Kurtlar Vadisi’nden milliyetçilik öğrenen nesil

featured

Siyasiler meşruiyet çizgisini asla aşamaz, Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’yı sahiplenmesiyle siyasetin karanlık bulanık kaotik bir atmosfere girme tehlikesi kapıdadır alarm zilleri çalmıştır.

Öteden beri bu sütunlarda ve yazılarımızda Soğuk Savaş’tan kalma ‘kriminal’ milliyetçilik türleriyle aramıza mesafe koyuyor ibreti alem teşhir ediyoruz.

NATO milliyetçiliği, ki, Türkçü olduklarını söyleyen İyi Parti içinde yuvalanmış NATO Gençlik Konseyini örnek vermiştik. Mafya milliyetçiliği, ki Kurtlar Vadisi’ni örnekleyerek defalarca çok sert yazılar yazdık. Etnik milliyetçilik, ki halen ülkemizde bir partisi var ve CHP ve İyi Parti’yle ittifak halinde. Menzil milliyetçiliği, ki, kıyamet gibi mürit orduları var, FETÖ milliyetçiliği, ki, CIA’nın alenen ajan diye kullandığı yüzbinler var. Ümmet milliyetçiliği, ki, Suriye savaşıyla müslümanın müslümana kırdırıldığı felaketleri yaşadık. Gladyo milliyetçiliği, ki halen bir ucu İyi Parti bir ucu CHP’de başkan danışmanlığında mahkeme tutanaklarıyla belgelenmiş. Hepsini toplarsanız ‘Kurtlar Vadisi milliyetçiliğini’ bulursunuz.

Bu kriminal-arıza milliyetçilik türleri Soğuk Savaş yıllarından kalmadır. Türk milliyetçisiyim diyen aydınlar ve partiler kendilerini pislik ajan mafyatik kullanışlı ve şeyhe tapınan bu kirli yapılardan uzak tutamadı, eleştiremedi, dedik, diyoruz.

Türk milliyetçisiyim diyenler üzgünüz ve maalesef ne mafyatik kabadayılara ne CIA ajanlarına ne asalak şeyhlerle aralarına kalın bir çizgi çizemedi.

Artık kimse masum değildir, mafyatik, gladyo, NATO vs. milliyetçileri her yerdedir!

Milliyetçilikle bir sorunumuz olmadığı halde milliyetçiliğin bu topraklardaki sosyolojisine bakarak kendimizi başka kavramlarla tanımlamak zorunda kaldık.

Kendimize ısrarla ‘vatansever’ ve ‘Cumhuriyetçi’ dememizin sebebi budur. Dikkat edin, kimisi ülkücü şehidimizin babası-oğlu-kardeşi deyip FETÖ’den affını isteyebiliyor, yani, kendi dava arkadaşlarına ‘kutsallık’ ‘dokunulmazlık’ biçiyor. Diğeri Allah’ın dostları deyip tarikat ve cemaat içre yaşayanları ‘kutsuyor’ ve dokunulmaz ilan ediyor, kimisi mafya liderine ‘kutsallık’ biçip savunabiliyor, oysa ‘hukuk’ her şeyin üstündedir.

Türk Milliyetçisi aydınlar çok uzun süre tertemiz memleket sevgisini ifade eden ‘milliyetçilik’i kurda kuşa yem etmiş bu kavramın mafya ağızlarıyla ve ajanlarla çar çur edilip delik deşik edilip harcanmasına sessiz kalmıştır.

Büyük sorun şudur, bir gizli-karanlık güç geliyor ve 15 yaşındaki çocuğunuzun eline silah verip Hrant’ı öldürtüyor. Ya da Abdi İpekçi’yi ya da Bahçelievler’deki yedi Türkiye İşçi Partili genci öldürtüyor. Ve biz gözlerimizi 15 yaşındaki katil Ogün Samast’a çeviriyor Ogün Samast’a odaklanıyoruz. Ve arka taraftan, Ogün Samast’ın eline silah veren canilerle partileriyle yapılarıyla pekala kucak kucağa ittifaklar kurabiliyorlar, ne hazindir ki hatta kendilerine Atatürkçü diyenler dahi.

FETÖ operasyonlarının zirve yaptığı (Türk ordusunun tasfiye edilip binlerce subayın içeri tıkıldığı) 2010-12 yıllarında dikkat edin, Kurtlar Vadisi, Menzil milliyetçileri, NATO milliyetçileri, mafya milliyetçileri, FETÖ’cüler, ümmet milliyetçileri, etnik milliyetçiler, vs. hepsinin BİR OLUP, BİRLİK OLUP, Cumhuriyet’in kurumlarına (silahlı kuvvetler ve yargı kurumları) savaş açtıklarını unutmayın.

