Liselileri mitinge bu mesajla götürmüşler: Festivale gitmeye hak kazandığınız

Konya’daki lise öğrencilerinin, AKP mitingine 'Adana Gençlik Festivali’ne gitmeye hak kazandınız' mesajı atılarak götürüldükleri ortaya çıktı.

featured

AKP Gençlik Kolları Başkanlığı, 21 Mayıs’ta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Adana’da “gençlik şöleni” adı altında parti etkinliği düzenlemişti.

Türkiye’nin birçok şehrinden öğrenciler otobüsle buraya taşınmıştı. Adana’daki etkinlikten Konya’ya dönen otobüste bulunan üç öğrenci de kaza sonrası yaşamını yitirmişti.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre Konya’nın Altınekin ilçesindeki lise öğrencilerini AKP’nin Konya’daki etkinliğine götürmek için AKP Gençlik Kolları tarafından “Adana Gençlik Festivali’ne gitmeye hak kazandınız” mesajı gönderildi.

EĞİTİM SENDİKASINDAN TEPKİ

Eğitim-İş, konuya dair hukuki girişim başlatıyor. Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, şunları söyledi:

“Bir siyasi parti gençlik teşkilatı, çocuklarımızın özel olması gereken cep telefonu numaralarını nereden bulmuştur? Altınekin ilçesinden hangi okullardan, kaç lise öğrencisi kandırılarak bu akıl almaz organizasyona dahil edilmiştir?

Altınekin Kaymakamı, Altınekin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü derhal bu konu hakkında açıklama yapmak zorundadır. Ancak asıl izahat vermesi gereken adres, Konya AKP İl Başkanlığıdır.

Temennimiz odur ki bu gidişle yakında okuma bayramı adı altında ilkokul öğrencilerinin de kandırılmasıdır. Eğitim-İş sendikası olarak bu akıl almaz olayın peşini bırakmayacağımızı, bu olayın sorumlularından hukuki zeminde hesap soracağımızı herkesin bilmesini isteriz.”

Liselileri mitinge bu mesajla götürmüşler: Festivale gitmeye hak kazandığınız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. Süleyman TOPALOĞLU
  1 ay önce

  Bizi de lise de Çorum’dan Trabzon’a Sagopa Kajmer Konseri diye götürdüler . Sonra dönemin başbakanı geldi konserden önce. Hiç unutmuyorum. Erzurum’dan gelen bir öğrenci otobüsü kaza yapmıştı. 15 kişi vefat etmişti kazada . Yazıktır günahtır.

 2. 1 ay önce

  Iyi yine Mitinge götürmüsler…Maazallah!

 3. 1 ay önce

  şaşırmadık.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!