Kumluca’da iki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen imam tutuklandı

Antalya'nın Kumluca ilçesi'nde, bir camide imamlık yapan E.U. camiye Kuran kursuna gelen iki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutukla...

featured

Antalya’nın Kumluca ilçesinde, bir camide imamlık yapan E.U. camiye Kuran kursuna gelen iki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.
Gazete Grafiti’nin haberine göre, okulların yaz tatiline girmesinden sonra bir camide küçük yaştaki çocuklara yönelik Kuran kursu açıldı. Çocukların Kuran öğrenmesiyle ilgili olarak da cami imamı E.U. görevlendirildi. Kuran kursu devam ederken, bundan yaklaşık bir ay önce 7 ve 8 yaşlarındaki iki kız çocuğu ailelerine cami hocasının kendilerini taciz ettiğini söyledi. Bunun üzerine çocukların aileleri Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayetçi oldu.

ÖNCE SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan İmam E.U. sevk edildiği Adliye’de, Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulandıktan sonra, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi. Mahkeme sanık imam E.U’yu Denetimli Serbestlik hükümleri kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.
Soruşturmayı yürüten savcının mahkemenin kararına itiraz etmesi üzerine imam E.U tutuklanarak, Elmalı ilçesindeki T Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.
Alınan bilgiye göre, imam E.U. hakında daha önce de iki kez taciz iddiasında bulunulduğu, ancak adli soruşturma açılmadan olayın üstünün örtüldüğü öne sürüldü.

MÜFTÜ: GÖREVDEN EL ÇEKTİRDİM

Kumluca Müftüsü Süleyman Çoban, olayı doğrulayarak, “Olay bize intikal eder etmez aynı anda işlem yaptık ve adı geçen imama görevden el çektirdik” dedi.
Müftü Süleyman Çoban, devlet memuru olduğu için konuyla ilgili açıklama ve yorum yapamayacağına değinerek, “Ancak, olayın genellenmemesi gerekiyor, aksi takdirde kurslarımıza öğrenci bulamayız” diye konuştu.
Müftü Çoban, aynı din görevlisinin daha önce de adının taciz iddialarıyla gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine, 1,5 yıldır Kumluca’da görev yaptığını, 5-10 yıl önce de bu tür iddiaların ortaya atıldığına ilişkin duyumları olduğunu, ancak resmi işlem yapılmayan iddialarla ilgili fazlaca bilgiye sahip olmadığını sözlerine ekledi.

Kumluca’da iki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen imam tutuklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    Kurslariniza ogrenci bulmamaniz gerek zaten. Kuran’in bir yerinde bu uydurdugunuz kurs uygulamasi var mi coluk cocuga? Hayatiniz hata.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!