Hepsi Cumhuriyet düşmanlığında yan yana gelebiliyor!

Soralım, hepsini Cumhuriyet düşmanlığında yan yana hangi güç getiriyor? Ve o güç bu kadar yapıları hangi ‘aletleri’ kullanarak ortak harekete geçirebiliyor?

Şüpheniz olmasın ‘milliyetçiliği’ kullanarak, ve son zamanlarda bu güç Atatürk Milliyetçiliğini de kullanmaya başladı ve bu sütunlardan en yakın arkadaşlarımıza karşı dahi feryat figan veryansındayız, bu gizli yapılara alet olmayın, gizlice tünedikleri partilere kanmayın, bunlar proje, diye.

Ve mafya ve etnik milliyetçilik ve gladyo milliyetçiliği ve NATO milliyetçiliği, vs. hepsinin en önemli özelliği ise hepsi ‘sıkıştığında’ hukuk dinlemiyor.

Bugün cemaatler hukuk dinlemiyor, bugün mafyatik oluşumlarda suçlulara sahip çıkanlar hukuk tanımıyor, bugün etnik milliyetçiler ellerinde silah hukuk tanımıyor, FETÖ iktidarında hukuku katledildiğine şahit oldunuz, NATO milliyetçileri ‘darbe’ Türkiye’ye karşı yapıldığı için uluslararası hukuk kurumları hiçte rahatsız olmadılar.

Yani bu yapılar hukuk dinlemediği için bir devleti ayakta tutamaz.

Bu yapılar sadece kendi çıkarlarını adamlarını taraftarlarını tutarlar.

Bu yapıların ideolojileri devletten ve hukuktan önde gelir.

Devleti ayakta tutan tek meşruiyet çizgisi hukuktur.

Hukuk olmadan ne devleti yaşatabilir ne meşru siyasi kavga verebilir ne de sokaklarında özgürce yürüyebilirsiniz!

12 Eylül öncesi sokaklarımızda günde 5-10 genç öldürülüyordu, neden, çünkü savaşan gruplar devleti ve hukuku değil kendi ideolojilerini her şeyin önüne geçiriyor ve kendilerini her halükarda haklı buluyorlardı.

Hukuku aşarak nasıl haklı olabilirsiniz, şöyle, kendinizi haklı bulabilmek için önce bir ‘şehid’iniz olmalı.

Sonra, diğerleri de kendilerini haklı bulabilmek için şehit verirler, sonra, diğerleri de kendilerini haklı bulabilmek için tarihten şehidler verirler, sonra diğerleri de kendilerini haklı bulabilmek için, nurlu, kutsal, şehid, yakınım, köylüm, arkadaşım, partilim, bizden, vs. gibi kavramları DEVLET’in ve HUKUK’un önüne geçirmeye başlar.

Ve çok kullanışlı tarikat ve milliyetçilik gibi kutsal aletlerle sizi birbirine düşüren yabancılar, Kenan Evren’le gelip darbelerini yaparlar, olmadı akıllanmadınız FETÖ’yle bir daha gelirler, bir müddet sizi içerde yatırırlar, diğerlerini yeniden iktidara taşırlar, sonra, gladyo bütün suçları Ergenekon diye yaftalayıp öncekilere yıkar, sonra, Deli İbrahim tahta çıkar, sonra Kösem Sultan, sonra Abdülhamit, sonra Tayyip Erdoğan, sonra damadı oğlu, sonra hanımefendinin çantasını, içtiği ejder suyunu kutsal mübarek hale getirirler laf edersen içeri tıkarlar, sonra hukuk reformu gelir, katilleri FETÖ’cüleri yeniden serbest bırakırlar, hukuk olmadıktan sonra, devlet, şeyhlerin ajanların mafya liderlerinin kucağından kucağına…

Kurtlar Vadisi’nden milliyetçilik öğrenen nesil

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

17 Yorum

 1. 2 sene önce

  Pek dolu bir yazı değil. Aceleye gelmiş. Her konuda uzun uzun yazmanın sakıncaları da var tabii. Mafyalaşmış bir parti mafya babasından ayar yiyince kızıyor. CHP yönetimi Atatürkçüleri mafya gibi temizledi partiden. Şimdi de mecburen ayarı Çakıcı’dan yiyor. Bunda şaşacak ne var? Numaralı cia ajanı doldurmuşsun partiye. Şimdi başkasını mafya diye suçluyorsun…
  Vallahi Çakıcı’nın mektubundaki doğrulara bakarım ben yazana değil.

