Kurucu iradenin sessiz evlatları

featured

Hasan Atilla Uğur yazdı

Ortalık hallaç pamuğu misali darmadağın. Dünya yeniden şekillenirken, bütün devletler harıl harıl hayatta ve ayakta kalabilmenin planlarını yapıp uygularken, biz iç çekişmelerde enerjimizi tüketiyoruz. Güzelim Cumhuriyetin kurumlarını yok ediyoruz. Ulus Devlet yapımızı komaya sokacak kadar hasta etmekten çekinmiyoruz. Doğu Akdeniz, Ege, İdlib, Irak kuzeyi ve her çeşit terör riski bekamızı tehdit ederken, ABD Fırat’ın doğusunda gözümüzün önünde bir terör devletini kurmuş iken biz içeride bir araya gelememenin büyük sıkıntısını yaşamak zorunda kalıyoruz. 

Asıl soru Türkiye’nin “ne yaparak ve nasıl” bu beka meselesine dayanan oyunu bozup bozamayacağıdır. Klasik ve gelenek haline gelmiş bir tavır ile, söverek, kınayarak alınabilecek bir mesafe olmadığını biliyoruz. Peki, ne ve nasıl yapacağız?

İç cephemiz hiç olmadığı kadar parçalanmış durumda. Ekonomik çöküntü ve Pandeminin getirdiği büyük sıkıntılar ile hırpalanmakta olan insanlarımız yarınını güvende göremiyor. Üstüne üstlük siyasi sahadaki en üst seviyede kullanılmakta olan ve dozunu gittikçe arttıran kirli, hakaret dolu ve tehditkâr dil, sokaktaki insana domino etkisi ile yansıyarak çok daha fazla kırılgan yapıyor.

Gerçekçi ve tarafsız bir gözle baktığımızda hem iktidarın hem de muhalefetin iç cephenin paramparça olmasını önleyebilecek durumda olmadığını açık ve net olarak görüyoruz. Her yerde yapılan ve birçok tv kanalında sürekli bir şekilde halka pompalanan anketlere dikkat edelim. İttifakların ve diğer partilerin alabilecekleri oy oranlarını geçelim. Asıl odaklanılması gereken husus, bu anket sonuçlarında çok dikkati çeken ve beş aşağı on yukarı doğru olarak verilen “KARARSIZ” ların oranıdır. Anketleri doğru okuyabilirsek karasız seçmen oranının aslında çok daha yüksek olduğunu hemen anlayabiliriz. Birçok vatandaş çaresizlik içinde ve “kötünün iyisi” anlayışı ile şu veya bu partiye veya ittifaka oy verebileceğini söylüyor. 

 İşte iç cepheyi toparlayacak, umut ve güveni tekrar ve daha sağlam duruma getirebilecek olan kitle bu kararsız kitledir. Elbette sandığa gitmeyen seçmenleri de bu kategoride görmek lazım. Umutsuzluk içinde olduğu için oy vermeye gitmeyen kişi eğer bir ışık, bir kurtuluş umudu görürse koşa koşa sandığa gidecektir. 

 “Köprüden önce son çıkış” diyebileceğimiz bu süreçte ve seçime de ama 2022 ama 2023 olsun çok az bir süre kaldığı göz önüne alındığında “Bagajı temiz, Vatansever, Cumhuriyet değerlerini olmaz ise olmaz olarak benimsemiş ve daha da önemlisi aynı Cumhuriyet kurucusu Atalarımız gibi, cesaret ve kararlılıkla elini taşın altına koyacak kadroların bir araya gelerek, Anayasa ve yasaların vatandaşa tanıdığı hakları kullanarak kamuoyunun önüne çıkması şarttır. Bu liyakat ve ruha sahip binlerce kadın ve erkek insanımız vardır. Sessizlik içinde olan, sadece zaman zaman kendilerine imkân verildiği mecralarda yazılar yazan veya az sayıdaki televizyon programlarına çıkıp görüşlerini söylemeye çalışan bu kadroların şu ana kadar verdikleri mücadelenin ne yazık ki son derece cılız kaldığını itiraf etmek zorundayız. Sosyal medyada açıklanmaya çalışılan görüşlerin de mevcut sistem içinde çok etkili olmadığını da görüyoruz. 

