Laikliği savunanları ‘terörist’ ilan etmişti: AKP o ismi büyükşehirden aday gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne aday gösterilen, şu anki Serdivan Belediye Başkanı olan Yusuf Alemdar’ın "Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır" sözleri yeniden gündem oldu.

featured

Türkiye, yerel yöneticilerini seçmek için 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimi için sandık başına gitmeye hazırlanırken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Mevcutta Sakarya’nın Serdivan Belediye Başkanı olan Yusuf Alemdar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne aday gösterildi. Alemdar’ın adaylığı, “Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır” sözlerini akıllara getirdi.

Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki bir alışveriş merkezinde, “Türkiye laiktir, laik kalacak” yazılı pankart açıp slogan atan üç genç saldırıya uğramış, ardından da polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Serdivan ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 9 Ocak 2017’de sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımızın huzurunu kimsenin bozmaya hakkı yoktur. Türkiye laiktir ve laik kalacak gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır” ifadelerini kullanmıştı.

 

Laikliği savunanları ‘terörist’ ilan etmişti: AKP o ismi büyükşehirden aday gösterdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!