Mansur Yavaş’tan koronavirüs açıklaması: Belediye kırılıyor

featured

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Kovid’den dolayı bu toplantının bile yapılmaması lazım” dedi. “Belediye koronadan kırılıyor onu söyleyeyim” diyen Yavaş, “Daha bugün beni karşılayan koruma bir saat sonra korona çıktı. Mümkün olduğu kadar çabuk bitirelim meclisi” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Olağan Meclis Toplantısı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlığında gerçekleşti.

Oturumda bir konuşma yapan CHP Mamak Belediye Meclis Üyesi Haydar Demir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayılarının tavan yaptığını açıkladığı Ankara için meclis gündeminde coronaya yeteri kadar yer verilmemesini eleştirdi.

Demir, şu ifadeleri kullandı:

 Ankara yanıyor. Kovid almış başını gidiyor. Bununla ilgili ne öneriniz var? Bununla ilgili ne yapıldı, ne yapılacak? Siz onlarla ilgili şeyler konuşun.

 Ankara halkı sizden bir şeyler istiyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi bununla ilgili salgının çıktığı ilk günden itibaren, henüz salgın yayılmamışken projelerine, çalışmalarına başladı. Bunlara köstek olmak yerine destek olmak, bir proje üretmek gerekiyor.

 3-4 tane polemik konusu tartışıldı. ‘Berberler arasında ayrım yapılıyor’ diye tartışıldı. Sözün özü şudur. Ankaralılar bizi izliyor. Sizden Ankaralılar bir çare bekliyor.

 Almış başını Covid gidiyor. Bari bırakın köstek olmayı, destek olacak net şeyler söyleyin. Covid’le ilgili bir şeyler söyleyin.

“BELEDİYE CORONADAN KIRILIYOR”

Sözü Haydar Demir’den devralan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise şunları söyledi:

Kovid’den dolayı bu toplantının bile yapılmaması lazım.

 Belediye coronadan kırılıyor onu söyleyeyim size. Belediyede alınan tedbirlerden dolayı değil.

 Daha bugün beni karşılayan koruma bir saat sonra corona çıktı. Mümkün olduğu kadar çabuk bitirelim meclisi.

BAKAN KOCA DA ANKARA’YA DİKKAT ÇEKTİ

Türkiye’nin 7 Eylül Pazartesi günkü corona virüsü verilerini değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük en çok hasta görülen şehrin Ankara olduğunu duyurdu.

Verilere göre, bugün bin 703 vaka tespit edildi, 57 kişi yaşamını yitirdi ve bin 47 kişi sağlığına kavuştu.

‘TOPLU TAŞIMADA AYAKTA YOLCU ALINMAYACAK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından koronavirüse dair yaptığı açıklamada toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına müsaade edilmeyeceğini söyledi.

(Sözcü)

Mansur Yavaş’tan koronavirüs açıklaması: Belediye kırılıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!