Kurtlar Vadisi hangi derin devletmiş, açıklıyorum!

Kurtlar Vadisi hangi derin devletmiş, açıklıyorum!

Hakan Hakyemez

Korona günlerinde işiniz gücünüz kalmadı da Kurtlar Vadisi’yle mi uğraşıyorsunuz, demeyin, vakit geçirir eğlenmiş olursunuz.

Baştan söyleyeyim, Kurtlar Vadisi hukuki zorunluk olarak FETÖ projesidir iddiasında bulunmuyorum. Ancak aşağıda sıralayacağımız ‘tuhaf benzerlikleri’ gözden geçirmenizi rica edeceğim.

Kurtlar Vadisi, bu ülkenin en meşhur dizilerden ve 16 yıl gibi çok uzun sürmüştür. Bu uzun süreçte siyasi olayların gelişmesine göre dizi bir çok kez siyasi format değiştirip yoluna devam etmiştir.

Kurtlar Vadisi, neyi amaçlıyordu, devlet aslında ‘derin devlettir’, yani, devleti ‘kriminalize etmek’. Halkın kafasına derin devlet algısını yerleştirmek, ki, görevini başarıyla tamamlamış ve sonradan Ergenekon Şeması ortaya çıkınca, dizi sayesinde insanlar çok da şaşırmamıştır.

Bu sütunlarda Ezel ve Çatışma dizisinin şifrelerini ortaya çıkartıp teşhir ettikten sonra, şu Kurtlar Vadisi dizisi neymiş diye ‘incelemeye aldık’ ve yüzlerce tuhaf benzerlik bulduk. Bu benzerliklerin amacı bulanıklık ve zihinlerde karmaşıklık yaratmak. Bunlardan sadece belli başlı olanları aşağıda sıralayacağım, çünkü ayrıntılar çok fazla, okuyucuyu boğmayalım.

Önce dizi nasıl bir ‘şablon’a oturmuş hatırlayalım, dizide meşhur bir ‘konsey’ var, bu konsey kimdir ve konseyin başı kimdir, ınıııının ınnnnnn.

Önce havaya girmeniz için aşağıdaki iki videoyu izleyin. Birincisinde Doğu Bey, açıklıyor, ‘derin devlet’ kimdir? İkincisi NATO üzerine, yine Doğu bey, bugünden çok iyi anlaşılacak NATO üzerine konuşmasını yapıyor.

Doğu Bey’in suratının FETÖ’ye ne kadar benzediğini unutmayın. Peki Doğu Bey kimdir? 1970’li yılların ünlü MİT Başkanı Fuat Doğu olabilir mi? Fuat Doğu’nun FETÖ üzerinde etkisi hatırası çok fazladır. Dizi, manipüleyi, bir takım konuşmalar, isim ve yüz benzerlikleriyle şifrelemiş.


Gelelim, konseye. Konseyin başında kim var: Karahanlı. Karahanlı’yla neyi şifrelemişler, Atatürk’ü. Önce konsey toplantısı Dolmabahçe’yi andıran geniş süslü bir salonda yapılıyor.

Sonra gelelim, Karahanlı’nın çalışma masasına. Atatürk’ün çalışma masasıyla tıpa tıp aynı. Öyle aynı ki perdeler, yeşil ışık, hepsi birebir kurgulanmış. (benzerlikleri gösteren videolar).

Şimdi gelelim konseyin başı baron Karahanlı’ya.

Atatürk’ün soy kütüğünün Karahanlılar’dan gelme olduğunu yazıp çizen başta Yusuf Halaçoğlu bir çok makale vardır.

Dizide Karahanlı uyuşturucu-mafya-kirli ilişkiler örgütü ‘derin devlet’in başı olarak gösteriliyor. Ve Karahanlı öldürülürken hangi imgeler kullanılıyor, masonluk ve illuminati, şunlara bir bakın ve bugün ünlü yandaş deli Fatih Tezcan’ın ‘Atatürk masondu’ benzeri iftira ve küfürlerinin de kaynağını öğrenin.


Gelelim, konsey üyelerine. Konsey üyelerinin ismi hepsi Atatürk döneminden Atatürk’e yakın çevreden alınmış, bazılarının suratları dahi benzetilmiş. Başta, en yakın koruması, Kılıç Ali.. Dikkat edin, dizide olduğu gibi, Kılıç Ali Atatürk’ün en yakın en sadık arkadaşıdır.

Gelelim, Laz Ziya’ya. Atatürk’e suikastten idam edilmiş Rizeli ünlü Ziya Hurşit, Laz Ziya. Dizinin bir yerinde baronla ‘geçti o günler şimdi sıra bende’ gibi intikam alan cümleler dahi var.

Diğer konsey üyelerinin dizideki isimlerinin Atatürk çevresinden isimler olması da manidar, Konsey üyesi Hüsrev Ağa, (Hüsrev Geredi mi?). Dr. Samuel Aravaya, mecliste 5. ve 6. dönemde Atatürk’ün azınlıklar için mecliste kontenjan verdiği bağımsız Niğde vekili, Yahudi asıllı Türk siyasetçi. Dizide Samuel Vanunu, tıklayın video.


