Kumpas, Çözüm, Grileşme

Naci Beştepe yazdı...

Kumpas, Çözüm, Grileşme

KUMPAS

AYM’nin kumpas olarak tespit ettiği 28 Şubat Davası yeniden mahkeme salonuna taşındı.

FETÖ nerede?..

ÇÖZÜM

Nagehan Alçı, Ahmet Davutoğlu’nun Van’daki konuşmalarından mest olmuş. Ana dilde eğitim hakkı ve eşit vatandaşlık vaatlerini övüyor.

Ayrılıkçı çözümün hayal tüccarlığı…

ÖRNEK

AYM Başkanı Zühtü Arslan üniversite açılış töreninde gençlere seslendi,

“Aklınızı ve beyninizi kimseye kiraya vermeyin. Başkalarının iradenizi sınırlamasına, sıfırlamasına ve sizi araçsallaştırmasına asla razı olmayın” dedi ve Atatürk’ün işarete ettiği gibi gençler olmalarını öğütledi.

Özetle, “Bize benzemeyin” dese yeterdi…

GRİLEŞME

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bünyesindeki Uluslar Arası Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Türkiye’yi kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele konusunda "eksiklikleri olduğu" gerekçesiyle "gri listeye" aldı.

Ne mücadelesi, teşvikçiler başta…

BAĞIMSIZ

Bağımsız (Kılıçdaroğlu’na randevu bile verdi) TCMB, RTE’den bağımsız (Adam yurt dışında idi ve MB ile iletişimi yoktu) kendi kararıyla faizi düşürdü.

Döviz de önceki indirimlerde olduğu gibi bindirdi.

Ekonomist kardeşiniz beceriyor!…

MOZART

CHP’li Gürsel Tekin Merkez Bankası’nın faiz kararıyla saraya yakın birilerinin vurgun yaptığını söyledi.

Mozart yaşasa “Saraydan döviz kaçırma operası” bestelerdi…

OYUN

RTE, Kılıçdaroğlu’nun memur ve bürokratlara kanunsuzluğa alet olmamaları çağrısı ile ilgili olarak, “Sakin ha, bu oyunlara gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığınız sürece bunların hiçbirisi, sizin kılınıza dokunamaz” dedi.

Kanunsuzluğa uymamak oyun oldu…

YÜREK

RTE, Osman Kavala’nın serbest bırakılması için çağrı yapan 10 ülkenin büyükelçisinin sınır dışı edilmesi talimatı verdi.

Aşırı kaçsa da bağımsız bir ülkenin cumhurbaşkanının tepkisiydi.

Adamlar ”Biz sizin iç işlerinize karışmıyoruz” dedi, “Biz yanlış yaptık, açıklama hatalıydı” demedi.

Ama doğası gereği mehteran geri adımını attı..

BALDIZ

Diyanet’in fetvasına göre baldız ile zina yapmak, zinacı yaptığı işin helal olmadığını kabul ediyorsa günah olmuyormuş.

105 bin kişilik kadroyu yeterli görmeyen, 17 milyarlık bütçe tüketen diyanetin vatandaşa verdiği dini katkı!

İyi ki var!..

İTFAİYECİLİK

Malatya Belediyesi’nde görevli itfaiyeciler fazla mesai ücretleri ödenmeyince dava açmış. Belediye başkanı da onları temizlik işçisi yapıp yerlerine eğitimsiz işçiler itfaiyeci yapmış.

İş arayanlar itfaiyeci olmanın kolaylığını görsün…

GELECEK

Mahdum Bilal’in de katıldığı TÜGVA’nin “Geleceğin Gençliği” toplantısında, gençler komando andına benzer yemin ederek “Ey kafirler, yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz” dedi.

Eskiden polise yardım ederlerdi şimdi meleklere yaklaşmışlar…

KISKANÇ

 Yeni Akit gazetesi, Almanya'daki yüzde 4'lük enflasyon oranına ilişkin 'Almanlar yüksek petrol fiyatları nedeniyle ülkeyi terk ediyor' başlıklı haber yayımladı.

Misafir edin bari garipleri…

REİS

Ayasofya’daki törende Atatürk’e lanet okuyan, emekli olduğu bahanesiyle işlem yapılmayan İmam Mustafa Demirkan, Reis ül Kürra (Hafızların reisi) yapılmış.

Reis kelimesinden de nefret ettirdiler…

BAKAN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhtarların “Metruk bina var ama mahkeme kararı var yıkamıyoruz” demesine karşılık,"Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin" dedi.

Bakın, bu da bakan…

SORUYORUM

a.     128 milyar dolar nerede?

b.    Bakan Ruhsar Pekcan ve diğer bakanların/yakınlarının devlete mal satmasının (hem de bozuk ve fahiş fiyatla)soruşturulması neden engelleniyor?

c.     Sedat Peker’in suçlamaları kamuoyunda karşılık bulmasına karşın niçin araştırılmıyor? Suçlanalar niçin kendini savunmuyor? Cumhurbaşkanlığı niçin sessiz kalıyor? 

d.    Orman yangınlarına karşı gerekli önlemleri almayarak yurdumuzun cayır cayır yanmasına, uygunsuz imara izin vererek sel felaketine sebep olanlar ne zaman hesap verecek? (Umarım Marmaris CHP İlçe başkanlığının savcılığa yaptığı suç duyurusunun gereği yapılır)

e.     Yurt dışına para aktararak vergi kaçıranlardan hesap sorulmayacak mı?