‘Küflü çikolata’ krizi: Patiswiss’in CEO’su istifa etti

Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, markayı krize sürükleyen 'küflü çikolata' yanıtının ardından istifa etti.

featured

Sosyal medyada bir kullanıcının paylaştığı küflü çikolata fotoğraflarıyla tartışmaların odağına yerleşen Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nun paylaşımı gündemden düşmüyor.

Sosyal medyada bir kullanıcının “küflü çikolata” paylaşımı sebebiyle Patiswiss’in yönetim kurulu başkanı Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu tarafından tehdit edilmesinin ardından Migros ve Carrefour Patiswiss ürünlerini mobil uygulamasından kaldırdı.

İSTİFA ETTİ

Markayı krize sürükleyen gelişmelerin ardından Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu sosyal medya hesabı üzerinden istifa ettiğini duyurdu.

Tunaoğlu şu ifadelerle istifasını açıkladı:

Her şeyin önüne koyduğum tüketicilerimizden birini, hatalı bir cevapla üzdüm. Özellikle her geçen yıl kadın istihdamını artırmayı, iş hayatındaki eşitliğini savunmayı kendine misyon edinmiş biri olarak hemcinsime vermiş olduğum hatalı cevabın savunması olmayacağını elbette biliyorum. Bu yaptığımın çok yanlış bir davranış olduğunu kabul ediyor, yaşanan bu tatsız hadise nedeniyle başta kendisinden sonrasında da tüm tüketicilerimizden ve değerli kamuoyundan samimi bir şekilde özür diliyorum.

Samimi özrümün bir yansıması olarak bugün itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Görev değişikliği yönetim kurulunun kararıyla hızlıca ilan edilecektir.”

NE OLMUŞTU?

Marketten aldığı çikolatanın beyazlaştığını ve küflendiğini söyleyen bir sosyal medya kullanıcısı, söz konusu ürünün fotoğraflarını şu sözlerle paylaştı:

“Kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum. Üstelik son tüketim tarihine daha var. Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var.”

Vatandaş, paylaşımında Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nu da etiketledi.

ŞİRKET CEO’SUNDAN TEPKİ ÇEKEN YANIT

Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’ndan söz konusu paylaşıma yanıt geldi.

Tunaoğlu, yanıtında şunları söyledi:

“Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın. Bir de linkedinde paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın prim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya ‘çöp’ falan yazanlara. Bizim avukatların marka Karalama, Marka değeri düşürme vs’den isteyeceğinden herkes habersiz. Ayrıca! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin. Karşında senin dev Migros ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasındaki. Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim”

TEPKİLER SONRASI PAYLAŞIMINI SİLDİ

Tunaoğlu, “Karşında senin dev Migros ve biz varız” sözlerine gelen tepkiler üzerine, paylaşımını silerek yeni bir açıklama yaptı.

Tunaoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Ah ülkemin güzel insanları… Ah güzel rakiplerim ki bizi rakip görenlere göre baya küçüğüz. Neyse. Sadece imla kurallarıma takıldınız. Özür dilerim herkesten imla kurallara uyumun yazılarımda hız kaynaklı eksik kalmış. Sosyal medya uzmanlarıma bırakmayacak kadar tez canlılığımın da etkisi var tabii. Kabul edelim şimdi işi bilene bırakmak lazım. Ben bu kadar önemli değilim ya da güzel dilimizi sosyal medya içinde kullanım notum hiç bir şeye referans değil. Tıpkı İngilizce yazma ve konuşma arasındaki farklılıklar gibi. Bu arada telefonum ing. klavye ve gözlerimde çok ciddi bir kuruluk var göremiyorum. Size zahmet benim hatalarımı yazım ve imla denetimini yapıp/düzeltir misiniz. Bu cümledeki yanlışları bulacak ve düzeltecek insanlara şimdiden teşekkür ederim.”

‘Küflü çikolata’ krizi: Patiswiss’in CEO’su istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. 22 Nisan 2024, 21:12

    Bu markayı neden daha önce duymadım diyordum ki CEO’sunu ve Türkçesini tanıyınca sebebini anladım. Konu kapanmıştır, çekil, git!!

  2. cehalet, normal insan tanimadigi birisine boyle yazamaz. ego tavan yapinca boyle oluyor. migros adam gibi bir sirket ise bu kadini dava etsin, kendi kurumsal kimliklerini tehdit amacli kullandigi icin. Bakkala manava mufettis gonderen maliye de bir zahmet gitsin bunlarin defterlerine bir baksin, kara para aklama gibi isler var mi yok mu diye. Bu kadinin bu agizla kasiyer olmasi ve buyuk is yonetmesi hayatin olagan akisina aykiri.

  3. 22 Nisan 2024, 14:44

    bu tipler bu pozisyonlara nasil geliyorlar?

  4. ceo diye ortalıkta dolaşan kifayetsiz çok eleman var. Üretim de soruşturma açmak yerine müşteriyi suçlamış.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!