  Cevapla
 2. Bunları Nihat Genç in yazması benim için çok önemliydi. Bu yapıları 80 90 lar da iyi kullanmış iş çevrelerini geri gelsinler diye bu yüzden kutsamıyor uz.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  “Asarım, keserim, yağlı kazığa oturturum, sol *** bilmem nesi olamazsın…” Zavallı gladyo mafya ağzına mı kalmış DEVLET? Bugün senin sevmediğine, yarın sana-bana… Okuyunuz, Mafyaya teslim olan “devlet” Meksika, ne kadar devletse artık? https://www.veryansintv.com/meksikada-cikan-olaylarda-olenlerin-sayisi-13e-yukseldi

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Siyasi bir konu ile haydutluğu, gangsterliği karıştırıyorsunuz. Partilerde demokrasi olmadığını herkes biliyor. Evet CHP yönetiminin parti yönetiminde Atatürlçü bırakmadığı da doğru. Ama bunun cezasını halk, oylarıyla keser. Ne olursa olsun, hiç bir gangsterin herhangi bir partinin yöneticisine ayar vermesi falan kabul edilemez. Veremez de zaten. Bu insaları pusuya düşürerek öldüren, adın katili gangsterler cebinde silah ve etrafındaki fedaileri olmadan şuradan şuraya gidebilecek tıynet te adamlar değiller. tek özellikleri kalleş, acımasız ve katil olmalarıdır.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  15 temmuz kahpeliginden 5 gun sonra devletin icindeki hainleri bir an evvel devletten temizlemek icin alinmis khk lar, muhalefet tarafindan soyle betimleniyor…”15 temmuz tiyatrodur, asil darbe 20 temmuzda yapilmistir..!”…..Buyrun size muhalefetin hukuk anlayisi…!!!..Bunlar gelince icerdekiler disari, disardakiler iceri…Neymis, hukukmus…! Ne sihirli ne kutsal bir kelime!..Bu kavalin arkasindan gitmeyecek fare tanimiyorum..
  Dip not: Gecenlerde duydum, dogru yanlis bilemem,bu yuzyilda ulkelere darbeler artik hukuk yoluyla yapilacakmis…Ucuz oluyormus…Eskisi gibi Top tufek pahaliya mal oluyormus…Ben basimiza hukuk uzerinden neler gelebilecegini simdiden sezmeye basladim..Anlayacaginiz, gecen yuzyilin ozgurluk ve demokraaaasi kelimelerinin yerini bugunlerde hukuk kelimesi almistir…Dunya vatandaslarina hayirli olsun..! Aman sen de dikkat et, nihat abi..Bu sihirli kelimeyi fazla sakiz yapma agzina..Hukuk derken nereye cikacagimiz belli olmaz..Herkesin hukuku kendine bu dunyada!

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  iç savaşın işaret fişeği atıldı

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Bravo Nihat abi sizden uzun zamandan beri göremediğimiz bir yazıydı, ülkeyi din ve milliyetçilik adına haramiler, eşkiyalar, mafya artıkları, kriminal tipler, külhanbeyleri, kabadayılar ele geçirmiş siyasi ortaklarıyla hüküm sürüyorlar kanun nerede hukuk nerede bu ülkenin savcıları hakimleri nerede bu suçluların sırtları sıvazlansın bu suçlulara kol kanat gerilsin bu suçlulara özel aflar özel kanunlar çıkartılsın bide utanmadan hukuk reformlarından adalet laflarından bahsedilsin birde utanmadan bu suçlu tipleri savunan siyasiler o siyasilerin leş kitleleri var umarım bu kitlelerle aranıza mesafe bırakırsınız Nihat bey.

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Bir mafya bozuntusunu belli ki cok sevmissin acaba sende mi onun adamisin?Bahceli denilen firildak, mafya bozuntusuna sahip cikti bakiyorum CHP allerjisi olanlar pazarda kina birakmamislar sülalece kinalanmislar

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  birileri milliyetçilik diye yanlış işler yaptı diye milliyetçiliğe saydırmanın alemi yok.o zaman bizde chpye bakarak Atatürktenmi vazgeçelim veya pkknın peşine takılan sola bakarak solculuktan mı vazgeçelim.milliyetçiliği reddeden anlayış emperyalizmle işbirlikçiliğine götürür.

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Mükemmel tespitler. Aydınlatıcı özet bir yazı olmuş elinize, yüreğinize sağlık.

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  chp ataturkculerı temızledı gıbı gercek bır duruma sırt dayamıs maksadını baska dayamıssın yazıyı. neresı. haklı soyle bakayım bana. sen guguk devlletınde yasıyorsun bu dogru. bır ulkede eger mafya liderı bır sıyası partı liderını tehdıt edıyorsa o ulke de ıs bıtmıs demektrr. ıkıncısıı.
  mafyalaşmıs chp derken once aynaya bak bence.

