Levent Göktaş’tan 7 sayfalık mektup: Yalan, uydurma ve komplo

Necip Hablemitoğlu suikastı zanlılarından emekli albay Mustafa Levent Göktaş Bulgaristan’ın Svilengrad şehrinde yakalanmadan üç gün önce yazdığı mektupta "Benim ya da Özel Kuvvetler mensubu subayların, astsubayların bu olayla uzak, yakın alakası yoktur. Yalan, uydurma ve komplodan ibarettir. Delillenmesi mümkün değildir, kesinlikle böyle bir olay gerçekleşmemiştir." ifadelerini kullandı.

featured

Necip Hablemitoğlu suikastı zanlılarından firari emekli albay Mustafa Levent Göktaş’ın Bulgaristan’ın Svilengrad şehrinde yakalanmadan üç gün önce mektup yazdığı ortaya çıktı.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Göktaş’ın gazetecilere gönderdiği mektubu Halk Tv’de aktardı.

Saymaz, mektubun kendisine ulaşmasına ilişkin olarak, “Bu mektubu üç gün önce yazdı ve kamuoyuna ulaştırılması için belli gazetelere gönderdi. Benim duyduğum kadarıyla bu gazetelerden biri böyle bir kişinin mektubunu yayınlamama kararı almışlar. Bu da o çevrelerden dün akşam benim elime ulaşmıştı. Ben bu şerhi anlamakla beraber kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini düşünmüş, aksi yönde hareket etmeye karar vermiştim. Bunu yazacaktım. Gözaltına alınmasının ardından yayın yönetmemiz Suat Toktaş’a sorarak, onun da iznini alarak yayınlama kararı aldım.” açıklamasını yaptı.

‘ÖRGÜT ÜYESİ DEĞİL TSK’NIN KAHRAMAN MENSUBUYUM’

Saymaz, el yazısı ile yazılan mektubun belli bölümlerini aktardı. Bir bölümü şöyle:

“Kamuoyuna saygıyla duyurmak isterim. Ben 1980 yılı Kara Harp Okulu mezunu Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda Tim, Tabur, Alay Komutanlığı yapmış, ülkem, bayrağım, asil milletimin bekası için sayısız girdiğim muharebelerden üç tane üstün cesaret, feraget altın madalyası, 200’e yakın taktirname, 18 adet şerit rozet almış emekli albay avukatım. Herhangi bir örgüt üyesi değil, TSK’nın kahraman bir mensubuyum.

‘YALAN, UYDURMA VE KOMPLO’

Benim ya da Özel Kuvvetler mensubu subayların, astsubayların bu olayla uzak, yakın alakası yoktur. Yalan, uydurma ve komplodan ibarettir. Delillenmesi mümkün değildir, kesinlikle böyle bir olay gerçekleşmemiştir. Zaten bizim böyle bir suça girmemiz mümkün değildir. Bu konuda yalan söylüyorsam en değer verdiğim çocuklarım hemen ölsünler. Hatta bu yalan ve komplo benim iğne ucu kadar ilişkim olduğunu hukuk içinde kalarak ispatlasınlar ölmeye hazırım”

‘NECİP HABLEMİTOĞLU İSMİNİ BİLE BU HADİSE İLE ÖĞRENDİM’

“Ben 2005’de emekli oldum. 2006’da avukat oldum. Çatışmasız normal bir hayata adım atmışken avukat bürom FETÖ mensubu polisler tarafından basıldı. Büroma koydukları DVD nedeniyle gözaltına alınıp tutuklandım. FETÖ mensubu polis ve savcılar tarafından emniyette üretildiği ortaya çıktı bu DVD’nin. Bu mahkemede incelenmedi. Adli emanette açılamaz hale getirildi. Dolayısıyla kendi parmak izlerini sildiler, bu nedenle ben tahliye oldum. 50 yaşına girdim. Yaklaşık 2.5 yılı hücre olmak üzere 5.5 yıl cezaevinde yattım. Gözümde bulanıklık nedeniyle görme kaybı oluştu ve 10 Mart 2014’de tahliye olduktan sonra hayata yeniden başladım. Avukatlık büromu yeniden açtım. Tam normal ve düzenli bir yaşama adım atmışken bu kez yine benimle ve Özel Kuvvetler ile hiçbir ilgisi olmayan, saçma sapan bir komplo ile karşılaştım. Bu süreçte haksız ve hukuka aykırı olarak 5.5 yıl hapis yattığım ve yine aynı şeyleri yaşayacağımı bildiğim için gözaltına kararına uymadım. Bu yüzden kaçtım. Üzgünüm ama sizin de taktir edeceğiniz gibi normal bir insan olarak yaşamama izin verilmiyor. Ben sadece yaşam hakkımı geri istiyorum. Hukuk ve adalet istiyorum. Lütfen bana inanın. Necip Hablemitoğlu ismini bile bu hadise ile öğrendim.”

