Mahkemeden Fahrettin Altun’a kötü haber

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin önündeki alanın fotoğraflarını çektiği iddiasıyla yargılandığı davada karar çıktı.

featured

Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, davada tutuksuz yargılanan Suat Özçağdaş ve avukatları katıldı. Duruşmada müşteki Fahrettin Altun’u temsilen avukatları yer aldı. Duruşmaya CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Özgür Özel, Sezgin Tanrıkulu ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile çok sayıda parti yöneticisi de katıldı.

MÜŞTEKİ AVUKATI CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Müşteki Fahrettin Altun’un avukatı, “Dosya kapsamı ve yapılan savunmalardan atılı suçun işlendiği anlaşılmaktadır. Sanık, kaçak yapının olduğu iddia ettiği vakıflar arazisinin yerini bile gösterememiştir. Tamamen siyasi ideolojilerle bu fiili gerçekleşmiştir. Cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Suat Özçağdaş son savunmasında “Savcılık makamı tarafından atılı suçu işlemedim. İddiaları kabul etmiyorum, fotoğrafta bahçeli ev yok, boş arazi var. Daha önce hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasını kabul etmemiştim ama, şimdi kabul ediyorum. Beraatımı istiyorum” diye konuştu.

Mahkeme, Özçağdaş’ın beraatına karar verdi.

2 YILDAN 5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Suat Özçağdaş’ın 21 Nisan 2020’de Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’taki evini fotoğrafladığı öne sürülüyordu. İddianamede sanık Özçağdaş’ın ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi isteniyordu.

Mahkemeden Fahrettin Altun’a kötü haber

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!