Kurtlar Vadisi'nden milliyetçilik öğrenen nesil

Kurtlar Vadisi'nden milliyetçilik öğrenen nesil

Siyasiler meşruiyet çizgisini asla aşamaz, Bahçeli'nin Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Çakıcı'yı sahiplenmesiyle siyasetin karanlık bulanık kaotik bir atmosfere girme tehlikesi kapıdadır alarm zilleri çalmıştır.

Öteden beri bu sütunlarda ve yazılarımızda Soğuk Savaş'tan kalma 'kriminal' milliyetçilik türleriyle aramıza mesafe koyuyor ibreti alem teşhir ediyoruz.

NATO milliyetçiliği, ki, Türkçü olduklarını söyleyen İyi Parti içinde yuvalanmış NATO Gençlik Konseyini örnek vermiştik. Mafya milliyetçiliği, ki Kurtlar Vadisi'ni örnekleyerek defalarca çok sert yazılar yazdık. Etnik milliyetçilik, ki halen ülkemizde bir partisi var ve CHP ve İyi Parti'yle ittifak halinde. Menzil milliyetçiliği, ki, kıyamet gibi mürit orduları var, FETÖ milliyetçiliği, ki, CIA'nın alenen ajan diye kullandığı yüzbinler var. Ümmet milliyetçiliği, ki, Suriye savaşıyla müslümanın müslümana kırdırıldığı felaketleri yaşadık. Gladyo milliyetçiliği, ki halen bir ucu İyi Parti bir ucu CHP'de başkan danışmanlığında mahkeme tutanaklarıyla belgelenmiş. Hepsini toplarsanız 'Kurtlar Vadisi milliyetçiliğini' bulursunuz.

Bu kriminal-arıza milliyetçilik türleri Soğuk Savaş yıllarından kalmadır. Türk milliyetçisiyim diyen aydınlar ve partiler kendilerini pislik ajan mafyatik kullanışlı ve şeyhe tapınan bu kirli yapılardan uzak tutamadı, eleştiremedi, dedik, diyoruz.

Türk milliyetçisiyim diyenler üzgünüz ve maalesef ne mafyatik kabadayılara ne CIA ajanlarına ne asalak şeyhlerle aralarına kalın bir çizgi çizemedi.

Artık kimse masum değildir, mafyatik, gladyo, NATO vs. milliyetçileri her yerdedir!

Milliyetçilikle bir sorunumuz olmadığı halde milliyetçiliğin bu topraklardaki sosyolojisine bakarak kendimizi başka kavramlarla tanımlamak zorunda kaldık.

Kendimize ısrarla 'vatansever' ve 'Cumhuriyetçi' dememizin sebebi budur. Dikkat edin, kimisi ülkücü şehidimizin babası-oğlu-kardeşi deyip FETÖ'den affını isteyebiliyor, yani, kendi dava arkadaşlarına 'kutsallık' 'dokunulmazlık' biçiyor. Diğeri Allah'ın dostları deyip tarikat ve cemaat içre yaşayanları 'kutsuyor' ve dokunulmaz ilan ediyor, kimisi mafya liderine 'kutsallık' biçip savunabiliyor, oysa 'hukuk' her şeyin üstündedir.

Türk Milliyetçisi aydınlar çok uzun süre tertemiz memleket sevgisini ifade eden 'milliyetçilik'i kurda kuşa yem etmiş bu kavramın mafya ağızlarıyla ve ajanlarla çar çur edilip delik deşik edilip harcanmasına sessiz kalmıştır.

Büyük sorun şudur, bir gizli-karanlık güç geliyor ve 15 yaşındaki çocuğunuzun eline silah verip Hrant'ı öldürtüyor. Ya da Abdi İpekçi'yi ya da Bahçelievler'deki yedi Türkiye İşçi Partili genci öldürtüyor. Ve biz gözlerimizi 15 yaşındaki katil Ogün Samast'a çeviriyor Ogün Samast'a odaklanıyoruz. Ve arka taraftan, Ogün Samast'ın eline silah veren canilerle partileriyle yapılarıyla pekala kucak kucağa ittifaklar kurabiliyorlar, ne hazindir ki hatta kendilerine Atatürkçü diyenler dahi.

