‘Kürt Alevi cumhurbaşkanı seçtirir miyim’ dediğini iddia etmişti: Akşener, Arslan’a dava açtı

Eski İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Sizce ben Alevi-Kürt bir Cumhurbaşkanı seçtirir miyim?" dediğini iddia eden gazeteci Ayşenur Arslan'a dava açtı.

featured

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “yakasında AKP rozetiyle Meclis’e giden önemli bir siyasetçi” ile görüştüğünü iddia eden gazeteci Ayşenur Arslan’a dava açtı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Arslan, “Bugün postadan bir dava tebligatı çıktı. Meral Akşener bir yazımdan şikayetçi olmuş. cezalandırılmamı talep ediyor. Şaşırmadım. Yakışmış” dedi.

ARSLAN’IN İDDİALARI NEYDİ?

Ayşenur Arslan, halktv.com.tr’de kaleme aldığı yazısında, Akşener’in “yakasında AKP rozetiyle Meclis’e giden önemli bir siyasetçi” ile görüşme yaptığını iddia etmişti.

“Belki de bu nedenle 2023 seçimine 2 ay kadar kala Akşener’i ziyarete gitmiş” diyen Arslan, Akşener’in, AKP’li kişiye şunları söylediğini ileri sürmüştü: “Sizce ben Alevi-Kürt bir Cumhurbaşkanı seçtirir miyim? Siyasi çizgim buna izin verir mi! Asla!”

Arslan’ın yazısında yer alan diğer iddialar şu şekildeydi:

“’Seçime çok az kaldı.. Ne yapmayı düşünüyorsunuz’ diye sormuşlar. Akşener uzunca bir tirajdın ardından ‘Abi’yle bir konuşayım bakayım’ demiş. Bana bunları anlatan siyasetçi, tepkimin cılızlığından çıkartmış olmalı. ‘Abi’nin kim olduğunu anladınız herhalde’ dedi. ‘Anlamadım’ dedim. ‘Tayyip Bey’i kastediyor. Zaten o gün de Tayyip Abi diye anmış ve sonra ‘Vallahi biz onunla bu masadakilerden daha yakınız birbirimize’ demişti.” 

thumbnail
İlişkili Haber
Akşener, ‘Sizce ben Alevi-Kürt cumhurbaşkanı seçtirir miyim’ dedi mi? İyi Parti’den açıklama geldi

İYİ PARTİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, yazı sonrası Ayşenur Arslan hakkında ‘gerekli hukuki işlemleri’ başlattıklarını açıklamıştı. Zorlu, Arslan’ın “Tamamen yalan ve türetilmiş iddialarla, propagandist bir biçimde” Akşener’i ve İyi Parti’yi hedef aldığını belirtmişti.

‘Kürt Alevi cumhurbaşkanı seçtirir miyim’ dediğini iddia etmişti: Akşener, Arslan’a dava açtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!