‘Mariupol’deki tüm kadın, çocuk ve yaşlılar tahliye edildi’

Rusya’nın kontrol sağladığı Ukrayna’nın Mariupol şehrinde Azovstal tesislerindeki tüm kadın, çocuk ve yaşlıların tahliye edildiği bildirildi.

featured
service

Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşçuk, yaptığı açıklamada, Mariupol’deki insani operasyon kapsamında Azovstal’daki tüm kadın, çocuk ve yaşlıların kurtarıldığını belirtti.

Vereşçuk, “Devlet Başkanı’nın talimatı yerine getirildi, Azovstal’daki tüm kadın, çocuk ve yaşlılar tahliye edildi. Mariupol insani operasyonunun bu kısmı tamamlandı.” ifadesini kullandı.

RUSYA’DAN AÇIKLAMA

Rusya Savunma Bakanlığı, Azovstal çelik fabrikasından tüm sivillerin tahliye edildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rus silahlı kuvvetlerinin bölgeden 51 kişiyi kurtardığı; kurtarılan sivillerin 22’sinin kadın ve 11’inin de çocuk olduğu belirtildi.

Açıklamada, son tahliyenin 7 Mayıs’te gerçekleştirildiği aktarıldı.
Tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Donetsk Halk Cumhuriyeti (DHC) Başbakan Danışmanı Yan Gagin, Azovstal fabrikasında ABD, Fransa ve İngiltere’den kıdemli subaylar olabileceğini söyledi.

‘Mariupol’deki tüm kadın, çocuk ve yaşlılar tahliye edildi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Rusyanın ölen generalleri için intikam vakti geldi.
  Dünyanın gözü önünde yakalarından tutulmuş vaziyette servis et, acıma Rusya!! Onlar olsa 1 saniye bile gözünün yaşına bakmaz.

  Cevapla
 2. 2 hafta önce

  Çeçenlere bırakın o işi.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!