Lale Orta’dan ‘yasak aşk’ iddiasına suç duyurusu

Merkez Hakem Kurulu'nun eski başkanı Lale Orta, FIFA kokartlı hakem İbrahim Hakan Ceylan’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Leyla Ceylan hakkında suç duyurusunda bulundu. Orta, İbrahim Hakan Ceylan ile arasında yasak aşk olduğu iddialarıyla ilgili “Namusuma iftira attı, toplum nezdinde onur ve şerefini rencide etti” dedi. Savcılık, “Yasak aşk haberleri var ama Ceylan’ın paylaşım yaptığına dair delil yok” diyerek takipsizlik kararı verdi.

featured

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) eski başkanı Lale Orta, FIFA kokartlı hakem İbrahim Hakan Ceylan’ın boşanma aşamasında olduğu eşi Leyla Ceylan hakkında suç duyurusunda bulundu.

YASAK AŞK İDDİASIYLA GELEN BOŞANMA DAVASI

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre; ikiliyi karşı karşıya getiren olay geçen ay kamuoyuna yansıyan haberlerle başladı. Eşi Hakan Ceylan’a 14 yıllık evliliklerinin ardından boşanma davası açan Leyla Ceyhan, eşinin Lale Orta ile yasak aşk yaşadığını iddia etti. Dava dosyasına eşinin İstanbul Riva’daki tesislerde Lale Orta birçok kişi ile baş başa gördüğünü ve kendisine bunun iletildiğini aktardı.

‘İTİBARI İÇİN EMEK HARCADI’

Bu iddiaların ortaya atılmasının ardından harekete geçen Lale Orta avukatı aracılığı ile Leyla Ceylan’a yönelik “hakaret” ve “iftira” suçundan şikayetçi oldu. Dilekçede, Orta’nın Türk futboluna dünya çapında hizmet ettiği, UEFA ve FIFA nezdinde Türkiye’yi temsil ettiği ve uluslararası maçlarda görev yaptığı aktarıldı.

Orta’nın özgeçmişinin uzunca anlatıldığı dilekçede, mesleki tecrübesinin yazılmasının sayfalarca uzayacağı belirtilerek, “Bu hususu belirtmekteki amacımız itibar ve güvenilirlik için harcanan emek ile gayretin ne kadar fazla olduğunu aktarabilmektir. Futbolla ilgilenen herkes tarafından bilinen, futbol alanında ismi marka olmuş bir kişidir” denildi.

‘NAMUSUMA İFTİRA VAR’

Geçen ay çıkan yasak aşk haberleriyle Leyla Ceylan’ın Lale Orta’nın namusuna iftira attığı, onur, şeref ve saygınlığını rencide ettiği belirten dilekçede, “Boşanma davası açtığı eşi Hakan Ceylan’la ilişkisi olduğunu, gerçeğe aykırı olarak yalan bir şekilde beyan etmiştir. Müvekkil, namusuna yönelik iftiraya ve saldırıya maruz kalmıştır” denildi.

Söz konusu haberlerin de delil olarak eklendiği dilekçede, Ceylan’ın Orta’nın kişilik haklarını zedelediği, toplum nezdinde onur ve şerefini rencide ettiği, aile hayatını sarstığı ve kamuoyunda yanlış düşünce oluşmasına neden olduğu belirtildi.

Ceylan’ın prim kazanmaya çalıştığı ve Orta’nın yılların çabasıyla elde ettiği saygınlığını rencide etmesi nedeniyle cezalandırılması talep edildi.

SAVCILIKTAN TAKİPSİZLİK KARARI

Savcılık, dosyada yasak aşk haberlerinin olduğunun ancak Leyla Ceylan’ın yapmış olduğu bir paylaşım bulunmadığını, “hakaret” ve “iftira” suçu işlediğine dair bir delilin mevcut olmadığını belirtti. Lekelenmeme hakkı göz önüne alınarak savunmasının alınmasına gerek de görülmediğini aktaran savcılık takipsizlik kararı verdi.

Lale Orta’dan ‘yasak aşk’ iddiasına suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!