Kuzey Kore’de acil durum ilanı

Kuzey Kore'de ilk kez koronavirüs vakası tespit edildiği açıklandı. Devlet başkanı Kim Jong-un insanların evden çıkmamasını istedi ve virüsün 'ülkedeki en büyük acil durum' olduğunu belirtti.

featured
service

Salgının başından bu yana tek bir vaka bildirmeyen Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (Kuzey Kore) ilk kez koronavirüs vakası tespit edildiği açıklandı. İnsanların evden çıkmaması istendi, virüsün “ülkedeki en büyük acil durum” olduğu belirtildi.

Dünyanın koronavirüs ile mücadelesi iki yıldan fazla süredir devam ederken, birçok ülkede hayat neredeyse normale döndü. Kuzey Kore’de ise ilk kez resmen koronavirüs tespit edildiği açıklandı.

Kore devlet medyasında (KCNA) yer alan habere göre, yetkililer ilk kez Pyongyang’da Omicron’un bulaşıcılığı yüksek alt varyantının tespit edildiğini ve ulusal kapanma kararı alındığını açıkladı.

ÜLKEDE VİRÜS KONTROL SİSTEMİ UYGULANACAK

Pyongyang’daki virüs tespit edilen insanların 8 Mayıs’ta bir araya geldiği belirtilirken, vaka sayısına ilişkin bilgi verilmedi. Yaşananlar “ciddi bir ulusal acil durum olayı” olarak nitelendirilirken ülkede virüs kontrol sistemi uygulayacağı açıklandı. KCNA amacın en kısa sürede virüsün kökünü kurutmak olduğunu belirtti ancak haberde bunun nasıl yapılacağına dair bir detaya yer vermedi.

518.203.050
+502660
461.829.350
+594683
6.279.379
+1198

Kuzey Kore’de acil durum ilanı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!