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  “Kurtlar Vadisi’nden milliyetçilik öğrenen nesil”, ülkenin Suriyeliler Afikalılar ve sâir akvam tarafından istîlâsı karşısında, bir tepki, DOKTOR FARUK SÜKAN kadar olsun gösteremez ve siyâsete atıldığında da kökten-devrimci Anadolu halkından oy değil nasîhat alır NETEKiM, hop, BOP, DGM, OHAL, gulu gulu, YÖK [bkz: (i) «Sükan: Türkiye Dârülaceze değildir, dedi» (2⅓ sütun üzerine) başlıklı ve (ii) «Yürüyüşte Sükan protesto edildi» (2½ sütun üzerine) başlıklı haberleri, Milliyet gzt., Sahibi Milliyet Gazetecilik A. Ş. adına Ercüment Karacan, Genel Yayın Müdürü Abdi İpekçi, Haber ve makalelerden sorumlu müdür Hasan Yılmaer, (i) Yıl 17 Sayı 6648, Pazartesi 30 Mayıs 1966 ve (ii) Yıl 17 Sayı 6870, Cumartesi 07 Ocak 1967, Basıldığı yer Milliyet Matbaası, s.1]. Amanın da ne çalkalıyorum, oh oooh. AYDINLAR ÇATLASIN.

  Cevapla
 13. 2 sene önce

  Adalet mulkun yani devletin temelidir..Sen devlete meydan oku, devleti ele gecirmeye calis sonra cik adaletten hukuktan bahset..Soytarilar sizi…Birileri de bu devleti ele gecirmeye kalkanlarla ittifak yapsinlar, fetoyle pkk ile beraber yataga girsinler, sonra cikip bize hukuktan bahsetsinler….Hadi ordan kalpazan suruleri…Ne hukukuymus bu, kimin hukuku? Devlete meydan okuyanlarin hukuku mu olurmus? Daha neyi konusuyoruz Allah askina!

  Cevapla
 14. 2 sene önce

  Atatürk kurdu bu Cumhuriyet’i. ama Ata’nın ölümünden sonra, ülkemiz, basit bir Ortadoğu ülkesi + sömürge oldu.

  Cevapla
 15. 2 sene önce

  Merhaba Nihat Abi
  Ahmet Kekeç in vefatı için taziye bildirmediniz ya da ben görmedim mı? Yorum yazanlarda yanıt verebilir bilgisi olan varsa. Daha önce birlikte çalışan iki insan olduğunuz için.

  Cevapla
 16. 2 sene önce

  O zaman bize bir hukukçu lazım : )

  Cevapla
 17. 2 sene önce

  Anıtkabir’in Misak-ı Milli Kulesinde “Milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır.” yazılıdır.
  Milletimize bırakılmış biricik manevi miras: “Akıl ve Bilim” dir.
  İnsanlarımızın bir kısmı bu biricik manevi mirasa sahip çık(a)mayan, kendi çıkarını önde tutan sıradan insanlar.
  Haçlı seferleri hiçbir zaman durmadı. Balkanizasyon denilen hadise ile 500 yıllık Türk yurdu Balkan yarımadası Türk Milletine soykırım uygulanarak etnik milliyetçilik hareketleri ile milletimizin elinden alındı.
  Haçlı seferlerinin günümüzdeki adı CIA Türkiye masası v.b. teşkilatlar. 100 yıl önceki Wilson prensiplerini uygulamaktan, Anadolu’daki Türklere de etnik milliyetçilik hareketleri ile soykırım uygulamaktan ve milletimizi Tanrı dağının eteklerine kadar geri sürmek hedeflerinden asla vaz geçmediler.
  Her çeşit siyasi görüşten, dini görüşten, isterse kendisini milliyetçi ve yurtsever sansın her çeşit insanı toplum mühendisliği yöntemleri ile kullanıp her çeşit maddi, askeri, cebri, din dahil manevi araçları, ne uygun olursa kullanıp amaçlarına ulaşmaya çalışıyorlar. İngilizce, Fransızca, Almanca olmazsa Arapça verip Türkçe’yi unutturmaya, dil birliğimizi yok etmeye çalışıyorlar.
  Yapılacak belli. “Milli Benliğimizi Bilmek.” Milletimize bırakılmış biricik manevi miras: “Akıl ve Bilim” mirasına sahip çıkmak.
  “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, Türk halkı senin devletini, yasalarını kim yıkıp bozabilir idi?”

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!