Özellikle z veya y kuşağı olarak adlandırılan ve bu ülkenin geleceği olan evlatlarımızın beklentilerini karşılamak birinci öncelik olmalıdır.

Uzun sözün kısası, iç cephenin güçlü hale getirilmesi için “KUVAYI MİLLİYE” ruhu ile hareket edebilecek, Cumhuriyeti bütün kurumları ile çok daha sağlıklı ve faal şekilde ayağa kaldırabilecek, daha da önemlisi karasız ve umutsuz hisseden insanımıza “EVET BUDUR” dedirtebilecek bir kadronun derhal, acilen bir araya gelip kamuoyunun önüne çıkmaları hayati önemdedir. Yüz yıl önce dedelerimiz, atalarımız bunu başardı ise onların çocukları da başarabilir. Gerisi lafı güzaftır, hikayedir, boşa kürek çekmektir.

Kurucu iradenin sessiz evlatları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 9 ay önce

  Çok açık ve yüreklendirici bir yazı.Elinize, yüreğinize ve bilincinize sağlık.

 2. 9 ay önce

  Şükür kavuşturana .

 3. 9 ay önce

  Atilla Bey
  Grafen i siringaliyorlar gençlere cumhuriyetin sorgulayan yazarları KAYIP
  İNSALLAH SİZ GOREBİLİRSİNİZ
  saygilar

 4. 9 ay önce

  Sn. Ümit Kocasakalın canlı yayınında da yazmıştım. Veryansın tv’nin yazarlarıyla aynı çizgide bir sürü kişi var. Kanaat önderi bir çok vatansever var. Bize hedef gösterin şu partideyiz deyin, adayımız şu bağımsız aday deyin bilelim.

 5. 9 ay önce

  Kesinlikle doğru bir tespit. Tam bağımsızlık ve ulus egemenliğini esas alan, laik, sosyal bir hukuk devleti anlayışını savunan kısa bir programatik bildirgeyle harekete geçerek, kurucu iradenin sessiz yığınlarının sesi olmak ve onları seferber etmek en başta gelen ödevdir. Bu sorunun üstesinden gelecek yeterli birikime sahibiz.

 6. 9 ay önce

  Yiğit,Vatansever,Mustafa Kemalin Subayı,Sayın Komutanım;
  Millet yıllardır kötünün iyisine mahkum edildiği için bu duruma geldik.Artık Milletin umutlarını,ihtiyaçlarını karşılayacak gerçekten VATANSEVER bir siyasi örgütlenmeye acil ihtiyaç var.Milletin vatansever evlatlarını deşifre eden ve enerjilerini nötralize edip toprağa veren siyasi merkezlere değil gerçek yurtsever,antiemperyalist,Atatürk’çü,toparlayıcı bir siyasi merkez.

 7. 9 ay önce

  Sessizce ama kararlı olarak bekliyoruz. Zamanı geldiğinde demir dağı delecek olanlar yine bizleriz. Buralardayız…..

 8. 9 ay önce

  Tam bağımsız bir Türkiye için çok çalışmalıyız. Teşekkürler komutanım..

 9. 9 ay önce

  Çok uzun soluklu bir hareket olacaktır. Toplumun sempatiyle bakması fevkalade zor. Yeni Parti kurmaktansa Mevcut bir partide bütünleşmek daha doğru olmaz mı? Mesela DSP

  Cevapla
 10. 9 ay önce

  Komutanım, o yığınlara sizler gibi vatansever insanlarımız önderlik edin lütfen.

 11. 9 ay önce

  Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır. Her koşulda göreve hazırız Hasan Atilla Bey.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!