‘KYK yurtlarında sığınmacılar kalıyor’ iddiasına açıklama

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerdeki şahısların mülteci oldukları iddialarına yönelik açıklamada bulundu.

featured

Maltepe Mimar Sinan KYK yurdunda çekilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Yurtta kalan öğrencilerin yabancı uyruklu olduğu ve o yurda yerleştirildikleri iddia edildi. Zafer Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Avukat Sevda Gül Tunçer, sosyal medya hesabından “Sayın Bakan Mehmet Kasapoğlu, Maltepe Mimar Sinan KYK Öğrenci Yurdu’nda kalan 40-50’li yaşlardaki Arapça konuşan sakallı tipler kimlerdir? Bu kimselerden öğrenci belgesi sordunuz mu? Yurt etrafındaki MB plakalı araçlar kimlere ait? Bu soruların cevabını istiyoruz” paylaşımını yaptı.

KYK’DAN AÇIKLAMA

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerdeki şahısların mülteci oldukları iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 81 ilde yer alan 775 yurtla Türkiye’nin dünyanın devlet eliyle yürütülen en büyük ve en kapsamlı konaklama hizmeti sağladığı belirtildi.

Yurtların öğrencilere konaklama dışında kriz durumlarında hizmet verdiğinin aktarıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Pandemi, deprem, yangın, sel gibi doğal afetlerde vatandaşlarımızın tamamına, müdahale ekipleri personeline, belediyelere, güvenlik güçlerine hizmet vermektedir. Bu yıl ilk defa uygulamaya koyduğumuz 1 Eylül’e kadar devam edecek. Seyahatsever Projesi ile bugün itibariyle 60 bin gencimiz yaz tatillerini kendi evleri olan yurtlarımızda geçirmiştir. Aynı zamanda yurtlarımız, öğrencilerin konaklamadığı günlerde ulusal ve uluslararası genç etkinlikleri için katılımcılara ayrıca tahsis edilmektedir. Bu kapsamda Maltepe Mimar Sinan Öğrenci Yurdu 40 farklı ülkeden gelen gençlerin katılımıyla düzenlenen 4. Uluslararası Gençlik Buluşması için 20 Ağustos 2022 tarihine kadar konaklama noktası olarak belirlenmiştir. Bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde yer alan şahıslar ise yerel kıyafetleriyle seminerlerde konuşmacı olarak yer alan bilim insanları ve katılımcı gençlerden oluşmaktadır. Şahısların mülteci olduklarına ilişkin bilgiler tamamıyla dezenformasyondur. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

‘KYK yurtlarında sığınmacılar kalıyor’ iddiasına açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Serefsiz bunlar ama zamanlari yakindir.

 2. 2 ay önce

  Peşmerge bilim adamı ve konuşmacı mı buldunuz? Mızrak çuvala sığmıyor efendiler. Toplanın, gidiyorsunuz…

 3. 2 ay önce

  Doktorayı bitireceğim hayatımda ilk defa tuvalet terliğiyle seminer vermeye gelen bilim insanı (!) gördüm.

 4. 2 ay önce

  Onlarca ülkeden gelen cıvıl cıvıl çocukların görüntüleri ve 23 Nisan coşkusunun sardığı “Eski” Türkiye’den,
  Görüntülerinden kendilerinin bile utandığı arabik toplantılara.. “Yeni” Türkiye!
  Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!