‘Liderler turu’ iddiaları… Saadet Partisi’nden ‘Kılıçdaroğlu’ yalanlaması

Saadet Partisi, Temel Karamollaoğlu'nun liderler görüşmesinde "Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyorum" dediği iddiasını yalanladı. Partiden yapılan açıklamada "Parti liderleriyle yapılan görüşmelerin içerikleri mahrem" denildi. Aynı iddia Kılıçdaroğlu'na da soruldu. CHP liderinin söz konusu haberleri yalanlamaması dikkat çekti.

featured

Altılı masa toplantısı öncesi liderler turuna çıkan Temel Karamollaoğlu’nun, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede, CHP liderinin adaylığına sıcak baktığını söylediği iddia edilmişti.

Gazeteci İsmail Saymaz, Karamollaoğlu’nun görüşmelerine ilişkin dün sosyal medya hesabından şu iddiaları paylaşmıştı:

“Saadet lideri Karamollaoğlu dün Davutoğlu ve Babacan’ı ziyaretinde, ilk kez Kılıçdaroğlu’nun adaylığını zikrederek, CHP liderine sıcak baktığını söyledi. İki lider itiraz etmedi. Karamollaoğlu, bugün Kılıçdaroğlu ziyaretinde, ‘Görüşmede adınız geçti, ben de destekliyorum’ dedi.

Öğrendiğim kadarıyla Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu’nun sözlerini dinledi ve herhangi bir karşılık vermedi. Karamollaoğlu, şu an Demokrat Parti lideriyle görüşüyor. Uysal’ın Kılıçdaroğlu’nu desteklediği biliniyor. İstikşafi görüşmelerin sürmesi bekleniyor.”

‘GÖRÜŞMELER MAHREM’

Saadet Partisi basın müşaviri Hacı Murat Uzgur Twitter hesabından yaptığı açıklamada iddiayı yalanladı.

Uzgun şu ifadeleri kullandı:

Millet İttifakı ortaklarının bir araya geleceği 13 Şubat tarihindeki toplantının ev sahibi olarak liderleri ziyaret eden Genel Başkanımız Karamollaoğlu görüşmeleri bir mahremiyet çerçevesinde yürütmektedir. Görüşülen sayın genel başkanlara duyduğumuz saygı gereği, mahrem olan bu görüşmelerin içeriğine dair bilgi verilmemektedir. Medyaya yansıyan varsayıma dayalı haberler doğru değildir. Milletimizin geleceğiyle ilgili yapılan bu görüşmelerden çıkacak sonuçlar da inşallah hayırlı olacaktır.”

KILIÇDAROĞLU HABERE NE DEDİ?

Karamollaoğlu’nun iddia edilen sözleri CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da soruldu. Haberi yalanlamayan Kılıçdaroğlu, katıldığı FOX Tv yayınında şunları söyledi:

“İki lider arasında yapılan görüşmenin kamuoyuna yansıtılmasını doğru bulmam. İki lider elbette oturduk konuştuk. Zaten gündem konusunu belirleyecek olan da temel bey. Bu birinci turu ikinci turu da büyük bir ihtimalle temel bey yapacak. Gayet güzel samimi bir görüşme oldu. Hem Türkiye’nin sorunlarını konuştuk hem bizim ekonomi konusunda da sosyal politikalar konusunda da açıkladığımız ortak mutabakat metinini kamuoyuna yansımalarını konuştuk. Doğrusunu isterseniz altı lider bir araya gelecek ebetteki cumhurbaşkanı adayımızı belirleyeceğiz burada dayatma efendim şu bu olacak diye bir şey yok. Her birimiz partilerimizden bağımsız olarak Türkiye’yi düşünüyoruz. Kişi endeksli düşünmenin doğru olduğuna inanıyorum. Bu sistem Türkiye için beka sorunudur. Lider konusunda oturup konuşacağız.”

‘Liderler turu’ iddiaları… Saadet Partisi’nden ‘Kılıçdaroğlu’ yalanlaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!