‘Kürtçe’ soruşturması… Dört öğretmen açığa alındı

Erzurum'un Karayazı ilçesinde, sosyal medya paylaşımları dolayısıyla haklarında adli ve idari soruşturma başlatılan 4 öğretmen açığa alındı.

featured

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kişisel sosyal medya hesaplarında ilçe giriş tabelası önünde yayınlamış oldukları görselden dolayı öğretmenler hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını hatırlattı.

Çiçek, tahkikat sonuçlanana kadar söz konusu öğretmenlerin açığa alındığını bildirdi.

Karayazı ilçesi girişindeki Kürtçe ve Türkçe “Hoş geldiniz” yazılı tabela önünde uygunsuz fotoğraf çekerek sosyal medyadan paylaştıkları belirtilen 4 öğretmen hakkında 3 Mayıs’ta Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce adli ve idari soruşturma başlatılmıştı.

Erzurum’un Karayazı ilçesinin girişinde Türkçe ve Kürtçe “Hoş geldiniz-Hûn bî xer hatin” yazılı tabela önünde fotoğraf paylaşan 4 öğretmen, paylaşımlarında “Tabelanın öbür tarafında “hoşgeldiniz” yazıyor, ama ona hareketimiz belli” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

Dört öğretmene ‘Kürtçe’ soruşturması

‘Kürtçe’ soruşturması… Dört öğretmen açığa alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

18 Yorum

 1. 2 ay önce

  Olayın Kürtçeyle alakası yok. “Karayazı” ya bir daha gelmek istemeyen genç öğretmenler, “hoş geldiniz hareketi yapıyorlar. Belli ki hoşnut değiller bu ilçeden. İnsan linç etmek ne kolay memleketimde.

  • 2 ay önce

   Vatanın her köşesine giderim yeterli atanayım diyen bu ablalar ekmek yedikleri topraklara hareket çekerlerse devlet de onlara hareket çeker. Normal. Nasıl olsa geri iade edilecekler.

   Cevapla
   • 2 ay önce

    Önce binlerce tarikat medresesini, komprador hırsızları, Kandil sözcüklerini susturun. Gencecik Türk öğretmenleri gücünüzü ispatlayacaginız yer değildir. Bak taşrada bekar öğretmen kızlar koca koca memurlar , terli eşraf hep taciz, satkintilik eder, bu kızlar kurtuldular diye sevinmisler. Boş verin o’cu bu’cu olmayı, insan olalım hepimiz Önce.

   • 2 ay önce

    Kürtçe tabelayı asanlara hareket yaptıklarını resimde görüyoruz ben de aynısını yapardım. Sizin İddianız neye dayanıyor.?

   • 2 ay önce

    Kürtçe tabelayı asanlara hareket yaptıklarını resimde görüyoruz ben de aynısını yapardım. Sizin İddianız neye dayanıyor.?

   • 2 ay önce

    Nasıl?

    Cevapla
   • 2 ay önce

    sen gidebilirsin, ama gitmeden giderim demek ile, gidip, gorevi tamamlayip sonra geri donmek ayri birsey. Bu arkadaslar, begenirsin begenmezsin, kacmamis, gitmis, calismis, ve sevincli olarak donmektedirler. O hareketi cektirenler utansin. Yaptiklarinda ben iki sekilde de yanlis gormuyorum. Memleket it kopuk icin cennet, calisan insanlar icin cehennem.

 2. 2 ay önce

  Bu öğretmenleri açığa alan ben Türk evladıyım diye gezmesin bundan sonra iktidarda Türk evlatlarını görmek istiyoruz

 3. 2 ay önce

  Neden açığa alınmış! Delilleri karartma şüphesi mi var!

 4. 2 ay önce

  Türk dili dışında yazılan tabelayı asanlar serbest ler yani. Türkiye iki dilli bir ülke değildir. Türk Devletinin dili Türk Dilidir. Bunu değiştirme çabası güdenler vatana devlete hainlik yapmış olurlar.

 5. 2 ay önce

  Türk Milleti bunun hesabını günü geldiğinde mutlaka soracaktır. Tarikat ehli, kara çarşaflı, türbanlı, sakallı, poturlu sözde öğretmene yılışık yılışık gülücük atarsınız, çağdaş Türk kızlarını açığa alırsınız öyle mi?

 6. 2 ay önce

  Bu ülke Kürdistan olmadığına göre Kürtçe tabelayı asanları yataklarından kaldırıp tutuklamak devlet memuru olarak senin görevindi ama tam tersini yapmışsın. Bunlar suç değilse o zaman Kürdistan isteyen PKK/hdp ile niçin savaşıyoruz diye sorarlar adama..

 7. 2 ay önce

  *Erzurum’da dahi kürtçe tabela saçmalığın olduğunu da öğrenmiş olduk. Yerli ve milli olacaksınız ha? Sizi gidi takiyeciler sizi!
  * Son yirmi yılın ilkokuldan üniversiteye kadarki gerçek eğitim seviyesini de bu zıpır 4 bayandan görmüş olduk. Zeka sıfır, ahlak sıfır, yurt sevgisi sıfır.
  * Hayaldi gerçek oldu!!!

  • 2 ay önce

   İyi tahlil edememişsiniz. Zeka da, ahlak da, yurt sevgisi de emin olun sizden az değildir. Sonuçta genç insanlar bunlar, üstelik o sırada okulda değiller; dışarıda da insanlara karışacak değilsiniz.

 8. 2 ay önce

  Bu öğretmenler değil, Kürtçe tabelaları asan ve izin verenlere hukuki işlem yapılmalıydı. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi dili Türkçedir.

 9. 2 ay önce

  EğitimSen etnikçi olunca Egitimiş’e geçtik, sözde Atatürkçü Bu sendika da bu kızları lince katıldı. Barolar, partiler, kadın Stk’lar… tüm kaleler etnikçiler tarafından cebren ve hile ile ele geçirilmiş. Veryansın kadrosu Kemalist bir öğretmen sendikası kuramaz mıyız?

 10. 2 ay önce

  Öğretmen mi kaç öğretmen var Türkiye’de mini etekle yırtık donla saç sakal birbirine karışmış kamyon şoförü gibi kaba Saba bir lisanla öğrencilere hitap eden vatanını milletini sevmekten uzak öğretmen diyemeyeceğim insanlar yazık şaşırmadım

  Cevapla
  • 2 ay önce

   ya birak bu isleri, akliniz fikriniz mini etekde, donda. Siz anlarsiniz vatan sevgisinden, gorev sorumlulugundan.

   Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!