LGS ne zaman? LGS sınav giriş belgesi yayımlandı mı?

LGS sınavı için başvuruların tamamlanmasının ardından sınav giriş yerleri merak konusu oldu. LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? LGS sınav yerleri hakkında merak edilenler haberimizde..

featured
service

LGS lise hayatına geçiş yapacak öğrencileri yakından ilgilendiriyor. 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşecek LGS sınavı için başvuru tarihlerinin aralığı 4-14 Nisan olarak belirlendi. Başvurularını tamamlayan öğrencilerin gözleri ise sınav yerlerine çevrildi.

LGS NE ZAMAN?

5 Haziran 2022 Pazar günü uygulanacak olan LGS Birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak.

Sınav süresinin 75 dakika olarak belirlendiği birinci oturumda; Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak.

Sınav süresinin 80 dakika olarak belirlendiği İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak.

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ 2022

27 Mayıs 2022 tarihinden sonra öğrenciler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden TC kimlik ve okul numaralarıyla giriş yaparak LGS sınav giriş belgesine ulaşabilecek.

Okul müdürlükleri ise bu tarihten itibaren öğrencilerinin sınav giriş belgelerini mühürleyerek öğrencilere teslim edecek.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS Sınav sonuçları, 30 Haziran 2022’de “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek.

LGS ne zaman? LGS sınav giriş belgesi yayımlandı mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!