FETÖ operasyonlarının zirve yaptığı (Türk ordusunun tasfiye edilip binlerce subayın içeri tıkıldığı) 2010-12 yıllarında dikkat edin, Kurtlar Vadisi, Menzil milliyetçileri, NATO milliyetçileri, mafya milliyetçileri, FETÖ'cüler, ümmet milliyetçileri, etnik milliyetçiler, vs. hepsinin BİR OLUP, BİRLİK OLUP, Cumhuriyet'in kurumlarına (silahlı kuvvetler ve yargı kurumları) savaş açtıklarını unutmayın.

Hepsi Cumhuriyet düşmanlığında yan yana gelebiliyor!

Soralım, hepsini Cumhuriyet düşmanlığında yan yana hangi güç getiriyor? Ve o güç bu kadar yapıları hangi 'aletleri' kullanarak ortak harekete geçirebiliyor?

Şüpheniz olmasın 'milliyetçiliği' kullanarak, ve son zamanlarda bu güç Atatürk Milliyetçiliğini de kullanmaya başladı ve bu sütunlardan en yakın arkadaşlarımıza karşı dahi feryat figan veryansındayız, bu gizli yapılara alet olmayın, gizlice tünedikleri partilere kanmayın, bunlar proje, diye.

Ve mafya ve etnik milliyetçilik ve gladyo milliyetçiliği ve NATO milliyetçiliği, vs. hepsinin en önemli özelliği ise hepsi 'sıkıştığında' hukuk dinlemiyor.

Bugün cemaatler hukuk dinlemiyor, bugün mafyatik oluşumlarda suçlulara sahip çıkanlar hukuk tanımıyor, bugün etnik milliyetçiler ellerinde silah hukuk tanımıyor, FETÖ iktidarında hukuku katledildiğine şahit oldunuz, NATO milliyetçileri 'darbe' Türkiye'ye karşı yapıldığı için uluslararası hukuk kurumları hiçte rahatsız olmadılar.

Yani bu yapılar hukuk dinlemediği için bir devleti ayakta tutamaz.

Bu yapılar sadece kendi çıkarlarını adamlarını taraftarlarını tutarlar.

Bu yapıların ideolojileri devletten ve hukuktan önde gelir.

Devleti ayakta tutan tek meşruiyet çizgisi hukuktur.

Hukuk olmadan ne devleti yaşatabilir ne meşru siyasi kavga verebilir ne de sokaklarında özgürce yürüyebilirsiniz!

12 Eylül öncesi sokaklarımızda günde 5-10 genç öldürülüyordu, neden, çünkü savaşan gruplar devleti ve hukuku değil kendi ideolojilerini her şeyin önüne geçiriyor ve kendilerini her halükarda haklı buluyorlardı.

Hukuku aşarak nasıl haklı olabilirsiniz, şöyle, kendinizi haklı bulabilmek için önce bir 'şehid'iniz olmalı.

Sonra, diğerleri de kendilerini haklı bulabilmek için şehit verirler, sonra, diğerleri de kendilerini haklı bulabilmek için tarihten şehidler verirler, sonra diğerleri de kendilerini haklı bulabilmek için, nurlu, kutsal, şehid, yakınım, köylüm, arkadaşım, partilim, bizden, vs. gibi kavramları DEVLET'in ve HUKUK'un önüne geçirmeye başlar.

Ve çok kullanışlı tarikat ve milliyetçilik gibi kutsal aletlerle sizi birbirine düşüren yabancılar, Kenan Evren'le gelip darbelerini yaparlar, olmadı akıllanmadınız FETÖ'yle bir daha gelirler, bir müddet sizi içerde yatırırlar, diğerlerini yeniden iktidara taşırlar, sonra, gladyo bütün suçları Ergenekon diye yaftalayıp öncekilere yıkar, sonra, Deli İbrahim tahta çıkar, sonra Kösem Sultan, sonra Abdülhamit, sonra Tayyip Erdoğan, sonra damadı oğlu, sonra hanımefendinin çantasını, içtiği ejder suyunu kutsal mübarek hale getirirler laf edersen içeri tıkarlar, sonra hukuk reformu gelir, katilleri FETÖ'cüleri yeniden serbest bırakırlar, hukuk olmadıktan sonra, devlet, şeyhlerin ajanların mafya liderlerinin kucağından kucağına...