Levent Gültekin: Demokrasi ‘ben bu ülkeyi bölmek istiyorum’ demektir

Geçmişte FETÖ kumpaslarının savunuculuğunu yapan Levent Gültekin, Fox TV canlı yayınında FETÖ ve PKK'dan ihraç edilen KHK'lıları savundu. Osman Kavala'ya 'pırıl pırıl' diyen Gültekin, Selahattin Demirtaş'ı savunayım derken skandal ifadeler kullandı.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu çalar saat programına katılan Levent Gültekin, FETÖ’den ihraç edilenleri ve Selahattin Demirtaş’ı skandal sözlerle savundu.

Geçmişte FETÖ’cülerle birlikte sohbetlere katıldığı ortaya çıkan Gültekin, “Yüz binlerce insan KHK mağduru, hayatları çöktü. Özel sektörde iş bulamıyor, yurt dışına çıkamıyor. Bir soykırım gibi açlığa mahkum edilmiş durumda.” dedi. Bu sözlere katılan Küçükkaya ise “Diyarbakır’daki KHK’lıların sesini vereceğim” dedi.

DEMOKRASİYİ BİLMİYORUZ

Osman Kavala ile ilgili olarak “Yakından tanırım pırıl pırıl bir insan. Bu ülke nasıl daha iyi olabilir diye çabalayan bir insan. Toplumun her kesimiyle konuşmaya çalışır. Şu anda hiçbir gerekçesi yok.” diyen Gültekin,Selahattin Demirtaş için şunları söyledi:
“Bir siyasetçi şiddete bulaşmadığı sürece herşeyi söyleyebilir. Biz bilmiyoruz demokrasiyi. Demokrasi; ben çıkıp şunu diyebilirim ‘Ben bu ülkeyi bölmek istiyorum’ Trump kazandığında Kaliforniya referanduma gitmek istedi ‘Biz Trump’ın olduğu Amerika’da olmak istemiyoruz, ayrılmak istiyoruz’ diye. Referandum çağrısı yaptı.”

Gültekin’in bölünme taleplerini olumlayan sözlerine İsmail Küçükkaya da destek verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlarından Deniz Demir de Gütekin’in konuşmasını sosyal medya hesabından paylaştı. CHP, iki yıl önce Çanakkale’de düzenlediği panele Gültekin’i de davet edip kürsüde konuşturmuştu.

FETÖ KUMPASLARININ SAVUNUCUSU

Geçmişte AKP ve FETÖ’nün ateşli savunuculuğunu yapan Gültekin, FETÖ’ye yönelik operasyonların başlaması ve PKK ile sürdürülen sözde açılımın bitmesinin ardından hızlı AKP muhalifi olmuştu.

Ergenekon davasında yurtseverlere yönelik ‘sözde’ cezaların açıklandığı gün Gültekin , “Sanırım bu cezalardan sonra Ergenekon sanıkları için en ağır beddua ‘Allah size uzun ömür versin’ demek olur.. ” ifadelerini kullanmıştı. Ergenekon sanıkları Gültekin’in paylaşımına tepki gösterdi.

İşte Gültekin’in FETÖ kumpaslarını savunduğu paylaşımları: