Kuduz tedavisi gören 10 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Bitlis'te sokak köpeklerinin ısırması sonucu kuduz tanısıyla Ankara'daki hastanede tedaviye alınan 10 yaşındaki Mustafa Erçetin hayatını kaybetti.

featured

Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Göldüzü köyünde yaklaşık 1 ay önce sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan Mustafa Erçetin, 21 Ekim’de kuduz şüphesiyle Ankara Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’ne sevk edildi. Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde kuduz tanısıyla tedaviye alınan Erçetin, bugün öğle saatlerinde doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Bülent Cengiz, “Aşıyla önlenebilecek bir hastalıktan dolayı bir evladımızı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerindeyiz” dedi.

Kuduz tedavisi gören 10 yaşındaki Polat Ergün’ün sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi.

KÖPEK ISIRDIĞINI AİLESİNE GEÇ SÖYLEMİŞ

Mustafa Erçetin’in ölümüyle ailesi ve yakınları ile arkadaşları, büyük üzüntü yaşadı. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi morgu önünde bekleyen Servet Erçetin, doktorların acı haberi verdiğini söyleyerek, “Tüm çabalara rağmen kurtaramadılar. Tedavi sürecinde sadece camdan görebiliyorduk, makineye bağlamışlardı. İlk geldiği gün bizleri tanıyordu, konuşabiliyordu. O gece uyuttular, doktorlar. Geldiği günün akşamı fenalaştı, o günden sonra doktorlar uyuttular” dedi.

Servet Erçetin, Mustafa Erçetin’in köpek ısırmasını ailesinden gizlediğini belirterek “Ailesine söylememişti, geç bilgilendirme olmuş. Buraya geldiği zaman da iş işten geçmişti. Bütün kana işlemişti. Doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Beyni bayağı hasar görmüştü, doktorların söylediğine göre. Cenazeyi bekliyoruz. Cenazeyi yarın sabah uçak ile Muş’a göndereceğiz. Oradan da alıp cenazemizi götüreceğiz. Bir sürü köpek var. Devletten beklentimiz, o köpeklerin bir barınağa gönderilmesi. Maalesef biz Mustafa’yı kaybettik” diye konuştu.

Olayın ardından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı veteriner hekimler, belediye personelleri ile ilçe merkezi ve köydeki sokak köpekleri ve kedilere kuduz aşısı yapmıştı.

Kuduz tedavisi gören 10 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Belediyelerin ve tüm sorumlulukların kimler olduğunu biliyoruz, bu aymazlık kalktığında görevini yapmayanlar hesabını verecek. Her canın bedeli çok ağır olacak. Kanun hukuk neymiş o zaman göreceğiz.

  2. 3 ay önce

    Bir çocuk çocuk öldükten sonra hayvanlara aşı yaptınız

  3. 3 ay önce

    Allah Allah vay yavrucak vayy, daha hayata başlamadan böyle bir acıyla….
    Kalanlara sabır sabır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!