Maden faciasına ‘yakından bakmak’… CNN Türk stüdyoya kömür yığdı, profesör şaştı kaldı

CNN Türk kanalında Bartın’da 41 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından yapılan yayında stüdyoya kömür yığıldı ve İTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Cengiz Kuzu’dan kömür hakkında bilgi verilmesi istendi. Kömürleri gören Kuzu ise, "Ne yapabilirim ben bununla yani. Şöyle elimize alabiliriz…" diyerek yanıt verdi.

featured

Bartın’ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) ait bir maden ocağında meydana gelen patlamada 41 işçi hayatını kaybetti, yaralı işçilerin ise tedavileri sürüyor.

CNN Türk kanalında Bartın’daki maden faciasının ardından yapılan yayında stüdyoya kömür yığıldı. Program konuklarından İTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Cengiz Kuzu’dan kömür hakkında bilgi vermesi istendi.

Programın sunucusu, “Buyrunuz ayağa kalkalım” diyerek, İTÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Cengiz Kuzu  Biz biraz daha yakından bakmak istiyoruz meseleye. Bu kömürün temel özellikleri neler?” sorusunu yöneltti.

‘NE YAPABİLİRİM BEN BUNUNLA?’

Kuzu ise kömürleri görünce “Bu kömürün… İnternete baktığınızda görürsünüz. Zahmet etmişsiniz getirmişsiniz. Kalkmamı isterseniz kalkarım ama bu yüksek kalorili bir taş kömürüdür. 5700 kalorinin üzerindedir. Bunun asıl özelliği demir-çelik endüstrisinde kullanılır. Bunun dışında söyleyecek bir şey yok. İsterseniz kürekleyebiliriz ama maksadını aşan bir şeyin içine de girmeyi pek arzulamıyorum. Ne yapabilirim ben bununla yani. Şöyle elimize alabiliriz…” ifadelerini kullandı.

Maden faciasına ‘yakından bakmak’… CNN Türk stüdyoya kömür yığdı, profesör şaştı kaldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 5 ay önce

    boyalı basın denirdi 90larda boş medyayı tasvir etmek için.

  2. 5 ay önce

    Rezillik başka bişey değil. Ben utandım izlerken onların yerine.

  3. 5 ay önce

    Bir kanal “aşağıda hava nasıl” der. Ötekisi kömür getirip “olaya daha yakından bakmak istiyoruz” der. Beyniniz sulanmış sizin…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!