Maltepe’de 1 Mayıs kutlaması… Gezi sanıklarının mektubu okundu

İstanbul Valiliği’nin izniyle Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleşen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları olaysız bir şekilde sona erdi. Mitingde Gezi Davası'nda 18’er yıl hapis cezasına çarptırılan Mücella Yapıcı, Can Atalay ve Tayfun Kahraman’ın da mesajları okundu.

featured
service

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü İstanbul’da valiliğin izniyle Maltepe Etkinlik Alanı’nda kutlandı. Saat 11.00’dan itibaren meydana akın etmeye başlayan çeşitli siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve taraftar grupları kilometrelerce uzunluğunda bir kortej oluşturdu. Kortej boyunca slogan atıp şarkılar söyleyen kalabalık renkli görüntüler oluşturdu.

GEZİ DAVASINDA TUTUKLANAN SANIKLAR MEKTUP GÖNDERDİ

Etkinliğin sunuculuğunu oyuncu Emrah Parlak ve sunucu Özlem Gürses gerçekleştirdi. Gezi Davası’nda yerel mahkemece 18 yıl hapis cezasına çarptırılmasının ardından tutuklanan sanıklar Mücella Yapıcı ve Can Atalay’ın cezaevinden gönderdikleri mektup alanda toplanan kalabalığa okundu. Mektupta “Eşitlik, özgürlük, adalet ve demokrasi mücadelesini biz kazanacağız. Hepinize Bakırköy ve Silivri’den selamlar. Yaşasın 1 Mayıs” ifadeleri kullanıldı.

STK BAŞKANLARI KONUŞTU

Söz alan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise “Bu meydanda zamlara hayır diyenler var. Asgari ücretin artırılması için mücadele edenler var” dedi.

Türkiye Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincansı ise “Değerli yol ve mücadele arkadaşlarım, merak etmeyin. Hiçbir yere gitmiyoruz, korkmuyoruz, vazgeçmiyoruz, itaat etmiyoruz. Emeğinin değerini bize her daim hatırlatan Nazım’la başlayalım” diyerek Nazım Hikmet’in “Türkiye işçi sınıfına selam” isimli şiirini okudu.

Fincancı “Biz sağlığı üreten sağlık emekçileri, emeğimizle koruduğumuz yaşamları korumak için verdiğimiz mücadelenin tükenmeyen coşkusunu yüreğinde taşıyanlarız” dedi.

Canlı müzik dinlenilmesi ve sloganlar atılmasının ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Maltepe’de 1 Mayıs kutlaması… Gezi sanıklarının mektubu okundu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!