“Sayın Enver Altaylı bey ile ben hayatımda bir kez görüştüm ve aynı zamanda tanıştım. Bu görüşme tarihi de 10 MART 2014 tarihinde CTE’nden çıktığım, 2015 yılında Danışmanlık şirketi kurduğum ve 2015 sonu 2016 başlarında rahmetli Erol Olçok beyle tanışma tarihine rastlar. Bu görüşme tarihi kesinlikle 2001 öncesi, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 ve devamı değildir, olamaz da çünkü görüşme konumuz toplantıya katılan 6-7 kişinin de teyit edeceği gibi danışmanlık şirketimize Antalya Belediyesinin TEDES işinin alınması için. Rahmetli Erol Olçok beyle görüşme bu maksatlıdır.”

‘ALTAYLI SAYGIN BİR KİŞİDİR’

O tarihler de rahmetli Erol Olçok bey AKP kurucu üyesi ve Medya sorumlusu idi. Antalya ilinde büyük bir TEDES işi vardı. Niyetim Erol Olçok beye bize yardımcı olmasını sağlamaktı. Yaptığımız araştırmada Erol Olçok beyin kıramayacağı dostlarından birinin Enver Altaylı bey olduğunu öğrendik. Yardım istedik ve Enver bey ricamızı kabul etti ve bize Erol Olçok’tan randevu aldı. Toplantıya 6-7 kişi katıldık sunum yaptık Erol Olçok bey çok beğendi. İlgileneceğim dedi. O günden sonra ne Enver Altaylı beyi ne de Rahmetli Erol Olçok beyle görüşemezdik zaten bir süre sonra darbe oldu. Allah rahmet eylesin oğlu ile birlikte şehit oldu. Yani benim sayın Altaylı ile 2004 öncesi 2002-2003-2004-2005-2006 ve devamında asla bir görüşmemiz yoktur. Tanımadığım için de asla olamaz. Sayın Altaylı saygın bir kişidir. Doğruları söyleyecektir. Lütfen günah işlemeyin. İnsanların yapmadığı, bilmediği, görmedikleri bir konu ile alakalı zan altında bırakmayın.

“Ergenekon davasında FETÖ tarafından avukatlık büroma sahte delil konularak alınıp 5.5 yıl hapis yatan ben ‘O tutmadı bunu da deneyelim’ mantığı ile şimdi FETÖ üyesi mi oldum? Mustafa Özcan kimdir? Ben kimim de ondan gelecek bir talimatı gerçek bir subay yapmaz. Yaparsa Allah onu hemen taş yapar. Sadece bana değil Özel Kuvvet Komutanlığına karşı büyük bir günah işleniyor yapanları Allah affetsin.”

Mektubun tamamı:

thumbnail
İlişkili Haber

Levent Göktaş Bulgaristan’da yakalandı… İade süreci nasıl işleyecek?

Levent Göktaş’tan 7 sayfalık mektup: Yalan, uydurma ve komplo

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 ay önce

  İnanalım mı? O kadar çok çarpıtma, kumpas ve yalan gördük ki kime inanacağımızı bilmiyoruz. Kanıtlara bakacağız.

 2. 1 ay önce

  ergenekon kumpası beni derinden sarsmıştı, subaylarımıza madalyalı kahramanlarımıza bu zulum neden deiye zaman zaman gözyaşı bile dökmüştüm, beddua etmediğim gün yoktu, şimdi bakıyorum da kendime yazık etmişim..

  • 1 ay önce

   Bur kutunun icinde bir yumurta curuk diye butun yumurtalar curuk diyip atamazsin. Bu arkadas vatansever olabilir ama para hirsi zamanla onun onune gecmis. Hepsi bu benim gozumde…

 3. 1 ay önce

  Sayin Enver Altayli bey, oyle mi? Biz burada kesin hukum vermemek icin elimizden geleni yapiyoruz, olay muallak diyoruz, kumpas olabilir diyoruz, sen ise her yaptigin ile kendini bitiriyorsun. Sayin Enver Altayli. Iyi, devam et. Bir kac kurus daha kredin kaldi, ama iyice azaldi haberin ola Sayin Levent Goktas.

  Cevapla
 4. 1 ay önce

  Adam vatan delisi para ne bi araştırın kariyerini

  Cevapla
 5. 1 ay önce

  O dönem’de Mit müsteşarı olma arzusu olan Göktaş, Mit müsteşarlığı için haklı yere en kuvvetli isimlerden olan Necib Hablemitoğlu ismini, bu hadise’de öğrenmiş öyle mi?? Kargalar güler. Bizzat o mevki için bir “rekabet” varmış

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!