Maçı kesintilerle yayınlayan TRT, Kanal İstanbul reklamını es geçmedi

featured

A Milli Takım’ın heyecanla beklenen Türkiye-Galler mücadelesi öncesinde yayıncı kanal TRT, Cumhurbaşkanlığı imzasıyla Kanal İstanbul reklamı yaptı. Kanal İstanbul’un çevreye zarar vermesinin ‘iddia’ olduğu ve bu iddiaların ‘Aleyhte kamuoyu oluşturmak maksadıyla servis edildiği’ söylendi.

Euro 2020’de Türkiye’nin Galler ile oynayacağı mücadele öncesinde, maçın yayıncısı TRT’de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından ‘Kanal İstanbul’ reklamı yapıldı.

“Kanal İstanbul ile ilgili bilimsel çalışmalar” görseller aracılığıyla anlatılırken, “Kanal İstanbul projesinin çevreye zarar vereceği iddialarının, Türkiye’yi gelecek yüzyıla taşıyacak bu önemli projeyi karalamak ve aleyhte kamuoyu oluşturmak maksadıyla servis edildiği aşikardır” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan karşılaşmanın ilk yarısı zaman zaman yayının kesilmesi ve sunucu sesi ile yayın arasındaki senkron bozukluğu izleyenlerin tepkisini çekti.

Karşılaşmanın spikerliğini yapan Levent Özçelik ise benzer bir sorunun basın tribünündeki monitörlerde ve stadyumdaki dev ekranda da yaşandığını belirterek, izleyicilere “alıcılarıyla oynamamaları” çağrısında bulundu.

Maçı kesintilerle yayınlayan TRT, Kanal İstanbul reklamını es geçmedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 sene önce

  hayal satmak parayla değil ki bu ülkede.

  Cevapla
 2. “Benim olacak fıstık, binicem üstüne, vurucam kırbacı vurucam kırbacı” bu meşhur replik geldi aklıma, burdaki çocuğun davranışı ile; maçın ortasında cırtlak ve yalan bir istanbul kanalı reklamı koymak aynı şımarık-kudurmuş zekanın ürünüdür.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Sermaye ve iktidarın gözü döndü. Eh böyle halka da böyle sömürülmek yakışır. Bomboş, bitik, yalanların hakim olduğu bir ülke.

  Cevapla
 4. hahahah çok komiksiniz.. Gelecek yüzyıla taşıyacakmış :)))

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  kanal istabul türkiye yi gelecek yüzyıla taşıyacakmış. istanbul a faydası olacağını sanmıyorum hadi oldu diyelim türkiye de diğer illere ne faydası olacak. saçma sapan argümanlar. kanal güzargahı üzerindeki arsa sahiplerini zengin etmek amaç başka bir şey değil. bu işten tek karlı çıkanlar projeyi yüklenenler, siyasiler ve arsa sahipleri. doğa ve halk zarar görecek.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!