Macron, Merkel ve Johnson Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek

featured

Emmanuel Macron, Angela Merkel ve Boris Johnson’ın Suriye konusunu görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geleceği açıklandı.

Macron, Brüksel’deki AB Liderler Zirvesi’nin ardından düzenlediği basın toplantısında, yeni Brexit anlaşmasının İngiliz Parlamentosu ve Avrupa Parlamentosunda onaylanması gerektiğini hatırlattı.
Avro bütçesi konusunda ortak bir görüş bulunamadığını ifade eden Macron, “Türkiye konusunda ortak bir karar aldık. Türkiye’ye silah ihracatlarını durdurduk. Merkel ve Johnson ile gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdik. Muhtemelen Londra’da görüşeceğiz.” diye konuştu.
Macron, İngiliz Parlamentosunun yeni Brexit anlaşmasını reddetmesi halinde yeni süre tanınmaması gerektiğini vurguladı.

Macron, Merkel ve Johnson Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Cok ilginc bir ziyaret. Bunlarin ucude Avrupa oligarsisini (Rothschild yada City of London denen) temsil eden kukla devlet adamidir. Trump ABD oligarsisinin (wallstreet yada Rockefeller denen) adamidir. Bilindigi uzere bu ortadogu meseleleri yuzunden Avrupa ve ABD oligarsileri su anda catismaktalar. Rusya oligarsisi ABD oligarsisine yakindir. Bakalim Avrupali oligarklar Turkiye’ye nasil bir paket ile gelecekler yada nasil tehditlerde bulunacaklar? Israil’i ve buyuk Israil Ortadogu projesini bunun neresine ve hangi tarafa koymamiz lazim gerekir? Zaman gosterecek. Kafalar karisik. Turkiye adimlarini dikkatli atmali, satranci iyi oynamali. Turkiye’nin cok onemli oldugu ortada.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!