Sevgili okuyucu, elimizdeki malzeme çok fazla, mesela Atatürk’ün koruma polisliği yapmış İzmir’de yaşayan melami şeyhi Ömer Dağdaş var, dizide Polat’ın üvey babası, çok fazla ayrıntı, karışıklık yaratmayalım, özetleyelim.

Kurtlar Vadisi ‘derin devlet’ dizisi olarak ünleniyor, dizinin amacı da bu.

Nedir ‘derin devlet’? Devletin içinde illegal bir yapılanma, mafya, uyuşturucu, cinayet vs. planlıyor. Peki bunları dizide kim gerçekleştiriyor? Konsey!

İsimlerin yüzlerin eşyaların ve mekanların ‘düzenlenmesine’ bir daha bakın, mesela dizi Susurluk Dönemi büyük şöhretli çıkışını yaptı, polis teşkilatını yıpratmak için Abdullah Çatlı ve özellikle Cem Ersever yüzü şekli kullanılarak dizide tetikçi olarak aynen kullanıldı, buralara takılmayan, dizinin amacı isimler ve benzerliklerle ‘kirlilik’ ve bulanıklık yaratıp ‘devlet, polis’ algısını yerle bir etmek, düşünün bütün bu cinayetlerin başı Karahanlı olarak gösteriliyor.

Karahanlı Atatürk, derin devletin başı, dizi, Karahanlı’yı öldürürken mason olduğunu ayrıntılı mason törenleriyle söylüyor bize, ayrıca ölümünde Dikilitaş gibi bir yığın pagan imge kullanılıyor.

Sadede gelelim, çalışma masası konseyin toplandığı Dolmabahçe benzeri büyük salon. Etrafında Kılıç Ali, Ziya Hurşit, ayrıca konseydeki diğer isimler kimlerle eşleştirilmiş kimdir, sonra söyleriz, ayrıca, nedir bunlar?

Atatürk’ün masası…

Bir de Karahanlı’nın öldürülmesiyle Türkiye’de Ergenekon operasyonlarının başlatılması aynı günlere denk geliyor!

Tarihi şahsiyet isimleriyle ‘kirletme’ ‘kuşku düşürme’ algı bozma ve ülkedeki gizemli bütün cinayetleri konseyin yani Ergenekon’un yani konseyin başı Karahanlı’yla kodladıkları Atatürk’ün kurduğu Türk Devleti’nin üstüne yıkma.

Başardılar mı, başardılar!

Bir ayrıntı daha…

Kurtlar Vadisi Pusu’ya üst düzey MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu da girmişti.  136. bölümde, Kozinoğlu’nu canlandıran “Kazım Kaşifoğlu” karakteri için ölüm emri verilmişti. 3 gün sonra Kozinoğlu, Silivri Cezaevi’nde hayatını kaybetti.

Kozinoğlu dizide, çok kirli ve tehlikeli bir karakter olarak canlandırıldı.
Dizinin o bölümünde Polat Alemdar, uyuşturucu satıcısı Yaşar Katırcı’ya ‘Kaşifoğlu’nu (Kozinoğlu) teslim etmişti.
Kızının ölümünden Kaşifoğlu’nu sorumlu tutan uyuşturucu ağası Yaşar Ağa, onu öldürmek üzereyken polislerce kurtarıldı. Devletin içinden bir birim, “O gizli tanık” diyerek, Yaşar’ın elinden Kaşifoğlu’nu kurtardı. Ancak, Yaşar Ağa’nın yardımcısı ilhan, “Kaşifoğlu azrailin ben olacağım. Seni öldüreceğim” diye bağırarak, Kaşifoğlu’nun polis aracıyla gidişine isyan etti. Yaşar Ağa da, bir devlet yetkilisine, “O Kaşifoğlu’nu tahammüden öldüreceğim, itiraf ediyorum. Bana verin onu. Ben öldüremezsem, arkamdan gelenler öldürecek” dedi.

Kendi adıma, iki-üç yıl öncesine kadar Kurtlar Vadisi, Ezel vb. dizilerinden tek bir bölüm dahi izlemiş değildim. İzleyen herkes mafya-devlet derin devlet dizisi olduğunu biliyor söylüyor ama içine yerleştirilen algı malzemelerini kimse deşmemiş, anlamamış, yani milletçe ‘yemişiz’.

Oysa aydınları yazarları ve kamuoyuyla Türkiye Cumhuriyeti’ni yıpratmak işini bitirmek için karşı oyun tezgahlayanların filmlerinde dizilerinde hangi şifreleri hangi gizli amaçları neleri planladıklarını dizinin yayınladığı on altı yıl boyunca aydınlarımız ve kamuoyu ortaya çıkartıp sorabilseydi, bu şifreler bu gizli mesajlar, bu yıkıcı bozguncu manipüle karşısında, millet olarak daha uyanık kalabilirdik.

Son bir not… Aşağıdaki videoyu 49. dakikadan sonra izleyin.