi bir genç kadının bu aşıyı almasını kesinlikle yasaklarım ve bence herhangi bir doktorun bunu genç bir kadına önermesi etik değil” dedi.

‘PFIZER’IN GÖRMENİZİ İSTEMEDİĞİ VERİLER’

Halk Sağlığı ve Şeffaflık için Tıp Uzmanları adlı bir grup, Pfizer’den COVID aşı denemeleri ve aşı sonrası verileri paylaşmasını istediğinde, dev ilaç şirketi ‘Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası’ (FOIA) taleplerini reddetmek için Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) ile bağlantı kurdu.

FDA, Adalet Bakanlığı avukatları ile ilaç devini 55 yıl boyunca verilerini açıklamak zorunda kalmaktan korumak için mahkemeye gitti.

FDA ve Pfizer, 2076 yılına kadar hiç kimsenin COVID aşılarının yan etkilerini görmesini istemedi.

Neyse ki, bir yargıç FDA ve Pfizer’in FOIA taleplerine cevap vermesi gerektiğine karar verdi.

Pfizer tarafından teslim edilen ilk raporlar arasında, Şubat 2021’e kadar Pfizer’e bildirilen olayları açıklayan, “İzin Sonrası Olumsuz Olay Raporlarının Kümülatif Analizi” vardı.

Pfizer’in COVID aşısını başlattıktan sonraki üç ay içinde 150.000’den fazla ciddi yan etki raporu aldığını ortaya çıktı.

İlk birkaç ayda aşı olan hamile ve emziren kadınlara ilişkin veriler endişe vericiydi.

Bu verilerde yer alan Tablo 6, aşıya maruz kalan 270 gebeden 238’inin normal sonuçlandığı anlaşılıyordu.

Geriye kalan 32 gebe anne ise yan etkilere maruz kalmıştı.

Pfizer’in raporu, bu 32 anne adayında 23 ani düşük, yenidoğan ölümüyle sonuçlanan iki erken doğum, intrauterin ölümle sonuçlanan iki ani düşük, yenidoğan ölümüyle sonuçlanan bir doğum olduğunu belirtiyor.

Bu, 32 gebelikten 28’inin fetal ölümle sonuçlandığı anlamına gelir.

Normalde, yeni bir ilaç veya tıbbi cihaz uygulamaya konulduğunda, sonradan meydana gelebilecek beklenmedik olayların ürünle ilgili olmadığını kanıtlama yükümlülüğü ilaç üreticisindedir.

Ancak Pfizer ve FDA, geçici bağlantılı ve makul yaralanma nedeni olan olayları görmezden geldi ve aşının hamile kadınlar için “güvenli ve etkili” olduğunu ilan etti.

FDA ve Pfizer bu yüzden mi verileri 55 yıl boyunca saklamak istedi?”

KAYNAKLAR:

https://bigpharmanews.com/2022-04-18-covid-vaccines-cause-16633-percent-more-miscarriages.html

https://www.lifesitenews.com/blogs/horrifying-hidden-pfizer-data-show-unborn-babies-newborns-dying/

Çeviri: Hüseyin Vodinalı

‘Kovid aşıları sonrası ölü doğumlar arttı’ iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!