Makam aracıyla insan kaçakçılığı yapan generale gözaltı

Suriye sınırında emir astsubayı ve bir uzman çavuşla birlikte insan kaçakçılığı yaptığı tespit edilen tuğgeneral B.Ç. gözaltına alındı.

featured

Geçen aylarda Şanlıurfa’da insan kaçaklığı operasyonu bir skandalın ortaya çıkmasına neden oldu. Emir astsubay ile uzman çavuşun Suriye’de görev yapan general B.Ç.’nin makam aracıyla sınırdan insan kaçakçılığı yaptığı ve binlerce dolar kazandıkları ortaya çıktı.

Halk Tv’nin aktardığına göre, general B.Ç. Ankara’da gözaltına alındı. B.Ç.’nin Şanlıurfa’ya götürüldüğü öğrenildi.

MSB KAYNAKLARI DOĞRULAMIŞTI

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları birlik komutanı tuğgeneralin emekliliğe sevk edildiğini, sınır geçiş kapısından sorumlu birlik komutanının ise görev yerinin değiştirildiğini açıklamıştı.

NE OLMUŞTU?

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, 20 Mayıs’ta köşesinde, Suriye’deki operasyon bölgesinde görevli bir tuğgeneralin makam aracıyla Suriye’den Türkiye’ye insan kaçakçılığı yapıldığını yazmıştı. Terkoğlu, “Konuştuğum kaynaklar, Suriye’deki birliklerde görevli Tuğgeneral B.Ç’nin emir astsubayının ve korumalığını yapan uzman çavuşun bu nedenle gözaltına alındığını söyledi” ifadelerini kullanmıştı. Terkoğlu, “Bu olayı araştırırken vakanın ilk olmadığını öğrendim. Özellikle alt rütbelerde, benzer birçok işbirlikçi ortaya çıkarılmış” demişti.

Makam aracıyla insan kaçakçılığı yapan generale gözaltı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Bunlar AKPnin atadığı generaller. Sen Genelkurmay’in elinden askeri şurayı alacaksin, Milli Savunma Sekreterine, yani AKP Hukumetine vereceksin sonrada olanlara sasacaksin. Kim bilir daha neler oluyor TSKda. Turk Silahli Kuvetlerinide kendilerine benzettiler. Bilerek her kurumu çürüttü bunlar. Hele hele önünde Milli olan kurumları tamamen mahvettiler.

  2. 26 Haziran 2024, 21:02

    Mhp lilerde pkk lıları kaçırmış , bunlara indan kaçakçısı demeyin o itler insan değil.Fetö cülerden 15 temmuzda eline silah verilip çeteler kurdurulan mahluklardan insan çıkmaz.

  3. 26 Haziran 2024, 20:44

    Askeri de kendinize benzettiniz. Neye dokunsaniz bozuyorsunuz. Hos, hirsiz suclu da ona yardimcilar da o kadar suclu.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!